Saturday 8th March 2008


Race 1 384m M 19.00
BLUE PAWS MAIDEN
1 THESE BOOTS M TONI WATERS
2 BATTLERS LUCK M CLIFFORD BEATTIE
3 SOUNDS SO SWEET M ROSS HEALEY
4 SNIPER CITY M PAULINE LINE
5 EASY YARDS M WILLIAM DAVIES
6 RUSTIC DREAM M GARRY SHARROCK
7 SIR SNIPPALOT M ROGER O’NEILL
8 INDIAN RUSH M COLIN SIMONETTA
9 NIGHT OF SILENCE M MAUREEN WEST
10 SAINT LORIAN M GREGORY CARRAGHER

Race 2 457m M 19.20
PFD FOOD SERVICES MAIDEN
1 KURRA VALE M JEANETTE ROCHE
2 IVANOVIC M BARRY WEST
3 SAWTELL SAM M MAUREEN WEST
4 LINE ENFORCER M PAULINE LINE
5 SUIT UP M ROSS HEALEY
6 INCORPORATION M KARL MILLER
7 HEART STARTER M BARRY HARMEY
8 BINDEE FLYER M UNAVAILABLE

Race 3 384m 5 19.40
HASTINGS HOTEL STAKE
1 FLYING NEMO 5 KENNETH MIDDLEBROOK
2 ANOTHER SPIRAL 5 GLENN EKERT
3 FROM AFAR 5 ROSS HEALEY
4 FOXTROT LAD 5 RONALD GWYNNE
5 MIDNIGHT GEORGIA 5 ARTHUR TURNBULL
6 FAST PICKUP 5 HENRY MCCARTHY
7 EBONY’S LEGEND 5 EDWARD MANNING
8 STEVIEBAZ 5 Unavailable
9 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
10 INDY CREW 5 GREGORY CARRAGHER

Race 4 457m 5 20.00
HIGHLAND PETFOOD STAKE
1 DORA ROXON 5 GREGORY CARRAGHER
2 BELLA RUSHELL 5 RONALD GWYNNE
3 SIMMARIE STAR 5 SIMON BROWN
4 MALTESE PRINCESS 5 MICHAEL MCGUIRE
5 NASI GORENG 5 JEANETTE ROCHE
6 SWAMPRAT LAD 5 DAVID MARSHALL
7 SOUND OF WHITE 5 DAVID J SMITH
8 OXLEY PANTHER 5 KARL MILLER
9 DEADLY DEBSTER 5 ARTHUR TURNBULL
10 ARGYLE ASSASSIN 5 WILLIAM DAVIES

Race 5 384m 5 20.20
MOUNT SEAVIEW SPRING WATER STAKE
1 FOXTROT GIRL 5 RONALD GWYNNE
2 CASHMERE SUPREME 5 DIANNE CRAIG
3 SPECIAL SUBJECT 5 STANLEY TOWERS
4 PARDEY FOR RAY 5 GRAEME JOBSON
5 ODIE 5 DAVID J SMITH
6 GOLDEN CARNAGE 5 ARTHUR TURNBULL
7 PEARLESQUE 5 MAXWELL MCGOVERN
8 BEAU BAZ 5 GLEN MCLEAN
9 TEANA JAZZ 5 WILLIAM DAVIES
10 MALLAIG MOHR 5 GREGORY CARRAGHER

Race 6 457m BEST 20.40
LASIANDRA CUP
1 NEW SOUTH BAZ 1 GLEN MCLEAN
2 CROSS ME NOT 1 LOUISE MCGEE
3 Vacant
4 FASTEN UP 1 HENRY MCCARTHY
5 BIG SHOT 1 JOHN CAMERON
6 Vacant
7 LAUREL TEARS 2 NATHAN BAYLY
8 DANGER BOY 2 JEANETTE ROCHE

Race 7 384m 5 21.00
HASTINGS RENTALS STAKE
1 OUR BILLIE 5 ROBERT GOODWIN
2 NEZWAH 5 JUSTYN FERGUSON
3 WHAT NOT 5 DAVID J SMITH
4 APACHE GIRL 5 HENRY MCCARTHY
5 PRIDE ABILITY 5 ARTHUR TURNBULL
6 BAGO RAIDER 5 KARL MILLER
7 NOMAD 5 WILLIAM URQUHART
8 BLUE TYPHOON 5 PETER MARSH
9 PARK UP 5 GAVIN MAUNDER
10 TWO NEW 5 BARRY AUSTIN

Race 8 457m 4 21.20
THOMPSON’S BUILDING CENTRE STAKE
1 FEDERATION LAD 4 KEVIN MARSH
2 SIMEREMA LASS 4 SIMON BROWN
3 MEL’S LAD 4 NATHAN BAYLY
4 SAM COLT 4 JEANETTE ROCHE
5 TASCOTT GIRL 4 JEANETTE ROCHE
6 SET PURPOSE 4 WILLIAM DAVIES
7 SOME REGARDS 4 NATHAN BAYLY
8 ELADNARA LASS 4 MARK ARANDALE

Race 9 384m 4 21.40
WAUCHOPE RURAL CENTRE STAKE
1 NEVADA DUST 4 ARTHUR TURNBULL
2 CASHMERE KING 4 DIANNE CRAIG
3 FUTURE VIRUS 4 KARL MILLER
4 MISSY KUMHEER 4 RONALD GWYNNE
5 ADAM ROXON 4 GREGORY CARRAGHER
6 MONEY EVIL 4 WARREN MUNFORD
7 WITH REGARDS 4 NATHAN BAYLY
8 HYPER SPORT 4 KEVIN MARSH

Race 10 457m 5 22.00
WAUCHOPE GAZETTE STAKE
1 MISS SUZIE 5 MICHAEL MCGUIRE
2 HOOTIN’ ALONG 5 SHANE HODGES
3 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
4 RUNAWAY GIRL 5 DARREN GROVER
5 LAGER CLOWN 5 GRAEME JOBSON
6 BLACK UNICORN 5 KARL MILLER
7 FLO ABLE MISS 5 WILLIAM CRAIG
8 FORGOTTEN SON 5 MAUREEN WEST
9 ARGYLE ASSASSIN 5 WILLIAM DAVIES
10 DEADLY DEBSTER 5 ARTHUR TURNBULL

Race 11 457m 5 22.20
FJ & SM MONOGHAN STAKE
1 WANNABE BLONDE 5 GLENN EKERT
2 ZOETARA 5 MICHAEL MCGUIRE
3 FRENCH GIFT 5 KARL MILLER
4 GORGEOUS GUSSIE 5 GREGORY CARRAGHER
5 LITTLE BOMBSHELL 5 RICKY ROSE
6 ZONA 5 TONI WATERS
7 ZACAVIER 5 RONALD GWYNNE
8 DIAMOND FLO 5 WILLIAM CRAIG
9 ARGYLE ASSASSIN 5 WILLIAM DAVIES
10 DEADLY DEBSTER 5 ARTHUR TURNBULL