Saturday 6th December 2008


Race 1 520m 5 19.27
TEDESCO MENSWEAR STK
1 KOKODA SUN 5 SAM SULTANA
2 CYPRUS SHORE 5 RONALD ROBERTS
3 REGGAE AMEENA 5 DONNALEAH CARTER
4 NOAH’S SHOT 5 MARK KNOWLES
5 TINY THUNDER 5 WALTER LUTIGER
6 HE’S A SUNLIT 5 SUSAN STEELE
7 KING TATTS 5 LISA CURLE
8 CHORBY JONES 5 BRIAN MCKIVAT
9 MILTON 5 ROBERT SMITH
10 ON REPORT 5 MARIE BURTON

Race 2 520m 5 19.45
OVER FLO AT STUD STK
1 GO THE BLUES 5 KIM HYDE
2 SHAMUS O’SHAW 5 RUTH MATIC
3 REGAL STRYKER 5 ANTHONY PAGANO
4 NEVER QUOTED 5 IAN MORGAN
5 STYLISH LAIRD 5 ROSE BIRRELL
6 JAC ASSASSIN 5 CHARLES MCINTYRE
7 HIGHLAND WAY 5 BRIAN MCKIVAT
8 FINAL THUNDER 5 WALTER LUTIGER
9 BAWDY’S LAMENT 5 JOHANNES VANDERBURG
10 MISS FEVER 5 LISA CURLE

Race 3 520m 4 20.07
NICE PRODUCTS STK
1 SIMPLY BOND 4 BEVERLEY MAHONEY
2 LUCKY FINA 4 GEOFFREY SATTLER
3 TOTAL CLASS 4 PAULINE MORAN
4 RAJAH’S GEM 4 WAYNE BORELAND
5 BULUI TULUMI 4 RICHARD RILEY
6 DID I ENTERTAIN 4 ROBERT ARNOLD
7 EXTREMELY KOOL 4 SUSAN SANDS
8 CALHOUN PARK 4 WARREN HARPER

Race 4 520m 5 20.27
D&M FABRICATIONS CUP
1 BONGEEN’S GIRL 5 WARREN HARPER
2 SIGHTABILITY 5 MARK FROST
3 ILLUSIONIST FLO 5 DAVID BETTS
4 LEAVING DEBREE 5 JOHN HARRIS
5 SHEZA CHOKER 5 JOHANNES VANDERBURG
6 MONEY MAGNET 5 KEVIN MAHONEY
7 TADMORE BUCKSHOT 5 SIMON MA
8 RONRAY EXPRESS 5 RAY STEELE
9 BOMBER FIFTY TWO 5 CRAIG FABER
10 UNO TUTU 5 STUART BARRON

Race 5 520m 3/4 20.50
RACE 5 FOR GIVE ME FIVE @ STUD
1 SKY LION 4 JANE CARRUTHERS
2 IN MY DAYS 3 PAUL BIGENI
3 JAYDEN’S ROCKET 3 VINCENT BENNETT
4 LUCKY FIND 4 WALTER LUTIGER
5 MYSTERY QUEEN 4 CRAIG KING
6 RICKY LEE 3 CAROLYN REINKE
7 QUICKLEE TOMMY 3 THOMAS RICHARDS
8 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS

Race 6 520m FFA 21.12
THE SPORTS FACTORY STK
1 UNCLE JOEL 2 ERIC CASTLE
2 FIRST STAR 3 RON BELL
3 RAVENSTOKE 3 DOREEN DRYNAN
4 ASHES PLATINUM 1 PAUL GALEA
5 LORNA MOIRA 2 RON BELL
6 MISS ELLY MINT 1 ROBERT SMITH
7 WONDEROUS 1 MICHAEL ABBOTT
8 SKY FLY HIGH 3 VINCENT BENNETT

Race 7 520m 5 21.35
GLOBE MEMORIAL STK
1 HYPNOTIC FLO 5 KENNETH BURNETT
2 TOMMY POWER 5 MAVIS O’GRADY
3 OCTANE AL 5 CAROLYN REINKE
4 LAGER MONSTER 5 COLIN E WILLIAMS
5 MEDWAY REVENGE 5 JOANNE ZAMMIT
6 TOTAL DIAMOND 5 NICOLE MORAN
7 ROYAL TOUCH 5 CAROLYN REINKE
8 ENGULF 5 TROY EBBECK
9 COLD ETHYL 5 PETER MCCANN
10 UNA’S GHOST 5 KAREN HAYTER

Race 8 520m NG 21.57
RAPIDVITE POTENTIAL STAKES FNL
1 COMPACT JOURNEY 4 JANE CARRUTHERS
2 RAW CHARACTER 5 JOHN WHITE
3 MIGHTY MANTRA 5 MARK ARNCLIFFE
4 WILD NIMUAY 5 OWEN LANGLEY
5 QUEEN ROSE 4 KRISTY SULTANA
6 TIAN HAO MISS 5 RAY STEELE
7 TIAN HAO LEE 4 RAY STEELE
8 SYDNEY VELLA 2 JOHANNES VANDERBURG
9 RONRAY EXPRESS 5 RAY STEELE
10 TADMORE BUCKSHOT 5 SIMON MA

Race 9 520m 5 22.20
MULTIQUIP STK
1 PATTY CAKE 5 ALAN CROKER
2 KEROSENE 5 MARK ARNCLIFFE
3 HEAR ME ROAR 5 KRISTY SULTANA
4 DIORISSIMO 5 RON BELL
5 CONREC 5 KRISTY SULTANA
6 CENA 5 JOHN HARRIS
7 FLY BUY MICK 5 ROBERT BULMAN
8 STARBURST LILLY 5 STUART BARRON
9 UNLEASH DA BEAST 5 JUSTYN FERGUSON
10 HORNET’S STING 5 DAVID CLIVE

Race 10 520m 5 22.42
SCHWEPPES STK
1 HOUDINI DANCER 5 LUKE AZZOPARDI
2 MAD THUNDER 5 PETER FALAS
3 LITTLE EZZA 5 DOUGLAS SMART
4 LITTLE MISS LULU 5 JOANNE ZAMMIT
5 SHIRAZ SHAZ 5 STEPHEN BARWICK
6 CHEEKY GIRL 5 PETER MASSA
7 SCATTERED 5 BARRY BURNET
8 GHOST PIRATE 5 MARK ARNCLIFFE
9 INFLUENTIAL LADY 5 SHAYNE POOLEY
10 TATTS AND JACK 5 LISA CURLE