Sunday 21st November 2010

Greyhound Box Draw For Wagga – Sunday 21st November 2010

Race No. 1Wagga Allgas Services02:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FRUITMAN32658D P Jones (Wagga Wagga)
2MISS MILLIE MAC15522G J Anesbury (Wagga)
3STYLISH BEEN45547G A Brown (Wallendbeen)
4AQUA WITCH1T Robertson (Oura)
5GITCHBORN DEL51856G J Mitchell (Wagga Wagga)
6CADEL HEAVENS411B D Honey (Wagga)
7MR. OPTIMUS36224N Smith (Wagga Wagga)
8CASSIUS DECK13257J M Mcclelland (Jindera)
9TONY’S BREAK56786J A Wilson (Wallendbeen)
10ALICIA FLEX76757A J Thompson (Leeton)
Race No. 2Rsm Bird Cameron Heat 102:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SHE’S A SUNLIT83741P H French (San Isidore)
2LETHAL LADY34373J A Wilson (Wallendbeen)
3WESTERN FANTASY12321A Williams (Cootamundra)
4OSTI’S GRACE13225T E O’Keefe (Cootamundra)
5*** VACANT BOX ***
6JAYWALKING44416G M Derrick (Tumblong)
7TAMINGA FLEX53512M Bannerma (Reefton)
8SHAE FLEX13245M M Bannerman (Reefton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Graeme Hull Smash Repairs03:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DEEPWATER FLOW12633L Mcfarlane (Jerrawa)
2STEALTHY STORM32582B Talbot (Forest Hill)
3AGGIE MALTA41537G E Smith (Tumblong)
4BURGAY74585R Oakman (San Isidore)
5FRENCH CAKE46735D J Cox (Wagga Wagga)
6ALBINO PEACHY12211L A Mcfarlane (Jerrawa)
7WALKABOUT RALPH34335G J Anesbury (Wagga)
8PANTHEON36336D M Walker (Henty)
9FUEL PUMP76157A Norris (Wangaratta)
10TONY’S BREAK56786J A Wilson (Wallendbeen)
Race No. 4Wagga Club Mdn Heat 103:21PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Wagga Of $860 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DIDN’T DUCK33T B Heaton (Batlow)
2WHERE’S THE BEAR654B J Martell (Tallangatta)
3TIGGERLONG LUCK75G J Anesbury (Wagga)
4TIGGERLONG BLISS2M J Finn (Wagga Wagga)
5*** VACANT BOX ***
6GAMBLIN’ TEXA Fahey (Barmedman)
7PURSISTR Oakman (San Isidore)
8DRILL AND BLAST32T Cook (Wagga Wagga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Rsm Bird Cameron Heat 203:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SHANNON FLEX45866M M Bannerman (Reefton)
2TIGERTRON64325N Smith (Wagga Wagga)
3ROSE PATTERN75642A G Tutt (Hawker)
4FINNIE NIM64715M J Finn (Wagga Wagga)
5*** VACANT BOX ***
6PARRYDISE LADY12552S A Parry (Wagga Wagga)
7AFFILIATE52838R Oakman (San Isidore)
8ZALI’S TIGER51514B Pearce ()
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Peter Alibon’s 1152am Bet Race03:57PM (NSWtime)
Mixed event over 320 Metres at Wagga Of $1,140 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PORT MALARNEY66276P D Ward (Wagga Wagga)
2DEAN’S GUARDIAN14664L A Mcfarlane (Jerrawa)
3MAJOR SHAKER54128M Adams (Wagga Wagga)
431432L A Mcfarlane (Jerrawa)
5SUPER CREATIVE22366J M Mcclelland (Jindera)
6WYNDHAM NIKKITA57325G R Molloy (Wagga Wagga)
7BATLOW BOB31624R Oakman (San Isidore)
8GIGGLES AND HOOT13217P D Ward (Wagga Wagga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Rsm Cameron Bird Heat 304:15PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MIKADO FLEX21115M M Bannerman (Reefton)
2DITMAR FLEX21544S M Bannerman (Reefton)
3JERRY BE GOOD32417T B Heaton (Batlow)
4PARRYDISE DANA35878S A Parry (Wagga Wagga)
5*** VACANT BOX ***
6DESPERAUX34731J A Wilson (Wallendbeen)
7REILLY’S BREAK61656J A Wilson (Wallendbeen)
8BERRIDALE QUEEN15866L A Mcfarlane (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Medivet Products04:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SKIPPED BAIL1F668A Norris (Wangaratta)
2IMA GANGSTER3F653J M Mcclelland (Jindera)
3BLACK RAIDER32515J M Mcclelland (Jindera)
4ROMANO32467D P Jones (Wagga Wagga)
5MAJOR MIRAGE11354M R Adams (Wagga Wagga)
6BIG WANALTA63256B J Martell (Tallangatta)
7FUTURE RAVEN33844B A Lord (Jindera)
8TIGGERLONG WHO41M J Finn (Wagga Wagga)
9RAVEN GUNNA45644T Seymour (Tabletop)
10JUNE COURT67447H G Hunter ( Albury)
Race No. 9Wagga Rules Club Mdn Heat 204:55PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Wagga Of $860 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FLYING FLYNN53542R T Mcdonald (Cowra)
2LUCY GIRL287B J Martell (Tallangatta)
3LITTLE TWITCHY34466S W Mcguiness (Haigslea)
4LIVER DANCEB E Smith (Uranquinty)
5*** VACANT BOX ***
6PARRYDISE KID32S A Parry (Wagga Wagga)
7TEASHA’S BLUBOYL R Hand (Wagga Wagga)
8YUMMY CAKE88555D J Cox (Wagga Wagga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Southwest Stock Feeds05:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,110 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $120 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PATTY’S LADY55826L Mcfarlane (Jerrawa)
2SOUTHERN REBEL28218P D Ward (Wagga Wagga)
3DASHER’S ANGEL54437L R Lewis (Cedar Grove)
4FLYING DOVE221R J Cooper (Grabben Gullen)
5REGGAE FLEW21774G E Smith (Tumblong)
6JOYDON15312T Robertson (Oura)
7ELLA REIGN41M M Bannerman (Reefton)
8BLUETTE LASSI1171B J Wells (Sunbury)
9ALICIA FLEX76757A J Thompson (Leeton)
10FUEL PUMP76157A Norris (Wangaratta)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments