Friday 9th December 2011

Greyhound Box Draw For – Friday 9th December 2011

Race No. 1Mark Morrissey Maiden Stakes03:48PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STORM KINGFSHB A Keene (Twelve Mile Creek)
2ELITE TARAWIFSHM P Manuel (North Rothbury)
3MAE WHIRL4FSHM Jenner (Greystanes)
4LEICA FOX52344NBTK E Hocroft (Raymond Terrace)
5FERLY MAGIC27NBTG Henderson (Maryland)
6KING CADEL6NBTR R Bell (Blacksmiths)
7BILOXI BLUEFSHD K Skinner (Abermain)
8MADE TO COMMANDF53NBTW C Slade (Beresfield)
9CASSIDY7FSTDR A Lee (Lochinvar)
10FRANKO TOKAAM8NBTR K Barnden (Killarney Vale)
Race No. 2Mark Cruickshank Stakes04:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPRITELY VIXEN68828NBTR A Lee (Lochinvar)
2FOXY CANDY21229.86W A Vanderburg (Sawyers Gully)
3AT THE GRIND5818129.74B E Evans (Moonbi)
4TARAWI SHIRAZ54638NBTR J Mansley (Blackhill)
5TREE FIDDY52154FSTDT A Donaldson (Mardi)
6MICKEY LEE2612130.20A M Callaghan (Kearsley)
7ROGAN BLACK37321FSTDR Herbert (Weston)
8HAMISH TANGA11153NBTM C Sharman (Muswellbrook)
9PIPPA TANGA85167NBTM C Sharman (Muswellbrook)
10TESS VELLA8645529.97J Vanderburg (Londonderry)
Race No. 3Phil Moyes Stakes04:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ABBEY BAZ75153NBTJ R Roche (Kew)
2OCTANE PATCH6635723.04N P Mcintosh (Abermain)
3SINS SISTER5552322.98J Crossley (Cessnock)
4THUNDER WEST6562523.18C L Howard (Millfield)
5CATTY SHACK2175123.23J Cassar (Merrylands)
6BRUCE STEET1318222.74J Cassar (Merrylands)
7DENARO1323122.87B Deguara (Lake Haven)
8WOLFMAN WILLIAMS3465223.01H M Pullman (Keinbah)
9MAKE A SPLASH2454122.94F E Power (Noraville)
10MULTI MANALISHI13747NBTP J Honnery (Clarence Town)
Race No. 4Danny Shalalo Maiden Stakes04:50PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUICKLEE FRIDA82837NBTT W Richards (Wyongah)
2TRIPLE MUS76663NBTD Werner (Beresfield)
3DEB’S NIGHTMARE23834NBTB E Evans (Moonbi)
4GONE MISSING73FSTDA T Duggan (Wyee)
5SIDS PIDGEON24622NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
6TARAWI CRYSTAL4FSTDA M Callaghan (Kearsley)
7BUNKERFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8BIRDIEFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
9TIME FRAUDFSHD J Dunn (Howlong)
10ROBBITY BOBBITY4NBTJ E Graham (Pelaw Main)
Race No. 5Ruby Mccaffray Stakes05:08PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARNEY’S BEAUTY67114FSHP Cohen (Kulnura)
2SUDDEN SPLASH7452322.89B J Tuft (Rutherford)
3RATTLE AND ROLL7542323.01M A Skinner (Abermain)
4MAGIC MEDUSA5742723.15G Henderson (Maryland)
5MAJIC TYNE3115822.86G J Robertson (Williamtown)
6AMERICAN IDIOT4523122.93T F Callen (Argenton)
7CRACKER BITS7783223.02D A Roach (Lochinvar)
8SAVANT5247422.92K Yates (Neath)
9TWINDALL4572723.10T F Callen (Argenton)
10LOLITA JILL42446NBTV Cassar (Harrington)
Race No. 6Adam Sherry Stakes05:30PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMPERIAL DESIGN8144529.97S Kelly (Birmingham Gard)
2BRIMZ MATE5148229.97D A Roach (Lochinvar)
3QUEUE JUMPER23117NBTL M Hutton (Coolongolook)
4SON OF VIERI62123NBTN Broadbent (Elderslie)
5HIGH VOLTAGE13422FSTDB A Barrington (Berkshire Park)
6DR. DANIEL68754NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
7LIDCOMBE LLANGA6636629.71G J Dunphy (Butterwick)
8FIVE TO MIDNIGHT37336NBTJ H Marshall (Blackalls Park)
9TESS VELLA8645529.97J Vanderburg (Londonderry)
10BALI BLUE8476630.16B J Buckley (Clarence Town)
Race No. 7Eddie Fiddock Stakes05:48PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEFYING GRAVITY83363FSTDS L Webster (Cawdor)
2BARRINGTON FIRE46543NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
3EVIE SHIRAZ58677NBTR J Mansley (Blackhill)
4ZIPPING MAN1131434.75J A Mackay (Richmond Vale)
5DUSTY DAVE6143235.31J J Magnisalis (Charlestown)
6LILLEY’S FLASH26574NBTI J Betts (Thornton)
7SMART SAM32532NBTE J Castle (Sawyers Gully)
8LILLEY’S LOCK3231135.25I J Betts (Thornton)
Race No. 8Callen Curry Stakes06:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOM LAD SKILOS130.57S P Bell (Woodberry)
2BOOKEM DANNO7675330.40R R Bell (Blacksmiths)
3MY BRO DAVE15455FSHA T Duggan (Wyee)
4PARIS CRASH3130.30W A Vanderburg (Sawyers Gully)
5HOT DELILAH5787330.31D I Clive (Weston)
6TALEEDY SIREN5315430.69R L Crawley (Swansea)
7CRYSTAL CASH23638NBTW J Deaman (Nulkaba)
8MISS NICOLE55325NBTJ Cassar (Merrylands)
9GOLDEN BREEZE78130.34D M Flanagan (Heddon Greta)
10SHEREE SHERAZ56F78FSTDD J Hawes (Lake Munmorah)
Race No. 9Andrew Simitzer Stakes06:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MADE TO EXPLODE2172523.23W C Slade (Beresfield)
2BLUE NINJA23453NBTJ R Roche (Kew)
3YOUNG MORIARTY3541423.33R R Bell (Blacksmiths)
4COSMIC EXPRESS12456NBTI E Wales (Firefly)
5BORIS THE BEST4215723.59C D Miller (Tarro)
6TEN SHILLINGS31552NBTD B Werner (Beresfield)
7GOODWIN YOUNG21324NBTK Yates (Neath)
8SAUCY SUSIE8833123.00M R Dawson (Mt Forbes Qld)
9MAT’S GIRL15FSHM D Wilkie (Beresfield)
10LOST HIS MARBLE48723NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
Race No. 10Robert Berney Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S FANTASY7352423.30W J Kelly (Salt Ash)
2MAJESTIC MISS4518123.25T S Mason (Cardiff)
3FISHING TIME122.89J Vanderburg (Londonderry)
4GAVINATOR7624123.41I O Darcey (Luskintyre)
5WOODEN HEART4217523.11W C Slade (Beresfield)
6ROSE BAY ROXY46323NBTM A Whitlock (Weston)
7PIEZANO123NBTB Deguara (Lake Haven)
8ROTREX7312223.33D Werner (Beresfield)
9HAPPY MEMORIES42554FSHR G Stephens (Marsden)
10CANDY TOKAAM31866NBTH M Pullman (Keinbah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments