Wednesday 19th March 2008


Race 1 515m M 19.02
THE GARDENS SPORTS CLUB STAKE
1 ZA’MA MAGIC M ANNE FREEMAN
2 JYE ENFORCER M TERRY CALLEN
3 MURBRO M ROBERT SMITH
4 JAIBY JINGLES M DAVID MARSHALL
5 OMINOUS REWARD M DIANNE DUNCAN
6 WHOOSHY WOO WOO M RON BELL
7 OH BELIEVE M ERIC CASTLE
8 GUNNADOO DREAMS M JOHN HEARD
9 BUTANE M CASSIE PAGETT
10 KAZANGEL M BARRY HOWELL

Race 2 413m FFA 19.25
TOP UP DAYS 26TH & 28TH MARCH
1 CAWBOURNE JAMES 2 JAMIE LEVI
2 HARRY TOKAAM 4 THOMAS PULLMAN
3 KELLY’S LEGACY 3 WARREN SLADE
4 BALLINA GIRL 4 VICKI CANTRILL
5 KRAMER’S MY DAD 3 HUGH TYNDALL
6 SMIG’S GEM 4 NEIL FALLS
7 KISS ME MISSUS 3 KEVIN KEEGAN
8 PROMISCUOUS GIRL 3 MALCOLM CUNEO

Race 3 413m 4 19.45
HAPPY EASTER STAKE
1 LONG POINT 4 JASON MACKAY
2 AMOS PUZZLE 4 RONALD DAWES
3 ACADEMY DESIRE 4 BETTY KEENE
4 HYSTERIA MAGIC 4 TERRY CALLEN
5 ULTRA COLLISION 4 TERRY CALLEN
6 MIDNIGHT ONEK 4 JOHN HOWSON
7 MAYBE STAR 4 PAUL RODERICK
8 EBONY SHREDDER 4 CAROLYN HURE

Race 4 515m M 20.05
MULTICAM ROUTING SYSTEMS STAKE
1 TYPHOON JILL M ERIC CASTLE
2 GO THE BUG M NATASHA ALGIE
3 MISS REBEL M TERRENCE STEWART
4 HEART STARTER M BARRY HARMEY
5 SILENT BENNY M WARREN SLADE
6 ZA’MA BLUE MIST M ANNE FREEMAN
7 CENTRE PAGE M GLEN BEUZEVILLE
8 OMINOUS REIGN M DIANNE DUNCAN
9 KAZANGEL M BARRY HOWELL
10 BUTANE M CASSIE PAGETT

Race 5 515m FFA 20.25
GUNNADOO STYLE @ STUD STAKE
1 WARRIOR ROXON 3 JIMMY MAGNISALIS
2 JACK’S PARADE 4 ROBERT BENHARD
3 DURAL ACTION 3 JOHN SWEET
4 ZAPPY MCGRATH 3 DENIS HAMPSON
5 RIVER DEX 4 ANTHONY SLUSHER
6 MARINA’S BEST 2 ROBERT SMITH
7 IMA PETTIGO 3 GEORGE ROBINSON
8 FLAMIN’ TALULAH 4 GLEN QUIRK

Race 6 515m 4/5 20.45
HOMELAND SECURITY STAKE
1 AWESOME BALANCE 4 DOROTHY KIRK
2 HE’S A PETTIGO 4 GEORGE ROBINSON
3 DAPH’S DOUGH 4 KEVIN KEEGAN
4 LEIGH ONEK 4 JOHN HOWSON
5 CELTIC ANGEL 5 NEIL FALLS
6 SAMMY’S GEISHA 4 DARYL HAWES
7 TOBY TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
8 GARRAWAY’S MATE 5 ALBERT JANISSEN
9 SAILOR BELLE 5 THOMAS PULLMAN
10 LILLYANN RYAN 5 GREG AGIUS

Race 7 413m NG 21.05
ACDC FIRE PROTECTION NOVACAS FNL
1 DISPLAY BONUS 1 EVELYN HARRIS
2 NEIL’S MUFFIN 3 JACQUI JAGO
3 GROOVIN’ THE MOO 3 NICHOLAS CLIFTON
4 KOOKABUNNA FLASH 1 ROBERT FLANAGAN
5 ANTAGONIZER 2 JOHN HARRIS
6 ONE SLICE SHORT 3 MALCOLM CUNEO
7 CHILI NEGRA 1 RUSSELL KING
8 LOCKETT 3 BRUCE BUCKLEY
9 BALLINA GIRL 4 VICKI CANTRILL
10 PERUSA GAIN 1 NEIL GRAY

Race 8 600m 4/5 21.25
KEN CARR BOBCAT & TIPPER HIRE
1 IZA CAR 5 IAN DARCEY
2 FLAMIN’ COBBER 5 GLEN QUIRK
3 MURRANJI HENRY 5 GREGORY FREEMAN
4 SOPHIE’S MAGIC 5 MARK DAVIDSON
5 YOUNG ALEX 4 RON BELL
6 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
7 DARK POISON 5 TREVOR HAGNEY
8 ON THE COUCH 5 RON BELL
9 JUST LEGAL 5 KEVIN CROWFOOT

Race 9 515m 5 21.45
COOL MAT @ STUD STAKE
1 GO MALCOLM 5 WARREN SLADE
2 ELITE SHARK 5 JOHN SWEET
3 SOUTHERN DOMAIN 5 TERRENCE STEWART
4 DIDDY FELLA 5 DAVID WERNER
5 HEZA CRACKER 5 TREVOR DEAVES
6 MULWEE ASSASSIN 5 ALEXANDER VERHAGEN
7 PLAYER’S PLAYER 5 SHANE RICHARDSON
8 KOOKABUNNA BOY 5 ROBERT FLANAGAN
9 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH
10 KAVA UP 5 LIANO RENDINA

Race 10 515m 5 22.04
MONCRIEFF FABRICATIONS STAKE
1 ALBERT KHARN 5 DENIS HAMPSON
2 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES
3 SCHMICK STITCH 5 RONALD BROWN
4 MRS. BUZZARD 5 GLEN QUIRK
5 MODERN DELTA 5 RIKKY MONCRIEFF
6 OFF STUMP 5 JOHN HEARD
7 CASH OR CANDLES 5 KEVIN CROWFOOT
8 HOT BEYONCE 5 GREGORY CARRAGHER
9 JESSE ROGAN 5 CHRISTENE ROBINSON
10 MY GIRL ABBEY 5 ROBERT RODERICK