Sunday 16th August 2009


Race 1 384m M 13.00
COMMITTEE STAKE
1 MY SPY M HELEN HANSON
2 CAROL’S AMBITION M CAROL STUART
3 MISS PRIM M LEONE NORTH
4 TANDAYA MISS M ARTHUR TURNBULL
5 MOVE OVER M UNAVAILABLE
6 BLAZE OF CLASS M WILLIAM DAVIES
7 I’M A PLAYER M FRED GOODALL
8 SURF SKI M UNAVAILABLE

Race 2 457m MX 13.20
WAUCHOPE RETRAVISION STAKE
1 TIGER’S WAY M NATHAN BAYLY
2 MAESTRO MAGOO M ROBERT GAY
3 POISON INTENT M JEANETTE ROCHE
4 MALLAIG MISCHIEF 5 GREGORY CARRAGHER
5 Vacant
6 DARK PILGRIM 5 WILLIAM DAVIES
7 TERRY STANLEY 5 R GREEN
8 OUR STARLETT 5 GREGORY CARRAGHER

Race 3 384m M 13.40
NEIL GRIFFIN APPRECIATION STAKE
1 DEVIL RETURNS M CAROL STUART
2 ANAKY PEARL M ARTHUR TURNBULL
3 SUKHOI JET M UNAVAILABLE
4 GIFT TO US M DENNIS O’BRIEN
5 PROJECT MODA M ARTHUR TURNBULL
6 HI POTENTIAL M LEONE NORTH
7 ZODIAC CHIEF M ROBERT GAY
8 JAGER NIGHTS M WILLIAM DAVIES

Race 4 457m 3/4 14.00
CAR CLEAN (PORT MACQUARIE) STAKE
1 SIR SNIPPALOT 3 ROGER O’NEILL
2 LETHAL JUSTICE 4 MAUREEN WEST
3 Vacant
4 GO TYSON 3 MICHAEL MCGUIRE
5 YOU BET 4 RETA BROWN
6 Vacant
7 MULWEE SUE 3 WILLIAM BROWN
8 SURFIN BUDHA 4 UNAVAILABLE

Race 5 384m 4 14.20
RADIO 2MC FM STAKE
1 AIRBORNE CREW 4 GREGORY CARRAGHER
2 BATTLER’S BEST 4 PETER MIDSON
3 PAUL’S PRINCESS 4 MAXINE GLEESON
4 CHANGSY 4 GREGORY CARRAGHER
5 HIGHWAY ROCKET 4 CHARLES HARDY
6 MALLAIG MOHR 4 GREGORY CARRAGHER
7 OXLEY QUEEN 4 BARRY COOMBES
8 MALTESE PRINCESS 4 MICHAEL MCGUIRE

Race 6 384m BEST 14.40
KEN LITTLE FRUIT & VEG. STAKE
1 CHECKER BOARD 2 B LITTLE
2 POISON WOK 3 JEANETTE ROCHE
3 Vacant
4 WHAT NOT 3 DAVID J SMITH
5 Vacant
6 PRIDE ABILITY 2 ARTHUR TURNBULL
7 Vacant
8 MIDNIGHT GAMBLER 1 WILLIAM DAVIES

Race 7 384m 5 15.00
JOHN MCKINNON MEMORIAL STAKE
1 CALICO CHICK 5 HELEN HANSON
2 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
3 CHARLES DANIEL 5 MAUREEN WEST
4 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL
5 WILLY MULWEE 5 WILLIAM BROWN
6 RELENTING 5 WILLIAM DAVIES
7 HAYDEN’S HIGHWAY 5 DAWN LYNCH
8 UNO ROBERTS 5 DAVID SMITH
9 PORT PRINCESS 5 GREGORY CARRAGHER
10 LOVE OF JANET 5 CRAIG FABER

Race 8 457m 5 15.20
PAT ROACHE MEMORIAL STAKE
1 UNO HALL 5 DAVID SMITH
2 MINER’S MAN 5 ROGER O’NEILL
3 GABLE MCTIGER 5 HELEN HANSON
4 HOOTIN’ ALONG 5 CHARLES HARDY
5 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
6 MISS KEENA 5 KEITH SCHMITZER
7 LOCHINVAR LEVI 5 WILLIAM DAVIES
8 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
9 MISSY FAWNETTE 5 GREGORY CARRAGHER

Race 9 384m 5 15.40
TRADEMARK BUILDING SUPPLIES STAK
1 MUSKOGEE MULWEE 5 WILLIAM BROWN
2 HELGAR FLASH 5 WILLIAM DAVIES
3 POINT QUEEN 5 LEONE NORTH
4 LETHAL GABBY 5 ROSLYN LITTLE
5 DESERT TORNADO 5 UNAVAILABLE
6 UNO GARNER 5 DAVID SMITH
7 GABLE CHOICE 5 HELEN HANSON
8 ONE BELIEVER 5 PAUL FRASER
9 TOP CARRIE 5 MAXINE GLEESON
10 JANET’S MATE 5 SHANE CARTWRIGHT

Race 10 384m 5 16.00
TIMBERTOWN SERVICE STATION STAKE
1 GO THE SHOW 5 LEONE NORTH
2 STEVIE’S ON FIRE 5 JEANETTE ROCHE
3 MARK’S ELECT 5 DAVID SMITH
4 COOL ROCK HERO 5 ROGER O’NEILL
5 KID MARVIN 5 PAUL SHEPHERD
6 MURRANJI KATE 5 PETER MIDSON
7 COSMIC CROW 5 HELEN HANSON
8 TRY SOME MAGIC 5 ARTHUR TURNBULL
9 SHEARER 5 ROSLYN LITTLE
10 LOCHINVAR BOSS 5 WILLIAM DAVIES