Saturday 14th January 2012

Box Draw For The Gardens – Saturday 14th January 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Stk05:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MAYBE A GOER17787NBTC Pillar (Heckenberg)
2OSTI’S ALIBI6748622.99M D Shambler (Elrington)
3GILLIESTON MISS43833FSHB Davies (Bellbird)
4MULWEE SPOT48146FSTDA Verhagen (Swan Bay)
5OCTANE KEV6446723.15N Bayley (Blue Haven)
6BARACUS52226NBTA Verhagen (Swan Bay)
7MADE TO RUN586F522.89C A Garrard (Maryland)
8HENAIM64758NBTD Lane (Toongabbie)
9GENUINE TEARS8846623.31F E Power (Noraville)
10COLLEEN’S OPAL84467NBTD W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 2Sky Racing Maiden05:52PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DIDDY DREAM46643NBTA W Sessions (Beresfield)
2WOODIE BOY ROSE34FFSTDS J Hill (Thornton)
3TWO MULWEES5F353NBTA Verhagen (Swan Bay)
4TIGER MISSFSHG J Kedwell (Greta)
5RIP STIX7437NBTS M Richardson (Waratah)
6STEVEDAW25854NBTR Castle (Toukley)
7LEGALLY PSYCHO73576NBTC P Mccarthy (Tea Gardens)
8LAID OFF5675BFSHL J Fletcher (Oakville)
9GOODWIN MAGGIE44NBTC Mclennan (Cessnock)
10SOCIETY 46666NBTG Emerton (Fassifern)
Race No. 3Recorder Golf Day 27/1 Book Now06:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR ONYX251230.36R C Smith (Barnsley)
2SPARKLING SHELBY14832NBTM D Shambler (Elrington)
3TOMMY RIP16858NBTN L Pateman (Raymond Terrace)
4SELF DESTRUCTION53353NBTR Dawes (Eagleton)
5GOOD AS OSTI28537NBTM D Shambler (Elrington)
6TIGGERLONG TROY22265FSTDB J Field (East Gresford)
7HUNTA LEE42667NBTT Campbell (Greta)
8PEPE’S BELLE85525FSHJ R Keller (Cambridge Park)
9EUKEY BEAUTY57624NBTJ R Laurence (Castlereagh)
10WAX IT24745NBTA M Groizard (Mount Vincent)
Race No. 4 Maiden06:33PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PIMPAMA26FSHK C Stewart (Sawyers Gully)
2LEPPARD873NBTW S Brown (Sawyers Gully)
3ROOSHA BOY4386NBTA Farrugia (Schofields)
4MAGIC WILLOW26622NBTP W Neilson ()
5BABY BANJO28256NBTA Verhagen (Swan Bay)
6BY COLLAR GEE83627NBTA K Sepping (West Ryde)
7BLACK BONNIE4276FSHD E Mcdonald (Llandilo)
8GILLIESTON LASS3FSHB Davies (Bellbird)
9TAYLA’S FANTASY76377NBTT A Ball ()
10BROJO’S MOJOFSHS M Richardson (Waratah)
Race No. 5Schweppes Ffa Stakes06:51PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DANNY’S GIRL3715322.85G J Robertson (Williamtown)
2SEAFOOD BANQUET2167323.30M Anderson (Black Hill)
3PIGEON FLYER2844123.20D E Mcdonald (Llandilo)
4CRAZY PAT3572522.87B J Buckley (Clarence Town)
5KAINANE’S GIRL7847823.06T A Ball (Singleton)
6HAIL QUEENIE7367122.65F L Trowbridge (East Maitland)
7SHANE FALCO4857722.79W S Brown (Sawyers Gully)
8SPARTAN KING1757723.00R F Dawes (Eagleton)
Race No. 6Multicam Systems Stakes07:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $920 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ZUKO FIREBENDER88486NBTD P Farrugia (Riverstone)
2SHAK ATTACK13326NBTP W Neilson (Maitland)
3SULL’S GIRL1125FSTDT C Priest (Sawyers Gully)
4EXPLOSIVE BOND33557FSHB A Jarczewski (Ingleburn)
5ZUMBA ZUMBA1721629.98C A Clark (Greta)
6RUN NANNA62667NBTG G Wilson (Medowie)
7TERESA’S FANTASY36355NBTB Jarczewski (Ingleburn)
8ACOLA MAJOR6751430.18B L Shelton (Buff Point)
9SURFING MULWEE63354NBTA Verhagen (Swan Bay)
10FAT BOY BUDDY17867NBTT F Callen (Argenton)
Race No. 7Hardy’s Precision Excavation’s07:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SLIM FIT617423.34W C Slade (Beresfield)
2PREMIER REBEL123.01G G Wilson (Medowie)
3ALPHA AUSSIE85324NBTC E Stuart (Kingswood)
4GOODWIN YOUNG13247NBTK Yates (Neath)
5SERGEANT’S MISS37145FSHJ R Keller (Cambridge Park)
6FREEMAN’S QUEEN36435FSHT Vanderb (Freemans Reach)
7MISTER BONNY5147423.21P J Honnery (Clarence Town)
8ELITE TARAWI61623.69M P Manuel (North Rothbury)
9MINIMUM FORCE6878423.37B K (Booragul)
10MOLLY’S MERCEDES6585623.41G J Perrin ()
Race No. 8Www.betchoice.com.au Stakes07:53PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1VIOLET BELLE1448723.36D W Tuckwell (Wallsend)
2LOVE THE LOHAN1365723.14C Garrard (Maryland)
3SAVANT4748522.92K Yates (Neath)
4RAVEN JAG7667523.02T Vanderburg (Freemans Reach)
5BIT BENT6748523.04P W Neilson (Maitland)
6EYE THIRTY36562NBTT J Murray (Kearsley)
7CHAMPAGNE BLITZ5447823.42G F Brown (Karuah)
8AWESOME JOURNEY23653NBTJ R Laurence (Castlereagh)
9NATALIE MAREE65487NBTJ P Woods (Heckenberg)
10BLINK YOU MISS64577NBTM J Coady (Milbrodale)
Race No. 9Virbac Stakes08:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BINDA GRACE76754NBTK P Smith (Shortland)
2CHANEL OSTI56775NBTM D Shambler (Elrington)
3NAT’S 418FSHR J Newstead (Windale)
4DIVER’S SUN186F723.50D C Diver (Medowie)
5MATA WRECK45735NBTC E Stuart (Kingswood)
6MAKE A SPLASH5417722.94F E Power (Noraville)
7DALWOOD4466523.25D W Tuckwell (Wallsend)
8NYMAGEE PIG56338FSHR Barlow (Austral)
9SHEREE SHERAZF7878NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
10VALLEY VELLA65776FSTDB K Sweeney (Booragul)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes08:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DIVA LARRICKI82675NBTD M Priest (Sawyers Gully)
2LUCY ELUSIVE7873523.10B K Sweeney (Booragul)
3MINI’S FANTASY3621423.03B Jarczewski (Ingleburn)
4MADE TO EXPLODE2366623.02W C Slade (Beresfield)
5OLIVER’S BROTHER75185FSHJ Cumming (Vineyard)
6HAMISH TANGA5388723.05M C Sharman ()
7FRENCH CUISINE4478623.05M Anderson (Black Hill)
8MRS WILSON3335423.38T C Priest (Sawyers Gully)
9COLLEEN’S OPAL84467NBTD W Tuckwell (Wallsend)
10DIVER’S KIKI67457NBTD C Diver (Medowie)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments