Saturday 27th December 2008


Race 1 457m M 19.30
‘BRUMBY LAD’ MAIDEN
1 GOZOFF M D RICHARDSON
2 STUNNED STARE M SABRINA BROWN
3 LAMBROSCA LAD M UNAVAILABLE
4 KAYTEE DIVA M STEPHEN ATKINS
5 LIVE FREE M MAUREEN WEST
6 TIFFANY AMANDA M JOHN CAMERON
7 BEETLE BOMB M BRYAN YOUNG
8 ELECTRO DIVA M WILLIAM DAVIES
9 HOW MANY M MAUREEN WEST
10 MALABAR M WILLIAM URQUHART

Race 2 457m 5 19.50
DICK HILLARD APPRECIATION STAKE
1 JACK IT UP 5 JOY POLLARD
2 LIGHT WEIGHT 5 THOMAS WILSON
3 REMA’S RUBY 5 EDWARD FOYLE
4 LONE PUZZLE 5 RICHARD RILEY
5 LOU LOU PARKER 5 DESMOND WINTERS
6 RUSTIC DREAM 5 GARRY SHARROCK
7 SPEEDY DELIVERY 5 HENRY MCCARTHY
8 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE
9 SURFIN BUDHA 5 UNAVAILABLE

Race 3 457m NG 20.10
GRNSW COUNTRY CHALLENGE WAUCHOPE
1 BRAD RAIL 1 JOHN FREE
2 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
3 PRINCE ERAGON 4 UNAVAILABLE
4 ADAM’S ME MATE 3 STEPHEN ATKINS
5 SIR WALTER 1 PAUL RODERICK
6 SOUTHPAW DELANEY 4 STEVEN BAKER
7 NASI GORENG 3 JEANETTE ROCHE
8 BAGO RAIDER 2 KARL MILLER
9 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
10 TEARAWAY TANYA 5 DAVID SANDERSON

Race 4 457m NG 20.30
GRNSW COUNTRY CHALLENGE WAUCHOPE
1 AMAZING PHANTOM 3 JOHN FREE
2 PAUL’S PRINCESS 4 MICHAEL LANDRIGAN
3 FOLSOM PRISON 4 TIMOTHY CLAY
4 SOLVE THE TITLE 4 BARRY COOMBES
5 KATIE’S TEARS 3 JUSTIN KING
6 MIDNIGHT GAMBLER 2 WILLIAM DAVIES
7 FUTURE FUND 1 JOHN LAWSON
8 HOUDINI LAD 3 PAUL RODERICK
9 TEARAWAY TANYA 5 DAVID SANDERSON
10 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON

Race 5 384m NG 20.50
WAUCHOPE GAZETTE SPRINT
1 BRIDAL SUITE 3 GARRY SHARROCK
2 TRUTHFUL TED 4 MAUREEN WEST
3 ARALAKKA VALLEY 2 DESMOND WINTERS
4 KEG LEG KEEGAN 2 DAVID MARSHALL
5 DRIVE UP 4 JOHN LAWSON
6 TAXAPRO 3 UNAVAILABLE
7 KATIE’S RUBY 3 JOHN FARRELL
8 CHIEF HASTINGS 3 NATHAN BAYLY
9 COOL SHAMAR 4 JEANETTE ROCHE
10 DIAMOND TIKI 4 GARY MCIVOR

Race 6 384m 4/5 21.10
BOB LYON MEMORIAL FINAL

To be Decided

Race 7 457m NG 21.30
GRNSE COUNTRY CHALLENGE WAUCHOPE
1 SOMETHING ELITE 1 RAWDON SHERMAN
2 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON
3 BLIMEY 1 JOHN FREE
4 BULUI TULUMI 2 RICHARD RILEY
5 WHAT A GOODWIN 4 BRYAN YOUNG
6 KNICKABOCA ROSE 4 UNAVAILABLE
7 CASHMERE QUEEN 2 DIANNE CRAIG
8 FOGGART’S WALK 4 UNAVAILABLE
9 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
10 TEARAWAY TANYA 5 DAVID SANDERSON

Race 8 457m NG 21.50
GRNSW COUNTRY CHALLENGE WAUCHOPE
1 ELITE FLASH 3 JOHN LAWSON
2 BIG SHOT 1 JOHN CAMERON
3 PRO ZONE 4 UNAVAILABLE
4 BILLION SMILES 1 JOHN FREE
5 FAST PICKUP 3 HENRY MCCARTHY
6 SOMETHING SOLID 2 RAWDON SHERMAN
7 RUBY JOJO 3 LIONEL WORTH
8 PINGA 4 ED THOMPSON
9 TEARAWAY TANYA 5 DAVID SANDERSON
10 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON

Race 9 384m 5 22.10
HASTINGS HOTEL SPRINT
1 FABERGE BELLE 5 JOHN FARRELL
2 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH
3 WYNMORE ROSES 5 JOHN CINI
4 DAME GAIN 5 STEVEN BAKER
5 BLAZING ENFORCER 5 LARRY CROKER
6 MOZZIE’S GIRL 5 GREGORY CARRAGHER
7 DON’T TOUCH IT 5 UNAVAILABLE
8 CANDY PATCHES 5 ROBERT GOODWIN
9 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE
10 GROOVEY GODDESS 5 UNAVAILABLE

Race 10 457m 5 22.30
FJ & SM MONAGHAN STAKE
1 SONIC PUZZLE 5 JOHN CORRIGAN
2 TODD’S FIRE BELL 5 DAVID RICHARDSON
3 BAMALICIOUS 5 MILLISSA MARSH
4 BRISBANE LIMITED 5 SAMUEL CLAY
5 MISS LIABILITY 5 GARRY SINGLE
6 PREMIER TOURIST 5 KEVIN JOHNSON
7 LIZZIE DIVA 5 STEPHEN ATKINS
8 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
9 DANCHARAY 5 DESMOND WINTERS