Wednesday 9th May 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 9th May 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens07:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT BENT7416723.04P W Neilson (Maitland)
2PREZBO1124722.75M J Bonser (Long Jetty)
3RED HOT RUBY221F1FSTDA J Powell (Bargo)
4BINDA GRACE2333623.11K P Smith (Shortland)
5ALOE BLACK16117NBTE Borg (Windella)
6HOT IMAGING3638323.08M D Daley (Gateshead)
7LAY BACK1218123.10C Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
8LUCY ELUSIVE3266822.92B K Sweeney (Booragul)
9TEE FOR TILLY4184622.69M A Skinner (Abermain)
10LOLA’S ABBY18138NBTW G Davies (Holmesville)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEVEN BARNEYS45643NBTC F Wilson (Elermore Vale)
2LEGALLY PSYCHO76646NBTC P Mccarthy (Tea Gardens)
3COOL RASCAL KIDZ54FSTDS M Wheeler (Blue Haven)
4BITTA BOTH56447NBTK L Davis (Kanwal)
5FLAT LINE77766NBTC A Garrard (Maryland)
6GALO GALO2525NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
7AVONDALE MILANO33673NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8BLACK AS SOOT243FSHD L Richardson (Holmesville)
9MUM’S LIL’ CIP6857NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
10CHARLIE ANGEL8686NBTE T Jago (Gorokan)
Race No. 3Www.betchoice.com.au Stake07:46PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE CARBON2338123.12P W Tobin (Toronto)
2SCREAMING JESTER2131622.75K D Jarvis (Kanwal)
3I’M A PLAYER43473NBTF Goodall (Cessnock)
4ELITE BOUND18133FSHN Curby (Northmead)
5EL TIGRE8164522.95G J Ernst (Lochinvar)
6MY VERY OWN2111823.09B M Buman (New Lambton)
7GO WILD CONNOR6323122.78T Ball (Singleton)
8MASTER JETEYE1131822.85S J Vas (Valentine)
9SIERRA NEVADA5273522.78M A Skinner (Abermain)
10MADE TO CRUISE2614623.27W Shelton (Lake Haven)
Race No. 4Betfair Blue Paws Mixed Final08:06PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A KNOCKOUT2438123.21R Herbert (Weston)
2SHARKY RICARDO2NBTA B Campton (Vineyard)
3KIMS SPLASH8276123.08P W Neilson (Maitland)
4VALENTINE QUEEN653NBTM D Shambler (Elrington)
5SNEAKY’S SHADOW7233123.32T F Callen (Argenton)
6MISS PIN26242NBTF Goodall (Cessnock)
7DECLAN TOKAAM65563NBTT F Pullman (Keinbah)
8CRYSTAL DOVE2NBTJ C Munro (Mulbring)
9PRAIRIE SUNRISE88333NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
10COOL RASCAL KIDZ54NBTS M Wheeler (Blue Haven)
Race No. 5Forsythes Stakes08:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY GREAT3124430.20K P Cheetham (Harpers Hill)
2RUBY ROBBO2346430.38D K Skinner (Abermain)
3BELLA DIOR182730.57N A Atchison (Jilliby)
4GOOD AS OSTI44784NBTM D Shambler (Elrington)
5CYPRESS HILL24482NBTK P Smith (Shortland)
6CREME COCO74456NBTM Enright (Aberglasslyn)
7EL SUTRO1275330.24T M Halley (Kearsley)
8MOTHER IN LAW8454730.20M Moncrieff (Kahibah)
9RACHEL MULWEE48582NBTA Verhagen (Swan Bay)
10MONTANUS3F716FSHW J Harper (Wyee)
Race No. 6Schweppes Stake08:45PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHAK ATTACK6363130.09P W Neilson (Maitland)
2TESS VELLA6372529.97B K Sweeney (Booragul)
3WANTED FELON6485430.12R E Browne (Aberdare)
4BARACUS2181230.24A Verhagen (Swan Bay)
5LIGHTNING LIZZY22587NBTR L Roderick (Toronto West)
6ROB’S CHARM1264729.77D L Richardson (Holmesville)
7TEE REX1285229.94L A Atchison (Jilliby)
8IMPERIAL DESIGN1767329.97S Kelly (Birmingham Gard)
9VANDRIDGE5572729.97D F Berwick (Sawyers Gully)
10BEEJAY ROWE1865730.15P E Seaton (Holmesville)
Race No. 7Multicam Systems Stake09:05PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DANNY’S GIRL5255322.85G J Robertson (Williamtown)
2NAAWY NAAWY36288NBTM K Geraghty (Churchable Qld)
3BIG TOMMIE1636322.72S Smith (Branxton)
4WHINGING WRENCH1146222.67N M Walsh (Coolabah)
5DIDDY STRIKE12655FSHC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
6DELIRIUM4435122.78J J Magnisalis (Charlestown)
7BIT ZESTA6175122.78G A Grimwood (Martins Creek)
8COOL REJECTIONF864522.94W J Brown (Cessnock)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8All Pro Hospitality Stakes09:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEZZIE2138829.91G A Grimwood (Martins Creek)
2SPARKLING SHELBY2155830.01M D Shambler (Elrington)
3JENNIFER ROBBO341129.84E J Robertson (Williamtown)
4LOCHINVAR FOX3344F30.01W G Davies (Holmesville)
5SHY DASHA2324230.04S J Mcdermott (Lambton)
6JUST TOUCH IT1271430.34G Grimwood (Martins Creek)
7SWALE12253NBTP W Neilson (Maitland)
8MAGNETIC CARGO3536530.21R E Browne (Aberdare)
9CHAMP KIND7873730.09R E Browne (Aberdare)
10WONGAWILLI DEVIL65823FSTDM Bashford (Greta)
Race No. 9Hardy’s Precision Excavations09:48PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HEAR SAY86757NBTA K Sepping (West Ryde)
2LOCO2636NBTE Jackson (Killarney Vale)
3BY COLLAR GEE67864NBTA K Sepping (West Ryde)
4MEDIUM TO LARGE48235NBTW C Slade (Beresfield)
5KEN’S CHOICE5453FSTDK P Cheetham (Harpers Hill)
6FLAMIN’ GROOVEY48724NBTE T Jago (Gorokan)
7TOO HOTTA TROT42353NBTG J Ford (Dubbo)
8COOL SENORITA323FSTDW F Davidson (Cardiff)
9FERNHILL FREAKFSHA J Mccrohon (Dalwood)
10ATE POWERFSHB J Canty (Rutherford)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VALLETTA VELLA1445722.85B K Sweeney (Booragul)
2BELOW FIFTEENF114322.90M C Moncrieff (Kahibah)
3LOVE THE LOHAN3246323.14C Garrard (Maryland)
4NETNOCK1211523.05D C Diver (Medowie)
5RED ROCKET ROSIE32123.10W J Brown (Cessnock)
6WHERES MY DOLLAR11886NBTG G Wilson (Medowie)
7MYSTICAL MAGIC1245223.05M A Davidson (Fletcher)
8DIGGER’S BEACH1362223.17R R Bell (Blacksmiths)
9ELITE TARAWI3623722.96M P Manuel (North Rothbury)
10MAKE MINE MAGIC24221NBTM M West (Beechwood)