Thursday 24th June 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – Thursday 24th June 2010

Race No. 1Nsw Nca Maiden Stake04:06PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YOUNG MARSH67J Fullgrabe (Rothbury)

2TIME MARCHES ON48C Howard (Millfield)

3NOISY TIGER353J S Miles (Killcare)

4COOL JONTY52226D Diver (Medowie)

5CHAD NAT47C A Garrard (Maryland)

6WINDSOR LILIBET76C Garrard (Maryland)

7FLASHING OPAL54633J Hanson (Orchard Hills)

8PHOENIX WAY3B J Field (East Gresford)

9MISS KIMMY33652D J Sanderson (Kurri Kurri)

10ADMIRAL GEE43R Groizard (Abernethy)

Race No. 2Tooheys Stake04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUCKY SANTOS83831C A Garrard (Maryland)

2RED CHEV74353W J Lusty (Branxton)

3SOLITARY SAM88341D Hoare (Shortland)

4BRITNEY DANCER41122P Honnery (Clarence Town)

5LOOKS LIKE LYN11A Armstrong (New Lambton)

6HARD CANDY26285T L Bruce (Branxton)

7BRYLIE BELLE18F72R R Bell (Blacksmiths)

8FIREFLY SAINT62263J T Grant (Morpeth)

9STEALTH LIKE62285W J Lusty (Branxton)

10YOUNEEK GALAXY15T Ransom (Mallabula)

Race No. 3Forsythes Stake04:47PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOCHINVAR MARLOW13431R C Smith (Barnsley)

2FASCINATE MARINA56757N E (Hamlyn Terrace)

3*** VACANT BOX ***

4BOW TANGA61364M Sharman ()

5COMB12581A Foley (Maitland)

6*** VACANT BOX ***

7FELLA LEE14776T L Stewart (Beresfield Heights)

8TOMMY POWER22323M M Moran (Merewether)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4The Greyhound Recorder Maiden05:07PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SCHOONER GIRL8J Vanderburg (Yarramundi)

2FIXED UP5F285B P Mackie (Mt Vincent)

3PATCHWORK ORANGE17738L Absalom (Firefly)

4NON COMPUS5J Vanderburg (Yarramundi)

5DARWIN STUBBY5J Vanderburg (Yarramundi)

6GOTTA GO GOOGLES37662B Mackie (Mt Vincent)

7BLOND MAGIC6453B P Mackie (Mt Vincent)

8GOOFY FOOT22733G F Brown (Karuah)

9JENMAR CAPTAIN82J E Hanson (Orchard Hills)

10JENMAR WILDFIRE47814J E Hanson (Orchard Hills)

Race No. 5Bacardi Stake05:24PM (NSWtime)
Mixed event over 413 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RADATAIN31167T A Wilson (Fassifern)

2ALBATROSS32223N Atchison (Jilliby)

3WHAT ABOUT HARRY56341S R Carr (Fennell Bay)

4FLYING BUZZARD52821D Richardson (Holmesville)

5KOUPARITSAS14128D J Power ()

6EIFFELLA LEE32336A M Janissen (Woodberry)

7MARA’S MAN64615P W Malone (Cardiff)

8STONER88875D Burgess (Arcadia Vale)

9RICHARDS53255W J Deaman (Nulkaba)

10DIVER’S DALLWOOD46614D C Diver (Medowie)

Race No. 6Multicam Systems Stake05:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOLLIPOP WILL17633K Cheetham (Lochinvar)

2CHAMPAGNE LAYNE72217G F Brown (Karuah)

3WAVE TO ELLE48151R R Bell (Blacksmiths)

4NIGHT CLUB QUEENF1262G J Perrin ()

5BONDY’S PRINCESS1F366A Mcgowan (Beresfield)

6COOL KAITLYN35734M D Daley (Gateshead West)

7CANDY MAN26424D Clive (Weston)

8CASEY VELLA3161J Vanderbu (Londonderry)

9LORRY CRASH51366P Lagogiane (Greystanes)

10SPOT’S A MISS74247P A Carrall (Farley)

Race No. 7Cool Mat @ Stud Stake06:05PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHAT A GOODWIN78677B R Young (Kearsley)

2SIMPLY A MISS28T11P A Carrall (Farley)

3TRIXIE LIDCOMBE22455G J Dunphy (Butterwick)

4CAPRICORN DRAMA78756W P Smith (Wyongah)

5*** VACANT BOX ***

6FRONT THE BENCH86266C J Carl (Londonderry)

7CUNDLE MISS16312R Wright (Cundletown)

8HAWK ROGAN31246L M Sweetman (Sweetman’S Creek)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Greyhoundproductsdirect.com.au06:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PETTIGO STARFIRE61454A B Slusher (Kearsley)

2QUICKLEE TOMMY35675T Richards (Wyongah)

3RACHAEL ROBBO13156E J Robertson (Williamtown)

4SMARTY ROBBINS42146S Brown (Wallsend)

5VANE IMAGE12867L Watts (Paxton)

6SERGIO23164J F Barrett (Lake Haven)

7AGENT MAXWELL24445I Absalom (Noraville)

8OUR CICERO18383P Lagogiane (Greystanes)

9PETTIGO LORAINE28453P A Carrall (Farley)

10BOSSA NOVA BABY66437D Clive (Weston)

Race No. 9 Stake06:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHELSEA GEE27281G J Prisk (Heddon Greta)

2MITCHY BEE12613S Brown (Wallsend)

3YOUNG DARKNESS1221R R Bell (Blacksmiths)

4LILLY LA PLUME11266I Absalom (Noraville)

5PIRATE TOKAAM15373T Pullman (Keinbah)

6ELITE JEAN71417J M Green (Warners Bay)

7RATTLE AND ROLL42362M A Skinner (Abermain)

8HEAVENLY DOLL15326G L Borrow (Argenton)

9PRINCESS BOND33611P J Honnery (Clarence Town)

10WONGAWILLIDOLF52344D B Werner (Beresfield)

Race No. 10Racing Sat Night @ The Gardens06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NIKKI SIX68661T F Callen (Argenton)

2JIPROCK JENNI66462R R Bell (Blacksmiths)

3COOL MARIA611G J Dunphy (Butterwick)

4CHINA FELLA11B W Batey (Greta)

5COOL CODY2681P Neilson (Maitland)

6COOL SKYE7321A Gover (Kurri Kurri)

7BELLA MINT1P W Parkinson (Lorn)

8RUFF TARTAN33377J Walton (Dunns Creek)

9PREMIER LEAGUE36313L Rendina (New Lambton)

10ZARLI’S ANGEL33775W J Lusty (Branxton)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments