Friday 21st September 2012

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Friday 21st September 2012

Race No. 1Hotham Body Repairs Stakes07:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1WALLY WONDER35174NBTT C Priest (Sawyers Gully)
2RELAMPAGO27633NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
3FIVE KNIGHTS17232NBTF J Harris (Kanahooka)
4MAXIMUM THREAD36251NBTB S Barton (Greystanes)
5ATOMIC REACTION12516FSHD C Griffiths (Londonderry)
6ELITE STATUS75612NBTJ W Smart (Cobbitty)
7FLYING ALBI45156NBTM Azzopardi (Lake Heights)
8MY FRIEND MITCH22415NBTA J Powell (Bargo)
9BLUE GAUNTLET85127NBTD P Kerr (Queanbeyan)
10ANDY’S ANGEL83741NBTT Mullin (Unanderra)
Race No. 2Greyhoundproductsdirect.com.au07:40PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $5,450 Prizemoney.
1st: $3,850 2nd: $850 3rd: $400 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KNOW PEACE6143142.46D Fahey (Nz)
2FOLKSINGER31768NBTC M Absalom (Glenwood)
3*** VACANT BOX ***
4MR. CALUELA3734342.64D G Righetti (Kellyville)
5LAGOON CROCKETT42621FSTDR J Webster (Cawdor)
6*** VACANT BOX ***
7BRONTE ANNA42111FSTDJ W Aldous (Werrington)
8DUSTY DAVE24237NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Divina Joy Margery Mcneill Stks07:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KOOL ICE MAGIC13672NBTS M Sands (Dapto)
2MR. BEAU71142NBTR R Bell (Blacksmiths)
3INTREPID LADY27236NBTH J Tatian (Bonnyrigg)
4ENCHANTRESSF7328NBTA J Lord (Cawdor)
5MISS PHOENIX77347NBTA M Hansen (Werrington)
6KING NINJA77853NBTT C Priest (Sawyers Gully)
7RED HOT TOPIC27815FSHD C Griffiths (Londonderry)
8HIGH CLASS LOVE63313FSHR Matic (Canyonleigh)
9YOUR CIGAR SIR26266NBTR W Arnold (Wingello)
10BLUE GAUNTLET85127NBTD P Kerr (Queanbeyan)
Race No. 4Nowra To Wenty Final08:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY THE BLOKE32424FSHG J Hughes (Wingello)
2BRONZE VENUS22323FSHM S Matic (Canyonleigh)
3SNIPERS JEWEL52714FSHF J Harris (Kanahooka)
4CHOCOLAT FANTASY11342FSHA K Hector (Camden South)
5MAGIC BILLIONS44231FSHM S Matic (Canyonleigh)
6YALLAH STALKER26873NBTT Brown (Yallah)
7SPITEFUL TEARS74321NBTG Wilson (Thirroul)
8GARLAND JOCK56522FSTDC Hensler (Moruya)
9ZEUS’S FIRE42435FSHC D Murrell (Farmborough Heights)
10FLAMENCO DANCER48145FSHD M Warren (Goulburn)
Race No. 5Schweppes Gardens To Wenty Fnl08:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1STORM KING4F762FSHB A Keene (Twelve Mile Creek)
2RED ROCKET ROSIE45713NBTW J Brown (Cessnock)
3KING CADEL78642FSHC A Garrard (Maryland)
4GOOD AS OSTI45254NBTM D Shambler (Elrington)
5SOUTHERN SUMMER24354FSHF Cini (Mannering Park)
6ANGUS TANGA33161NBTE J Sharman (Muswellbrook)
7LORD RAIN17641FSHB A Keene (Twelve Mile Creek)
8SAVE FERRIS41253FSHI O Darcey (Luskintyre)
9ROSIE DOONS41165NBTW J Wakem (Wingen)
10SULL’S FLAME76455NBTT C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 6Macro Meats Gourmet Game Stk08:58PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,980 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $770 3rd: $360 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1MY MATERIAL7627530.45P Acers (Bargo)
2BEV’S CHARM1515730.27A J Messina (Llandilo)
3SEARCH PARTY6332130.14J R Finn (Warilla)
4CLIMATE CAFE3216630.47L M Farlane (Jerrawa)
5RYBENBROOK BRITT1362130.21R R Bell (Blacksmiths)
6ZIPPING CATRA1523429.91J A Mackay (Richmond Vale)
7TIME AND MONEY5335430.01A Bragg (South Penrith)
8ALL DEBREE8162430.06J L Harris (Cooranbong)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 725 Yrs Celebration 29/9 Stakes09:17PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,980 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $770 3rd: $360 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KELGANDYS VIOLET5136430.40G J Hughes (Wingello)
2MONTANUS2311230.13W J Harper (Wyee)
3OH SO SWEET1516130.27W A Vassallo (Devon Meadows)
4MY SWEET LOVE3761230.02R Matic (Canyonleigh)
5COOKIE’S RECIPE1188130.13D G Righetti (Kellyville)
6CRAZY DAVE8233330.42T J Halligan (Wallsend)
7SUITS US6114330.26K B Burnett (Bringelly)
8PIPPA TANGA6344130.49M C Sharman (Muswellbrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Tedesco Menswear Stakes09:40PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,980 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $770 3rd: $360 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FRISKY MELODY3452130.59V M Bennett (Wilberforce)
2CAWBOURNE INDY4716330.21A J Lord (Cawdor)
3WELDEN FLASH3111130.28S R Fleming (Oakdale)
4PROVEN LOOPER5133630.13M J Azzopardi (Appin)
5SIMPLY GREAT2273230.43K P Cheetham (Harpers Hill)
6BIT SASSY6165730.59F Daros (Ellis Lane)
7DOZEN POINTS1113230.02J Finn (Cranebrook)
8DOLLAR OH FOUR5556230.55C M Proctor (Londonderry)
9ARIEK TYSON56167NBTV Jones (Orangeville)
10FLYING FABIO4636730.33A J Messina (Llandilo)
Race No. 9Centrebet Fire Up Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE ACE32722NBTJ F Buttsworth (Bathurst)
2DIGGER’S BEACH214F230.25R R Bell (Blacksmiths)
3PAUA OF LOVE1654429.93G J Edwards (Nowra Hill)
4PEARL’S CHOICE41814NBTA J Croker (Unanderra)
5MISS SHELL BEE4F63530.91P L Boyd (Richmond)
6SEDUCTIVE3777330.40F J Harris (Kanahooka)
7FIRESIDE CITY68435NBTB Grech (Mount Druitt)
8INCONCEIVABLE12111FSHM J Ferguson (Londonderry)
9ANDY’S ANGEL83741NBTT Mullin (Unanderra)
10OH KAY6655730.20A J Messina (Llandilo)
Race No. 10Petsnacks.com.au Stakes10:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,680 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $700 3rd: $330 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY FLY HIGH23226NBTA K Bennett (Wilberforce)
2OCOTILLO21185NBTR J Goodwin (Kanahooka)
3PERFECTED62376NBTC M Proctor (Londonderry)
4SOME FOLKS2385430.53P Mccann (Glebe)
5BOLTLESS46712FSHW A Bradley (Jerrabomberra)
6CUPID12553NBTC Hanslow (North St Marys)
7BRANDY GO52515NBTF Scerri (Berkeley)
8FIRE MULDOON16334NBTJ G Edwards (Paxton)
9PRINCE RINALDI81452NBTG M Whitehead (Riverstone)
10TREE FIDDY8345630.42T A Donaldson (Peats Ridge)