Saturday 4th August 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 4th August 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Stake05:14PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1NOT FAR75186FSHA W Provest (Yorklea)
2LIGHTNING LIZZY75655NBTR L Roderick (Toronto West)
3COSMIC THING1361330.22P E Dovey (Lake Haven)
4ARMENRA3221429.68W Bright (Wamberal)
5ON SHOT53464NBTT S Mason (Cardiff)
6STARBURST TERRY34111NBTS D Barron (Cambridge Park)
7HUNTA LEE66357NBTT Campbell (Greta)
8ZUMBA ZUMBA6473429.98N L Howard (Greta)
9TEEVEE GA GA88677FSTDJ Morrison (Morisset)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht05:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WILD PUNTING1355523.07T A Donaldson (Mardi)
2VELOCITY RUFFY64236NBTG A Homan (Hadspen)
3GRANDEUR BELLA41174NBTD K Pettit (Aberdare)
4WILD EMBER42331NBTD C Griffiths (Londonderry)
5MAKE A SPLASH7524722.94F E Power (Noraville)
6CRADOC HILL14583FSHB Caden (Casino)
7LUCY ELUSIVE8465422.92B K Sweeney (Booragul)
8CELTIC STORM6556623.19T F Callen (Argenton)
9THUNDER WEST7566623.04C L Howard (Millfield)
10VIOLET BELLE7886423.36D W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 3Greyhound Products Direct Stake05:58PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S BEST7144322.95W M Brown (Cessnock)
2HAMISH TANGA5611623.05M C Sharman (Muswellbrook)
3LOVE THE LOHAN8452422.96C Garrard (Maryland)
4JAYPEE SHELBY1151122.71G J Robertson (Williamtown)
5HEAVENLY DOLL4634323.00G L Borrow (Argenton)
6HARCOOL LAD15411FSHJ D Fisher (South Nowra)
7ROD’S RED ROCKET6765523.13R P Fisher (South Nowra)
8ABLETT BALE87685NBTA J Mccrohon (Dalwood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden06:13PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RHETT BUTLER65654NBTR Fuller (Glossodia)
2KISS ME KAHUNA746NBTK H Keegan (Greta)
3SPANISH SENORITA22NBTW Davidson (Cardiff)
4DEE GETTA6NBTS Hill (Thornton)
5YOUNEEK SUPER26257NBTT Ransom (Mallabula)
6BUNGEMALL5NBTS Hill (Thornton)
7TWENTYFOUR SEVEN5FSHC Carl (Londonderry)
8SMITH FAMILY7NBTS J Boyd (Doyalson)
9WHERE’S KEN46NBTW Brown (Cessnock)
10TRIATHLON QUEEN646NBTR Asquith (Fern Bay)
Race No. 5Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht06:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HUSSLING3364423.08I D Knox (Toronto)
2FAHRENHEIT1122.89D Griffiths (Londonderry)
3DALWOOD5785123.17D W Tuckwell (Wallsend)
4SHUMOOS52172FSHW L Ryan (Riverstone)
5HI DIDDLE66752NBTR L G Jnr (Kearsley)
6HEART ZSA TRUMPS6434722.84S C Atkins (Maryland)
7HE’S KAINANE73734NBTR L Delaney (Wyong)
8STARBURST MOLLYF3213FSHS D Barron (Cambridge Park)
9TUCK SHOP8484322.92R L Roderick (Toronto West)
10DIVER’S SUN7757623.50D C Diver (Medowie)
Race No. 6Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht06:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK GINGER35282NBTD Burgess (Arcadia Vale)
2DIVER’S GIFT5447423.33D C Diver (Medowie)
3HARRY HIGH PANTS21776NBTP L Akers (Rutherford)
4KELDAJOE6154823.56C J Carl (Londonderry)
5SNEAKY’S SHADOW3417523.32T F Callen (Argenton)
6MISS SUPREME73267NBTG R Howard (Millfield)
7FIVE MILE PRESS37523FSHB J Caden (Casino)
8FOAM PARTY8727523.01A B Campton (Vineyard)
9SCARLETT HUSSY8844822.86R J Fuller (Glossodia)
10CAWBOURNE EMMA6578823.17B K Sweeney (Booragul)
Race No. 7Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht07:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WELSH LASS3753523.17S C Atkins (Maryland)
2COOL SENORITA7285722.87W F Davidson (Cardiff)
3STUPENDOUSLY14551FSHB J Caden (Casino)
4SHARKY RICARDO4241223.22A B Campton (Vineyard)
5CREME COCO44565NBTM Enright (Aberglasslyn)
6CAWBOURNE CHIC3784723.27T L Bruce (Branxton)
7C’MON ARLENE7311123.07G L Novley (Quirindi)
8JUST TOUCH IT5524422.87G Grimwood (Martins Creek)
9JUJITSU74583FSHT F Callen (Argenton)
10SMART BOBBY74577NBTR L Roderick (Toronto West)
Race No. 8Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht07:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FORREST15323.34B Tooth (Glen Martin)
2DIDDY ASSET5843623.08T R Witt (Clarence Town)
3CRABBY PATTY37134FSHD A Galvin (Muswellbrook)
4RETTAK51112FSHJ T Pay (Park Ridge)
5BLACK WASABI75848NBTE Borg (Windella)
6JANIC JONES5772723.11T F Callen (Argenton)
7APPIN ERIC5154523.19C J Carl (Londonderry)
8GO KELLY3555722.94D C Diver (Medowie)
9PIPING RYNO75778FSHA P Spence (Werombi)
10TUCK SHOP8484322.92R L Roderick (Toronto West)
Race No. 9Wallsend Diggers Stakes07:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CYCLONE SHELBY34572NBTG J Robertson (Williamtown)
2NO MORE SILLY5FSHC J Carl (Londonderry)
3VULGAR DISPLAY54735FSHA P Spence (Werombi)
4BLUE GALAXY27342NBTR E Browne (Aberdare)
5STARBURST CLEMMY6FSHS D Barron (Cambridge Park)
6SMALLTOWN DREAM68723NBTD Wells (Shanes Park)
7RORTINGFSHI Knox (Toronto)
8IMA KAINANE42758NBTR L Delaney (Wyong)
9CROOKED BULLET77565NBTD J Wells (Shanes Park)
10EYE SEE NOTHIN’53567NBTT H Matthews (Wyee)
Race No. 10Gbota Vera & Len Dolling Mem Ht08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FORTUONA56735FSHW L Ryan (Riverstone)
2HOW COOL’S THAT53486FSTDA A Laverty (Colyton)
3SHILO MAX4882622.92C J Carl (Londonderry)
4ANGUS TANGA6826323.07E J Sharman (Muswellbrook)
5WHITE CAVIAR22331FSHB J Caden (Casino)
6ACID RAIN86661FSHD Griffiths (Londonderry)
7OUR BLUE DREAM3684722.96T Halligan (Wallsend)
8TIME MARCHES ON8732422.95C L Howard (Millfield)
9SHE’S FLASH5764523.38M G Bailey (Bellbird)
10JUJITSU74583FSHT F Callen (Argenton)