Saturday 29th October 2011

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 29th October 2011

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1RETRO ZARR2417130.03N W Staines (Yass)
2DANA TRAVIS5111429.92N A Brown (Catherine Field)
3STREET BOSS852F130.21O R Makin (South )
4JARUBA7714830.01A Lord (Cawdor)
5SMILING JACK3343230.50C M Reinke (Londonderry)
6MIRANDA MOLLY2584330.39L Bozovitch (Miranda)
7ART OF DESIRE2622730.53G Summerfield (Worrigee)
8GARLETT1121129.98L D Roy (Wallendbeen)
9AWESOME KEITH5541530.16K T Pedrana (Cranebrook)
10POST CARD BANDIT1536430.43D Foley (Geurie)
Race No. 2Hotham Body Repairs Stake07:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SURE AS6512530.30S E Swain (Box Hill)
2VINTAGE BLEND1121529.84J R Finn (Warilla)
3CASUAL TRICK51233NBTB V Mckivat (Marulan)
4OH EM GEE7625230.07C M Proctor (Londonderry)
5BONDY’S PRINCESS3332630.53A M Gowan (Beresfield)
6WESTERN BLUE1121830.32L D Roy (Wallendbeen)
7NATIONAL MOLLY1521130.43O Langley (Berkshire Park)
8EL CABALLO5113630.53D I Drynan (Llandilo)
9TESS VELLA5264230.69J Vanderburg (Londonderry)
10AWESOME KEITH5541530.16K T Pedrana (Cranebrook)
Race No. 3Macro Meats Stake08:07PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1COUNTRY REBEL1126330.05N W Staines (Yass)
2CALLAMAC KID1512429.89S B White (Nowra Hill)
3PRINCE DIABLO1651829.55J R Finn (Warilla)
4SHADY’S LESSON4262129.91O M Langley (Berkshire Park)
5NEW DIVIDE1252230.00M R Hodges (Coonamble)
6ALL DEBREE1641130.06J L Harris (Cooranbong)
7CHENZHOU BOY6633130.08L (Londonderry)
8BERELLA SHILO6431530.22L E Renner (Spring Creek)
Race No. 4Betfair Richmond To Wenty Final08:28PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $7,445 Prizemoney.
1st: $4,950 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1RAMBLING GYPSY2311242.84K J Staines (Jerrawa)
2DESPERATE DAN85254FSHD J Broadrick (Hill Top)
3DIGGER NORRIS35343NBTM H Black (Lisarow)
4CORPORATE GOLD44464NBTM Burton (Kemps Creek)
5FOLKSINGER65461NBTC M Absalom (Glenwood)
6MR. CALUELA25311FSTDD G Righetti (Kellyville)
7IRISH MARINA15313NBTG Thurkettle (Harden)
8BORN BAD22522NBTA J Lord (Cawdor)
9DESTINY’S IMP47855FSTDS L Sundstrom (Bargo)
10RITZY JIGGLES77555NBTA A Foukkare (Wyong)
Race No. 5Centrebet Classic Sf08:51PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING EXTREME2227430.16G J Board ()
2REPLICATE26643NBTF B Malone (Goulburn)
3YOWYEH1334130.22J R Britton (Anakie)
4SPRING GUN1141129.69C A Oldfield (Appin)
5APPARENTLY SO21782NBTS White (Nowra Hill)
6COOL IZMIR1341330.17K J Staines (Jerrawa)
7KRAZY FRAZ8185429.82R R Bell (Blacksmiths)
8YOUNG SNOZZ32532NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
9SUCKER PUNCH1713429.92D Sultana (Londonderry)
10GAIL ALLEN1366530.20S A Rhodes (Maldon)
Race No. 6Centrebet Peters Classic Sf09:08PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASY GIFT2721330.14R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
2DYNA HACKETT8128129.82B J Wheeler (The Oaks)
3NON FICTION61373NBTI G Hanna (Wallsend)
4ZIPPING CATRA1184229.91J A Mackay (Richmond Vale)
5COAL KING31132NBTC C Durrant (Tamborine)
6GUNDABOOKA1114NBTD Pringle (Clergate)
7LUCY’S ROSE13142NBTJ R Britton (Anakie)
8MEPUNGA NICKY1111129.87J R Britton (Anakie)
9DANA TRAVIS5111429.92N A Brown (Catherine Field)
10WOLFGANG MAL21115NBTD Sultana (Londonderry)
Race No. 7Centrebet Vic Peters Classic Sf09:27PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM CHICK22112NBTJ R Britton (Anakie)
2BOMB DISPOSAL3571430.55N Staines (Yass)
3RITZA RYDER3371329.74M Gatt (Thirlmere)
4BOUNDLESS BOY2F21130.00K Sultana (Londonderry)
5WHAT ABOUT BOB2547330.30R R Mumford (Leppington)
6SNOOPY COLLINS2312230.61C J Carl (Londonderry)
7MEPUNGA GEORDIE3142130.32J R Britton (Anakie)
8MR. CLYDESDALE2421129.62R M Colm (Sawyers Gully)
9BARRY BLOWOUT15384NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
10LIABILITY1131530.39P G Mills (Maddington)
Race No. 8Centrebet Vic Peters Classic Sf09:50PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1GABLE DRUM1171329.77C H Lamb (Swan Bay)
2PURE INSTINCT2327130.21M Azzopardi (Appin)
3COLD FUSION1721129.70N A Falls (Backmede)
4HOT BUZZARD1113230.13R R Bell (Blacksmiths)
5PERFECT POWER21744NBTJ R Finn (Warilla)
6STYLISH WILLIAM2213829.82C M Reinke (Londonderry)
7MIDNIGHT HUSSY32683NBTF J Hurst (Londonderry)
8LET’S ROCK1213230.06A J Bryant (Nowra Hill)
9BARGO SCENE2122430.32A M Bayliss (Bargo)
10VINTAGE BLEND1121529.84J R Finn (Warilla)
Race No. 9Globe Memorial Stake10:12PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SUCKER PUNCH1713429.92D Sultana (Londonderry)
2DYNA ICEMAN4158629.90B J Wheeler (The Oaks)
3DEE MAN2514130.01K Sultana (Londonderry)
4MR. MEANA2244329.95M J Auld (Tatura)
5SAM’S CONQUEST3821229.92K Sultana (Londonderry)
6BARGO SCENE2122430.32A M Bayliss (Bargo)
7MR. DAWSON3543230.07A J Lord (Cawdor)
8FULLY CHIC5211229.85E J Castle (Sawyers Gully)
9DUTCH CHOCOLATE4676530.91C M Reinke (Londonderry)
Race No. 10Schweppes Stake10:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKABOUT13521FSHA J Bryant (Nowra Hill)
2SIR NORRIS21482NBTC M Reinke (Londonderry)
3RUBY DAISY72654NBTT L Bryant (Nowra)
4COMPLICIT13316NBTC J Carl (Londonderry)
5SATIN SURF16116NBTC J Carl (Londonderry)
6BRIMARY PRINCE71253NBTB V Mckivat (Marulan)
7ANOTHER PENGALA44112NBTD J Gatt (Budgewoi)
8FRISKY MELODY14122NBTV M Bennett (Wilberforce)
9CASEY VELLA2814230.43J Vanderbu (Londonderry)
10CRONKITE71435NBTL R Codd (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments