Saturday 5th September 2009


Race 1 384m M 13.00
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 1
1 MISS NIAGARA M MAUREEN WEST
2 TANDAYA MISS M ARTHUR TURNBULL
3 MOBHI WARRIOR M WILLIAM ALLEY
4 MILWAUKEE MULWEE M WILLIAM BROWN
5 Vacant
6 LADY BERET M LEONE NORTH
7 OXLEY ISLAND M BARRY AUSTIN
8 ORANGE SUNSET M BRIAN SMOOTHY

Race 2 457m MX 13.20
NEIL GRIFFIN APPRECIATION STAKE
1 GONE SURFIN’ 5 BRETT TOOTH
2 TAX TIME 5 FRANK SIMONETTA
3 LUCKY FLIGHT 5 DAVID J SMITH
4 TIGER’S WAY M NATHAN BAYLY
5 BUD SANNETTE M KEVIN JOHNSON
6 CAPTAIN CASUAL M BRETT TOOTH
7 OBAMA FELLA M RAYMOND LACAVA
8 ROSIE BLEW 5 PAUL SHEPHERD

Race 3 384m M 13.40
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 2
1 POISON INTENT M JEANETTE ROCHE
2 INDIAN QUEEN M MATTHEW ROODS
3 CORN BALL M NATHAN BAYLY
4 PROJECT MODA M ARTHUR TURNBULL
5 Vacant
6 SLEEPY SILVER M ALFRED BOSWELL
7 HI POTENTIAL M LEONE NORTH
8 JESSIE’S KIN M DAVID SMITH

Race 4 384m M 14.00
BLUE PAWS MAIDEN HEAT 3
1 HY ABILITY M LEONE NORTH
2 ROADSTER M GARY MINTER
3 KILLSKEY KATE M LEONE NORTH
4 SUKHOI JET M SHANE MANGAN
5 SQUIBBED STARE M FRANK SIMONETTA
6 RITA’S ROSE M MATTHEW ROODS
7 KEVIN’S PROBLEM M KEVIN MARSH
8 KAZZA’S ROSE M ALFRED BOSWELL

Race 5 457m 5 14.20
HIGHLAND PETFOOD STAKE
1 KID MARVIN 5 PAUL SHEPHERD
2 FEAR THIS FELLA 5 RAYMOND LACAVA
3 OUR STARLETT 5 GREGORY CARRAGHER
4 UNO GARNER 5 DAVID SMITH
5 DARK PILGRIM 5 WILLIAM DAVIES
6 UNO HALL 5 DAVID SMITH
7 PORT PRINCESS 5 GREGORY CARRAGHER
8 BLINDING 5 WILLIAM DAVIES

Race 6 384m BEST 14.40
WAUCHOPE RURAL CENTRE STAKE
1 MIDNIGHT GAMBLER 1 WILLIAM DAVIES
2 BAGO RAIDER 1 KARL MILLER
3 DAME GAIN 3 STEVEN BAKER
4 OXLEY QUEEN 3 BARRY COOMBES
5 Vacant
6 WHAT NOT 3 DAVID J SMITH
7 PREMIER TOURIST 3 KEVIN JOHNSON
8 SPIDER VALLEY 3 DESMOND WINTERS

Race 7 384m 5 15.00
FJ & SM MONOGHAN STAKE
1 JANET’S MATE 5 SHANE CARTWRIGHT
2 HEAD OFFICE 5 LAURENCE SLADE
3 MISS KINJA 5 BRIAN SMOOTHY
4 SHEARER 5 ROSLYN LITTLE
5 SECRET DEAL 5 STANLEY TOWERS
6 POINT QUEEN 5 LEONE NORTH
7 ROSE MULWEE 5 WILLIAM BROWN
8 JAGER NIGHTS 5 WILLIAM DAVIES
9 STARBIRD 5 HELEN HANSON
10 ORANGE MIST 5 JEANETTE ROCHE

Race 8 384m 4 15.20
WAUCHOPE COUNTRY CLUB STAKE
1 TRY SOME MAGIC 4 ARTHUR TURNBULL
2 VIOLET JOAN 4 UNAVAILABLE
3 DEVINE TROOPER 4 DARREN MCGEACHIE
4 MOONCOIN ROSE 4 GREGORY CARRAGHER
5 RELENTING 4 WILLIAM DAVIES
6 MALLAIG MOHR 4 GREGORY CARRAGHER
7 SUPER CHARLOTTE 4 BRIAN SMOOTHY
8 HALF A BUCCANEER 4 VICKI BYRNES

Race 9 384m 5 15.40
‘ROCKY RIDGE FARM’ STAKE
1 CHARLES DANIEL 5 MAUREEN WEST
2 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
3 SURFINS COOL 5 BARRY AUSTIN
4 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL
5 LITCHFIELD PARK 5 WILLIAM DAVIES
6 STAN’S A BONANZA 5 LARRY CROKER
7 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
8 COSMIC CROW 5 HELEN HANSON
9 MURRANJI KATE 5 PETER MIDSON
10 GO THE SHOW 5 LEONE NORTH

Race 10 457m 4/5 16.00
MOUNT SEAVIEW SPRING WATERS STAK
1 MURRANJI MARY 4 SUZANNE WADE
2 CALZAGHE 5 GREGORY CARRAGHER
3 LIGHTNING SHOT 5 WAYNE CAMERON
4 LETHAL JUSTICE 4 MAUREEN WEST
5 NATURE’S INTENT 4 KENNETH MIDDLEBROOK
6 RIPPLE AGOGO 5 RAYMOND LACAVA
7 GABLE MCTIGER 4 HELEN HANSON
8 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER