Friday 28th September 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 28th September 2012

Race No. 1Sky Racing Stakes12:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CURRENCY CUTIE1122.84J S Mcglinn (Abermain)
2HUSSLING4441523.08I D Knox (Toronto)
3WOODEN HEART6435523.11W C Slade (Beresfield)
4GO KELLY7613422.94D C Diver (Medowie)
5DIVER’S GOT ONE2736522.79D C Diver (Medowie)
6SAUCY SUSIE4244523.00P S Cassar (Harrington)
7CANDELO KIDZ53283NBTN W Googe (Wybong)
8WHITE MASCARA1121822.73N P Mcintosh (Abermain)
9NETNOCK8157823.00D C Diver (Medowie)
10LOLITA JILL37436NBTV Cassar (Harrington)
Race No. 2Unibet Gardens Maiden12:37PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK GATOR4737NBTA E Armstrong (New Lambton)
2BUNGEMALL25362NBTS J Hill (Thornton)
3DANCING BONES83257NBTG F Brown (Karuah)
4FASHION COURT33634NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
5BIT KRAZY8324NBTR R Bell (Blacksmiths)
6KNOCKA DIORFSHW Brown (Cessnock)
7ALABAMA FIRE32264NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
8LIMITED ADDITION46255NBTM W Rimmer (Fullerton Cove)
9LIKE A BOMB4FSTDV M Cassar (Cundletown)
10BETTY BE GOOD6FSTDP Lagogiane (Llandilo)
Race No. 3Lochinvar Marlow Maiden Final12:54PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $2,630 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MATEO122.95W C Attwill (Abernethy)
2SWEET THRILL122.74J Jaeger (Aberglasslyn)
3PEPPER KAHN122.76P Lagogiane (Llandilo)
4AS PREDICTED63472NBTS Ngurah (Milperra)
5TWO ELLS62NBTM A Skinner (Abermain)
6CHIPOLATA123.21T A Donaldson (Peats Ridge)
7KNOCKED BACK123.23D Wilson (Lemon Tree Passage)
8DERTILIS3476123.19S Ngurah (Milperra)
9ROSE SANNETTE2NBTK Johnson (Wherrol Flat)
10MONTANA CURRENCY32322NBTJ Mcglinn (Abermain)
Race No. 4Greyhound Products Direct01:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLIGHT BOUND33NBTW C Attwill (Abernethy)
2YOUNEEK SUPER76325NBTT Ransom (Mallabula)
3PHANTOM SCREAMER62272NBTK D Jarvis (Kanwal)
4WARSAW33NBTW C Slade (Beresfield)
5BARB’S ZIP2NBTW J Kelly (Salt Ash)
6CHAMPAGNE LILLY72NBTG L Borrow (Argenton)
7MONTANA CURRENCY32322NBTJ Mcglinn (Abermain)
8EYE EYE SLOYFSHV M Cassar (Cundletown)
9LAUDEN3NBTR J Rogers (Wyee Bay)
10EL ROY34FSHN P Mcintosh (Abermain)
Race No. 5Forsythes Sprint Series Ht1 1-301:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT A COLLISION54854FSTDG G Wilson (Medowie)
2MRS BEECHAM5225429.97B Harmey (Harrington)
3SCARLETT HUSSY82814NBTR J Fuller (Glossodia)
4STORM KINGF7623NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
5JACKY CHILDS11FSHW J Harper (Wyee)
6SMILING STAR41676FSTDW J Brown (Cessnock)
7BILLABONG CAFE117NBTA M Callaghan (Kearsley)
8CHEVY BLAZER5126229.96M P Manuel (North Rothbury)
9QUICKLEE FRIDA88647NBTT W Richards (Wyongah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Forsythes Sprint Series Ht2 1-301:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FREE FUTURE57835FSTDG G Wilson (Medowie)
2FINNIAN’S FIRE42745NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
3SILVER ROSE52758NBTS J Hill (Thornton)
4CLEAR POLISH28165NBTC A Garrard (Maryland)
5LANGO31643FSHJ L Harris (Cooranbong)
6PRINCESS BLACK1129.62J E Heard (The Entrance North)
7WHITE NINJA12364FSHT C Priest (Sawyers Gully)
8JUMPING JAYDO22135NBTG F Brown (Karuah)
9QUICKLEE FRIDA88647NBTT W Richards (Wyongah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Schweppes Silver Bullet Final02:04PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at The gardens Of $6,255 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $650 3rd: $325 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DARK CHEQUER2418122.61P Lagogiane (Llandilo)
2CHASING DE CASH1122122.75J S Miles (Killcare Heights)
3ALL TOMMIE21F3122.36J S Miles (Killcare Heights)
4JUNIOR TINY TOT8316222.78T C Priest (Sawyers Gully)
5ISLE OF TIME4281122.57B M Buman (New Lambton)
6BARB’S GAMBLE5252223.00W J Kelly (Salt Ash)
7BEHATI BABE4522222.87T C Priest (Sawyers Gully)
8MADE TO CRUISE2115222.53W B Shelton (Lake Haven)
9DIDDY STRIKE1732322.98C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
10BIT ZESTA1125322.78G A Grimwood (Martins Creek)
Race No. 8Forsythes Sprint Series Ht3 1-302:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIBERTY MOON4223730.14B A Keene (Twelve Mile Creek)
2TURBO TAYLAH21130.07A T Duggan (Wyee)
3FIESTA TRIO67183NBTC Murray (Pelaw Main)
4FIRE COWBOY17783FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
5PRINCE TEDDY1354FSTDP J Cohen (Kulnura)
6STATE GALLERY46617NBTD S Riley (The Entrance North)
7TOO RINGS56226NBTJ V Enkhuyzen (Hoxton Park)
8LAGOON PICCOLO4334530.16B K Sweeney (Booragul)
9QUICKLEE FRIDA88647NBTT W Richards (Wyongah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Woy Woy Poultry Stakes02:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STRATAVON KIA144223.19C Kay (Buchanan)
2PADDY’S PANTHER46162FSHD F Berwick (Sawyers Gully)
3WHERE’S DOBIE8227223.01W A Vanderburg (Sawyers Gully)
4DIMINUTIVE LADY36351NBTC D Miller (Tarro)
5VEE TEE SNIPPETS44345NBTT Donaldson (Peats Ridge)
6JASON EYES6412523.07P B Quinton (Muswellbrook)
7MAXEEN ROBBO2123.19E Robertson (Williamtown)
8FAST TALKIN’24412NBTD S Riley (The Entrance North)
9BLACK GINGER5744323.03D Burgess (Arcadia Vale)
10SHE’S FLASH7377123.38M G Bailey (Bellbird)
Race No. 10Mattara Festival Stakes02:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE OLIVE26321NBTA M Callaghan (Kearsley)
2DIDDY STRIKE1732322.98C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
3STUNNING CHLOE3235322.87J L Harris (Cooranbong)
4SAVANT4814122.92K Yates (Neath)
5MR. KNOCKA1581422.61R J Tredway (Keinbah)
6BIT ROCKY1812423.08G J Robertson (Williamtown)
7BIG TOMMIE4251322.72S Smith (Branxton)
8ROSE BAY ROXY2816722.98M A Whitlock (Weston)
9OCTANE PATCH6384422.83N P Mcintosh (Abermain)
10GAVINATOR3446623.41P B Quinton (Muswellbrook)