Saturday 26th April 2008


Race 1 515m M 16.03
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 MINI MOJO M MALCOLM CUNEO
2 EM I FIVE M HENRY NORMAN
3 ADDIS GEM M ANTHONY DI PALMA
4 DIGGER’S DESTINY M PHILIP KNIGHT
5 KAZANGEL M BARRY HOWELL
6 NICKY TOKAAM M HELEN PULLMAN
7 ELITE SUNRISE M BRADLEY FIELD
8 DEANO MARTINO M LARRY PROCOPIO
9 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN
10 DUTCH COURAGE M BARRY YATES

Race 2 413m 4/5 16.24
ANZAC COVE STAKE
1 SCREAMING KIDZ 5 SHANE WHEELER
2 SQUADCAR GEORGIA 5 GRAEME CARR
3 SHELBY SHIRAZ 5 DEEN PARKINSON
4 WILD WISHES 5 DAVID CLIVE
5 SIR WALTER 5 PAUL RODERICK
6 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH
7 WINSOME ON FIRE 4 STEPHEN HOWE
8 SICARIUS 5 MICHAEL HOWDEN
9 RONRAY DELIGHT 5 RUSSELL MANSLEY
10 NELLY PEPPER 4 DIANE SKINNER

Race 3 515m 5 16.45
LONG TAN STAKE
1 CENTRE PAGE 5 GLEN BEUZEVILLE
2 MADISON TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
3 JORDY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
4 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
5 BETRAYED 5 ROBERT SMITH
6 DAPH’S DOUGH 5 KEVIN KEEGAN
7 KILLARNEY BABE 5 GREGORY PERRIN
8 GOTTA OBEY 5 ROBERT HUNTINGTON
9 MYKONOS MISS 5 GREGORY PERRIN
10 SANTORINI SAM 5 GREGORY PERRIN

Race 4 515m M 17.09
CHRISTINE ROBINSON STAKE
1 PEGGY’S PORTRAIT M BETTY KEENE
2 POUNCE M LARRY PROCOPIO
3 FACE OF HISTORY M DEBORAH PARKINSON
4 DAMARA JOE M KENNETH CHEETHAM
5 SKILL TO THRILL M SCOTT EATON
6 CUSTOM AVIATOR M MALCOLM CUNEO
7 PSYCROW M TROY EBBECK
8 JESSICA ROSE M ROBERT CAMPBELL
9 FASCINATE MARINA M NOELENE HOLLOWAY
10 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN

Race 5 515m 4/5 17.27
QUINNS POST STAKE
1 WAVE TO AULANI 4 TOM HALLEY
2 APRIL’S KIDZ 5 SHANE WHEELER
3 DYLAN TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
4 ELITE POINT 4 GEOFFREY SATTLER
5 SAILOR SKYE 4 THOMAS PULLMAN
6 SKYE TOKAAM 4 COREY SPLIET
7 DURAL ACTION 4 JOHN SWEET
8 JUST MY STAR 4 KENNETH CHEETHAM
9 OFF STUMP 5 JOHN HEARD
10 ROGUE SHIRAZ 5 IAN HILDITCH

Race 6 600m NG 17.45
G&C COLLECTABLE COINS ANZAC CUP
1 LEE KATE 4 JOHN RODERICK
2 ROCKETS BEACH 5 DAVID SANDERSON
3 HIGHTOWER 4 KENNETH CHEETHAM
4 COURIER 5 ANTHONY CALLAGHAN
5 MARINA’S BEST 3 ROBERT SMITH
6 MAGIC SURF 4 MARK DAVIDSON
7 RAILING 5 LARRY PROCOPIO
8 NO CRACKERS 5 DAVID SCHUTZ
9 NADA 5 JOSEPH HUGHES
10 WALLAMBA ZAC 5 ROBERT GLOVER

Race 7 515m 5 18.06
GEORGE ROBINSON STAKE
1 MISTY OPAL 5 BEVERLEY SLOAN
2 HEZA CRACKER 5 TREVOR DEAVES
3 POWER OF DESTINY 5 HELEN PULLMAN
4 YOUR ON 5 LARRY PROCOPIO
5 ELITE TOMAGO 5 JOHN SWEET
6 TRENDY ONEK 5 MALCOLM CUNEO
7 SPECIAL ROY 5 PAUL CONSTABLE
8 MIDNITE ACTION 5 BRUCE MACKIE
9 SANTORINI SAM 5 GREGORY PERRIN
10 OFF STUMP 5 JOHN HEARD

Race 8 515m FFA 18.25
PETTIGO JUNCTION STAKE
1 ACADEMY DESIRE 4 BETTY KEENE
2 KIMMY’S DIVA 3 BRUCE MACKIE
3 AKAROA BEAUTY 4 FAY TROWBRIDGE
4 KNOFLER 4 DAVID WERNER
5 AWESOME BALANCE 3 DOROTHY KIRK
6 SPIKE’S SPECIAL 3 BRUCE MACKIE
7 AWESOME OPAL 4 CAROL HUDSON
8 LOCHINVAR POLO 2 ROBERT SMITH

Race 9 600m 5 18.40
TOBRUK STAKE
1 RUN JESS RUN 5 DAVID RICHARDSON
2 LACONIC LARRY 5 LARRY PROCOPIO
3 BURN ME UP 5 TRACEY BRUCE
4 INTERWEAVE 5 LARRY PROCOPIO
5 CHAMPAGNE DOMAIN 5 GREGORY BROWN
6 LAID BACK LOUI 5 LARRY PROCOPIO
7 BEER GODDESS 5 BEVERLEY SWEENEY
8 HAWKEYE ASSASSIN 5 EMANUEL BORG

Race 10 515m 5 19.04
GALLIPOLI LANDING STAKE
1 KILLARNEY KING 5 GREGORY PERRIN
2 BACK PAGE 5 GLEN BEUZEVILLE
3 COME ON IZZI 5 WARREN HARPER
4 HOT HAYDEN 5 DENNIS PAYNE
5 LATIN AGENCY 5 BEVERLEY SWEENEY
6 MAGIC COUNTRY 5 MARK DAVIDSON
7 GOODWIN PUZZLE 5 TERRENCE MARSH
8 HI MAX 5 LARRY PROCOPIO
9 LIVING FREE 5 BRUCE MACKIE
10 BOMBASTICISED 5 MALCOLM CUNEO