Friday 2nd November 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 2nd November 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Ht103:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TITANIUN TIGER33313NBTT M Halley (Kearsley)
2GLENREAGH ROCKET1162122.84G Streatfield (Glenreagh)
3CHER ARELEM3133623.12T F Pullman (Keinbah)
4RUNWAY READY72452NBTC M Proctor (Londonderry)
5HARRY HIGH PANTS64737NBTJ L Stewart (Woodberry)
6BOLT OLLIE BOLT611FSHM Multari (Kemps Creek)
7DANCING VIOLET1823.00R Browne (Cessnock)
8CRAZY RASCAL34775NBTT Donaldson (Mardi)
9SULL’S FLAME64556FSTDT C Priest (Sawyers Gully)
10MIKIMOTO PEARL7527723.09R J Lacava (Buff Point)
Race No. 2Woy Woy Poultry Maiden04:17PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S DORAFSHB Wood (Abermain)
2GROOVY ANDREW662NBTW Slade (Beresfield)
3NEILMORGAN44265FSHN W Googe (Wybong)
4RIPPIN’ CIP734NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
5GNARLY AZZ8NBTL Watts (Paxton)
6SHE’S LOADED56454NBTK Yates (Neath)
7KILKENNY BABE5NBTG Sparke (Yarrawa)
8MISS COBRA45334NBTJ N Day (Greta)
9DIAGO FURY465FSHT J Murray (Kearsley)
10KISS ME MARY465NBTK H Keegan (Greta)
Race No. 3Forsythes Accounting Ht204:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CROOKED BULLET36138NBTD J Wells (Shanes Park)
2MUM’S LIL’ CIP6221323.18J Fullgrabe (Rothbury)
3SHINE FOR SHARON7348122.73S T Sweeney (Branxton)
4DALWOOD5663223.17D W Tuckwell (Wallsend)
5SAVANT1777522.92K Yates (Neath)
6KIOWA TRICKS4273223.13G M Broadrick (Underwood)
7BELL BAILEY8736422.86M G Bailey (Bellbird)
8SPEED RISK44122FSHM E Wall (Lansdowne)
9TIP THE BARMAN62818NBTK Hillyard (Glendale)
10YOUNG NORMAN7425323.25L J Absalom (Firefly)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden04:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SCREAMERFSHJ Edwards (Paxton)
2FURY ACE3377NBTA B Campton (Vineyard)
3INDIGO BLUE42NBTT Priest (Sawyers Gully)
4HEARTBREAK HELEN23226NBTL N Duffie (Cessnock)
5LAUDEN3338NBTR J Rogers (Wyee Bay)
6CYCLONE KARMAN347NBTH E Rimmer (Fullerton Cove)
7BOLT GEORGE BOLT6435FSHM Multari (Kemps Creek)
8CHELSEA WHOFSHW Slade (Beresfield)
9WHITE BAITFSHB Sweeney (Booragul)
10MAN MAXFSHN York (Abermain)
Race No. 5Lochinvar Marlow Mdn Ser Final05:17PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1POWER OF CELINE4325130.28T C Priest (Sawyers Gully)
2KNOCKA DIOR4533NBTW Brown (Cessnock)
3GLENREAGH MAGIC3745130.25G Streatfield (Glenreagh)
4COSMIC SLOY2NBTV Cassar (Cundletown)
5NILLA BEAR3554NBTR A Lee (Lochinvar)
6SHINING SPIRIT63NBTR Shearer (Lake Haven)
7NO MORE SILLY83744NBTC J Carl (Londonderry)
8TUMBLE DOWN62NBTC J Carl (Londonderry)
9MASTER ROSTER62475NBTB Tooth (Glen Martin)
10THUNDER GAIN34735NBTG Henderson (Maryland)
Race No. 6Schweppes Stakes05:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAGING SPIRIT15657NBTL J Absalom (Firefly)
2EBONITE6477430.18M A Skinner (Abermain)
3PEARL’S PICK7744830.02R R Bell (Blacksmiths)
4ZUMBA ZUMBA3431629.98N L Howard (Greta)
5SAUCY SUSIE31227NBTP S Cassar (Harrington)
6LILLEY’S LOCK6745629.81I J Betts (Thornton)
7JAYDEE5165629.86L Watts (Paxton)
8WONGAWILLI DEVIL8133630.05M Bashford (Greta)
9BUZPASS63683NBTP M Passfield (Aberglasslyn)
10RUSTY’S A PLAYER4271829.84W A Weiss (Kurri Kurri)
Race No. 7Sky Racing Stakes05:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NOTHINGS TO GOOD44542NBTL Croker (Lansdowne)
2BLOW THE DOH212NBTE Borg (Windella)
3WOZNIAK686129.73R R Bell (Blacksmiths)
4MAGIC DIORE313NBTG Streatfield (Glenreagh)
5SWEET THRILL14FSTDJ Jaeger (Aberglasslyn)
6LAGOON PICCOLO4542730.16B K Sweeney (Booragul)
7MAJOR MILLAWAR25813FSTDN W Googe (Wybong)
8TWINDALL18867NBTT F Callen (Argenton)
9MY BOY BLUE72158NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
10BUZPASS63683NBTP M Passfield (Aberglasslyn)
Race No. 8Multicam Routing System Stk06:14PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KAMERUKA KIDZ81522NBTN W Googe (Wybong)
2WIRADJURI GIRL2866129.85C H Lamb (Swan Bay)
3TOUCH OF GOLD2532829.83G Sparke (Yarrawa)
4PERUSIAN1545529.98T H Wilson (Fassifern)
5JUNIOR TINY TOT6453830.10T C Priest (Sawyers Gully)
6BRIMZ MATE7615829.91D A Roach (Lochinvar)
7AVONDALE MILANO2113329.83B J Canty (Rutherford)
8ANGUS TANGA3722429.94E J Sharman (Muswellbrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Newcastle Herald Ht306:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ACADEMY KING1216523.13D W Tuckwell (Wallsend)
2KATIE MAREE6248523.09A S Langman (Old Bar)
3DIVA LARRICKI27627NBTD M Priest (Sawyers Gully)
4STAR SO BRIGHT62321FSHG Brodie (Abernethy)
5SANDS A FLYIN’4616523.24S J Brown (Sawyers Gully)
6PLATINUM2257822.96K L Sanderson (Kurri Kurri)
7OUTFIELD123.03F Anderson (Wyongah)
8STRATAVON KIA1442723.19C Kay (Buchanan)
9ULTRA LIL451FSHF Attard (Cranebrook)
10NICK OF TIME86747NBTT J Murray (Kearsley)
Race No. 10Hardy’s Precision Excav Ht406:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S FLASH1773623.38M G Bailey (Bellbird)
2DAM GIRL CURLEW42531NBTS Lanesbury (Curlewis)
3WHERE’S DOBIE2724623.01W A Vanderburg (Sawyers Gully)
4MR. KNOCKA8148722.61R J Tredway (Keinbah)
5SPLASH IT ON2217723.18D B Werner (Beresfield)
6CHIPOLATA2283323.21T A Donaldson (Peats Ridge)
7LIL BUNDY BEAR3362323.15P A Roderick (Weston)
8TEE FOR TILLY2568422.69M A Skinner (Abermain)
9AIR TIGHT42685NBTL J Absalom (Firefly)
10GRAVEL ROAD28581FSHB A Gentle (Granville)