Friday 9th January 2009


Race 1 413m M 15.47
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 ATOMIK EXPLOSION M SAMUEL PARRELLI
2 FLYING THOMAS M PAUL LONG
3 HURRICANE SAL M LESLEE EDWARDS
4 LET ME CROW M STEPHEN ATKINS
5 LAURIE’S PLACARD M JOHN MILES
6 MONSTER REBEL M JOANNE RUSSELL
7 LITTLE CASH M MARK MORGAN
8 HALL’S WELL M KADE JARVIS
9 CONTESSA’S BEST M BEVERLEY SWEENEY
10 SIMPLY KAOS M EVELYN HARRIS

Race 2 413m 5 16.08
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STAKE
1 FLAMINGO STAR 5 NEAL GRAY
2 STRIKING GENETIC 5 JAMIE EDWARDS
3 TOTALLY MANIC 5 DENIS BERWICK
4 HENRY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
5 TIFFANY CASE 5 RUSSELL MANSLEY
6 OBAFEMI 5 RIKKY MONCRIEFF
7 STATE BLUES 5 DENISE PRIEST
8 APACHE SNOW 5 RONALD DAWES
9 NAILED IT 5 ROBERT GROIZARD JNR
10 MONA’S BABE 5 DEBORAH ROACH

Race 3 515m 4/5 16.27
COOL MAT @ STUD TROPHY HT 1
1 SHIZZLE APPEAL 5 JOHN WILSON
2 TIP OFF 4 GEOFFREY GRIMWOOD
3 RED PERFECTA 5 CAROLYN YOUNG
4 PEGGY’S CHANCE 5 BETTY KEENE
5 JENNY ADVENT 5 ROBERT HUNTINGTON
6 LOHNRO’S MAGIC 5 DAWN BARNETT
7 JANE REACTION 5 LINDSAY AKERS
8 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI
9 ROYAL FELONY 5 FAY TROWBRIDGE
10 STATELY GODDESS 5 TERRY PRIEST

Race 4 515m M 16.48
TOOHEYS NEW STAKE
1 DON’S ENFORCER M FRED GOODALL
2 SMASH GIRL M MARK MORGAN
3 DAVETTE AND KEN M DAVID BURGESS
4 LOCHINVAR MILANO M ROBERT SMITH
5 JUST ASHAME M MATHEW MONCRIEFF
6 LAST SAMURAI M GRAEME BARNETT
7 MASTER QUINN M JOHANNES VANDERBURG
8 KAYTEE DIVA M STEPHEN ATKINS
9 WORLD’S COLLIDE M RON ASQUITH
10 SILVER SURFER M JOHANNES VANDERBURG

Race 5 515m 4/5 17.07
COOL MAT @ STUD TROPHY HT 2
1 RETURN ONE 5 MARK MORGAN
2 PUNK APPEAL 5 JOHN HARRIS
3 CHARLIE CHEETAH 5 SHANE WHEELER
4 FLIRT MINT 5 BEVERLEY SWEENEY
5 LIZZIE DIVA 5 STEPHEN ATKINS
6 FORGET WHAT 4 JOHN EDWARDS
7 ALL MAGIC 5 MARK DAVIDSON
8 AWESOME CHAPMAN 5 EDWARD JAGO
9 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
10 WAVE TO LEILANI 5 TOM HALLEY

Race 6 515m FFA 17.28
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT STAKE
1 SOUTHERN DOMAIN 3 TERRENCE STEWART
2 LORNA MOIRA 4 RON BELL
3 TOMMY POWER 3 MAVIS O’GRADY
4 MCTEARAWAY 2 JOHN SWEET
5 FLYING ESTHER 2 JOHN MUNRO
6 LOCHINVAR PRADA 1 ROBERT SMITH
7 FANTASY CLOUD 4 JADE MURRAY
8 DAPH’S DOUGH 4 KEVIN KEEGAN

Race 7 515m 4/5 17.47
COOL MAT @ STUD TROPHY HT 3
1 HEART OF BUDERUS 4 RON ASQUITH
2 PRINCE JACOB 4 WILLIAM CHRISTIE
3 WAVE TO MALO 5 TOM HALLEY
4 SNOW BUNNY 5 SHANE WHEELER
5 JOSH’S BUDDY 5 JOHN MUNRO
6 DIS LOW KATE 5 SHANE HILL
7 DETROIT 5 RIKKY MONCRIEFF
8 SNOWY RIVER MAN 4 GERARD TARGETT
9 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
10 MYKONOS MAX 5 RICHARD RILEY

Race 8 515m 4/5 18.09
COOL MAT @ STUD TROPHY HT 4
1 CHARLIE COMBO 5 RAYMOND MORRIS
2 BELLICIOUS 4 MILLISSA MARSH
3 JULIA GEE 4 ANTHONY DUGGAN
4 PEEDY MULDOON 5 JOHN EDWARDS
5 KOTARA BEAR 5 RAYMOND LEE
6 DEVINE SASSY 5 PATRICK PARRELLI
7 MILLIONAIRE MICK 4 PETER HONNERY
8 KYLIE SPIN 5 LAURENCE SLADE
9 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
10 ASSASSIN ON BAIL 5 EDWARD JAGO

Race 9 413m 3/4 18.31
FROZEN PUPPIES DOT COM STAKE
1 WILD WISHES 3 DAVID CLIVE
2 TED’S A STUNNER 3 PATRICK MCKINNON
3 MONSTER ROBBO 3 EILEEN ROBERTSON
4 REDBACK JACK 3 GARY ROBERTSON
5 WALK LIKA MAN 3 MATHEW EGGE
6 PASCALEENA 3 TERRY PRIEST
7 NELLY PEPPER 4 DIANE SKINNER
8 BEN CROW 4 NEAL GRAY
9 TIM TAMTERRA 4 JOHN MILES
10 KNUCKLE DUSTA 4 RIKKY MONCRIEFF

Race 10 413m 4/5 18.49
SOCIAL CLUB TOP UP DAY NEXT WEEK
1 AMOS PUZZLE 5 RONALD DAWES
2 DARK POISON 5 TREVOR HAGNEY
3 BRANDY BOY 5 ALLAN SESSIONS
4 STONER 5 JOHN CARR
5 LIGHTING FLOOD 4 CHAD GARRARD
6 KELLY’S LEGACY 5 WARREN SLADE
7 OVER AND OVER 4 BRIAN MITCHELL
8 LATIN AGENCY 5 BEVERLEY SWEENEY
9 MARBILL 5 MARK MORGAN
10 SOMBRE PHANTOM 5 WILLIAM CHRISTIE