Saturday 26th March 2011

Box Draw For The Gardens – Saturday 26th March 2011

Race No. 1 Maiden Heat 105:26PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RUM BILLY RUM55645T Donaldson (Mardi)
2LIGHTNING DASHD A Hoare (Shortland)
3COMBAT ACTION24875T J Murray (Neath)
4MY NORRIS7T L Bruce (Branxton)
5MISS ROGAN2R Herbert (Weston)
6MATERA GEM58575C Trave (Whalan)
7BELL 4M G Bailey (Bellbird)
8CAZA COOL53767M H Black (Lisarow)
9SUAVE STICKA766R A Hindmarsh (Weston)
10WHAT’S IT FOR56L French (Allandale)
Race No. 2Eden’s Restaurant Open Tonight05:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ZA’MA FLYER47312G R Freeman (East Branxton)
2BLAZE OF CLASS51682W G Davies (Brombin)
3PEPPER SPRAY13754R A Hindmarsh (Weston)
4NOTA BENE41763R J Lambert (Kearsley)
5KOTARA ICE27236G Bush (Gunnedah)
6SAVANT33164K Yates (Neath)
7TREV’S SHED38462S J Mcdermott (Lambton)
8GOMMEROI31566G J Robertson (Williamtown)
936868S J V D Klashorst (Camillo)
10BARB’S BANDIT44554B E Kelly (Salt Ash)
Race No. 3Betchoice Gardens Stake06:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HOT DELILAH46314R A Hindmarsh (Weston)
2GOOFY FOOT44538G F Brown (Karuah)
3OCTANE PATCH68325N P Mcintosh (Abermain)
4JACKY MISTER27637D Flanagan (Heddon Greta)
5SHUTTER ISLAND31377S M Whalland (Chain Valley Bay)
6STUFFED WISHES42127B L Clive (Weston)
7VIOLET BELLE66776D W Tuckwell (Wallsend)
8PROVEN FLAME28655R Bulman (Smithfield)
9MISS DIRECTION68543S J Mcdermott (Lambton)
1065877B R Richardson (Kanwal)
Race No. 4Lochinvar Marlow Maiden Heat 206:29PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MONKEY COVE458R Castle (Toukley)
2NAOMIT G Martin (West Wallsend)
3CRICKET3M G Bailey (Bellbird)
4LONG CHECK33473L Rendina (New Lambton)
5BIG CARL4384T Desira (San Remo)
6SI AMIGO7I G Hanna (Wallsend)
7VITAMIN56766S Smith (Branxton)
8SPANISH GRANT5662FC Howard (Millfield)
9TWO ME68487K M Cotterill (Wyong)
10SCRUMBLYF8W A Weiss (Kurri Kurri)
Race No. 5Forsythes Stake06:49PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WEYMAN13118C Molloy (Narellan)
2DIXIE DANDY26157D K Skinner (Abermain)
3STAR RISK22613G G Wilson (Medowie)
4SMART SET32275R H T Snr (Quakers Hill)
5GUS DO IT74344W J O’Malveney (Doyalson)
6GONE SURFIN’44542B D Tooth (Clarence Town)
7FEAR THIS FELLA62F88R J Lacava (Windermere Park)
8SPEED RACER43338T Anagnostopoulos (Croydon Park)
9JUNIOR GROVE76564M P Morgan (Windale)
10HARD CANDY88185T L Bruce (Branxton)
Race No. 6 Stake07:07PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BIT SMASHED21135R Shearer (Lake Haven)
2BRITNEY DANCER54626W G Davies (Brombin)
3HOLY TOLLY35664J S Mcglinn (Abermain)
4ON THE NOZZLE64662M D Shambler (Elrington)
5DANNY’S GIRL33152G J Robertson (Williamtown)
6MARQUIS MISS16837M D Shambler (Elrington)
7JANE REACTION28754L C Akers (West Gosford)
8POETIC ROYALE37737C Garrard (Maryland)
9HIPPY FREE LOVE65877B R Richardson (Kanwal)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Www.betchoice.com.au Stake07:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1COUNTRY LEGEND31385G Bush (Gunnedah)
2MINT GLORY17184W Davies (Brombin)
3MINT DANCER42852W Davies (Brombin)
4PRICE OF FAME52527M P Morgan (Windale)
5SEAFOOD BANQUET55253M Anderson (Black Hill)
6JOHN BOOTH44142M P Morgan (Windale)
7SMOOTH STUDENT48771M P Russell (Bossley Park)
8DORA MINT42384W G Davies (Brombin)
9MARGO MAY16S Smith (Branxton)
10DUCHESS CANDY65555C L Howard (Millfield)
Race No. 8All-pro Hospitality Stake07:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RAP ABOUT412G G Wilson (Medowie)
2FANTASY DANCE23316I Wicks (Saratoga)
3AVONDALE DURANTE58243C A Garrard (Maryland)
4KAINANE’S GIRL63325R L D Jnr (Wyong)
5THORPEDO FIRE15283R F Mckiernan (Marks Point)
6SCHLECK1S Smith (Branxton)
7TIME MARCHES ON56235C Howard (Millfield)
8BLUE BALIKU33837B J Buckley (Clarence Town)
9BEE POP ALULA41768D Clive (Weston)
10POLE DANCER88364K Yates (Neath)
Race No. 9Lochinvar Marlow Maiden Heat 308:13PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LITTLE CORONAA S Langman (Old Bar)
2SMILEY CYRUS73723D O Wilson (Abermain)
3VIERI BENTN J Broadbent (Elderslie)
4SOCIETY 37688G Emerton (Fassifern)
5DARBY DAY5R K Asquith (Fern Bay)
6MICK STATE554L Rendina (New Lambton)
7MINOR TIMES22424I Wicks (Saratoga)
8DRUITT DREAMER6T Donaldson (Mardi)
9WHAT’S IT FOR56L French (Allandale)
10CALM ALBI87P Neilson (Maitland)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake08:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1COOL CODY6F243P Neilson (Maitland)
2SHARBIT87351B L Clive (Weston)
3THUNDER WEST36537C Howard (Millfield)
4WINDSOR LILIBET71462C Garrard (Maryland)
5LIAR LIAR RUSSAN53275R W King (Wallalong)
6CINAMMON TWIST74513A S Langman (Old Bar)
7WHALAN WARRIOR15T Donaldson (Mardi)
8BLUE VIOLETS37245B J Buckley (Clarence Town)
9SHE’S A DRINKER56267B K Sweeney (Booragul)
10AUNTY NAGALOT66346L B Richardson (Warnervale)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments