Saturday 10th May 2008


Race 1 413m M 13.20
THE GARDENS SPORTS CLUB
1 STATELY SAPPHIRE M PETER JOHNSTON
2 TOTALLY MANIC M DENIS BERWICK
3 MINJAH STAR M BELINDA BLAKE
4 CHANGSY M WILLIAM BRIGHT
5 JOEY M GORDON BEARD
6 BIG CITY BABE M CHRIS EVELEIGH
7 FOOLS RUSH IN M RAYMOND JORDAN
8 MANLY MAGIC M THOMAS PULLMAN
9 MINER BRUSHES M WENDY BROWN
10 SONGAR REVIVAL M SONIA GREENE

Race 2 413m M 13.40
SKY CHANNEL STAKE
1 ELLYROO M BARRY YATES
2 REGAL LAURA M RICHARD WARREN
3 FOOL’S RAVE ON M RAYMOND JORDAN
4 LET’S WIN DOLLY M GORDON BEARD
5 LAYLA MISS M LAURENCE SLADE
6 MOSTLY MARTHA M DENNIS TUCKWELL
7 ROB’S REWARD M ROBERT BENHARD
8 SHERK MAGIC M TOM HALLEY
9 CRAZY RAY M GARY STEELE
10 MIGHTY MARTHA M DENNIS TUCKWELL

Race 3 413m 5 14.00
WWW.NSWNCA.COM.AU STAKE
1 NEVADA GIRL 5 TRACEY BRUCE
2 SAVON 5 MICHAEL BRENNAN
3 PANTS MAN 5 GARY ROBERTSON
4 ROB’S PARADE 5 ROBERT BENHARD
5 EM AITCH 5 IAN HILDITCH
6 PINK CHAMPAGNE 5 BRUCE BUCKLEY
7 GO IT ALONE 5 SUSAN SMITH
8 DEEDEE STORM 5 DANNY JAMES
9 HALI’S HORNET 5 WENDY BROWN
10 VAGABOND 5 CRAIG CARTER

Race 4 515m M 14.20
EDENS AT THE GARDENS
1 MR. COLANTONIO M ANGELA HAND
2 COURTHOUSE LASS M GRANT DUNPHY
3 EGGS ON TOAST M PETER AKERS
4 COURTHOUSE PUB M GRANT DUNPHY
5 HAYLEY’S DELIGHT M GARY ROBERTSON
6 TABU SORO M RON BELL
7 WATUSI LUCY M RAELEE SHEARER
8 NICKY TOKAAM M HELEN PULLMAN

Race 5 413m 5 14.40
SCHWEPPES STAKE
1 HERE’S BILL 5 SHANE HILL
2 ROSE BAY LIL 5 BRUCE BATEY
3 JIMMY GOGOLAC 5 LIANO RENDINA
4 MR. LAMB LEE 5 RON BELL
5 HERGO 5 DEBORAH ROACH
6 BEN CROW 5 NEAL GRAY
7 PLEASANT 5 BRUCE BUCKLEY
8 JET RUSSAN 5 RUSSELL KING
9 COOL KIAHNI 5 THOMAS WILSON
10 KELLY’S LEGACY 5 WARREN SLADE

Race 6 413m 5 15.00
DEVINES KENNELS STAKE
1 NO HUMOUR 5 JOHN BROWN
2 FRAZIER 5 BRUCE BUCKLEY
3 KAVA UP 5 LIANO RENDINA
4 KELLY’S BETTY 5 WARREN SLADE
5 BAY FLYER 5 NEIL ELLIS
6 STRONGSIDE 5 BETTY KEENE
7 JOSH RUSSAN 5 RUSSELL KING
8 VALLEY GLORY 5 DARRELL JOHN
9 CROCKER 5 DEBORAH ROACH
10 MRS. BUZZARD 5 DARRYL FITZSIMMONS

Race 7 413m 4/5 15.20
MULITCAM STAKE
1 IPISH ASSASSIN 4 WENDY BROWN
2 LISA’S STORY 4 JOHN MUNRO
3 MISS ONARA 4 UNAVAILABLE
4 DIDDY SHADOW 4 COLIN KNEESHAW
5 CENTRE BOLT 5 KEVIN YATES
6 SPOTTY RULZ 4 JOHN GRECH JNR
7 SPINAWAY LASS 5 JOHN LODGE
8 ALL ELITE 4 EVELYN HARRIS
9 FLYING DEBREE 5 VICTOR BENNETT
10 KOOKABUNNA BOY 4 ROBERT FLANAGAN

Race 8 413m FFA 15.40
GREYHOUND RECORDER STAKE
1 LUDICRY 2 SUSAN SMITH
2 TRIPLE FANTASY 2 NEAL GRAY
3 Vacant
4 ELITE DIAMOND 1 RONALD PATTERSON
5 SQUADCAR GEORGIA 1 GRAEME CARR
6 Vacant
7 STEPALONG 1 EVELYN HARRIS
8 TIGERS DEN 1 EVELYN HARRIS

Race 9 515m 5 16.00
ROOTY HILL RSL & RESORT STAKE
1 NO MORE NEWS 5 ANGELA HAND
2 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)
3 KILLARNEY KING 5 GREGORY PERRIN
4 SIZZLING IMAGE 5 JOHN WOODS
5 MR. SOUTHS 5 UNAVAILABLE
6 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH
7 KYLIE SPIN 5 LAURENCE SLADE
8 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH
9 THIRTY PACK 5 WILLIAM DAVIDSON
10 COME TO KIA 5 KEITH LEMON

Race 10 413m 5 16.20
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT
1 TURBO CONQUEST 5 JASON MACKAY
2 COWRA KID 5 KERRY STEWART
3 ELITE BLUE 5 WARREN SLADE
4 GROOVY GRANNY 5 UNAVAILABLE
5 AL’S BRET 5 JASON REES
6 BIG SKY RULER 5 RIKKY MONCRIEFF
7 WITH HONOURS 5 ROBERT RODERICK
8 BOOMERANG 5 GEOFFREY GRIMWOOD
9 TYCOON MAGIC 5 RICHARD PATTERSON
10 IKINBLU 5 MICHAEL COADY

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments