Saturday 8th August 2009


Race 1 720m 4/5 19.28
DE BORTOLI WINES STAKE
1 BLUE SKY BLUES 5 CAROLYN REINKE
2 SMASHING AMY 5 MAJELLA FERGUSON
3 TIME TO PLAY 5 JODIE GILBERT
4 WHAT A GOODWIN 5 BRYAN YOUNG
5 Vacant
6 KERRY COLLEEN 5 MARK BELL
7 NATALIE RASS 4 GRAHAM JOSE
8 MISS PANAMA 5 JAIMIE DAVIS

Race 2 520m 5 19.50
SCHWEPPES STAKE
1 SUPREME SPIDER 5 RONALD ALCOCK
2 PORT MALARNEY 5 SUSAN STEELE
3 ASTON BURN 5 STEVEN WHITE
4 VICTOR LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 BLACK ANT 5 IAN HILDITCH
6 CRACKLYN’ JAYDEE 5 BRUCE CARR
7 VICTOR ASSASSIN 5 MARY WRIGHT
8 HIRLY GIRLY 5 BRETT TURNER
9 MY DAD’S COOL 5 RON BELL
10 ST. CLARENCE 5 LINDA HILLSLEY

Race 3 520m 5 20.07
MULTIQUIP STAKE
1 JOHN NUBOND 5 JUSTYN FERGUSON
2 SKYE TOKAAM 5 BRYAN YOUNG
3 RHINO REG 5 DAVID DUNCAN
4 BUDDY’S SUNRISE 5 DAVID ROBERTSON
5 HARRY MACCOOL 5 BARBARA CHENEY
6 OXLEY FALCON 5 SAM SULTANA
7 BARNSLEY 5 CHRIS MOLLOY
8 LET’S DEBATE 5 MARK BELL
9 FLASH PAT 5 JASON LAURENCE
10 IRIDESCENT 5 JOHN MOORE

Race 4 520m 4 20.27
DARRIN FAIRBAIRN 21ST CLASSIC
1 GALBA GIRL 4 NEIL STAINES
2 BRENCOLE BALE 4 MARGARET BANNERMAN
3 TINASHE BALE 4 SEAN BANNERMAN
4 MR. BOLT 4 DARREN SULTANA
5 Vacant
6 LICENCE TO DANCE 4 DENICE WARREN
7 KIER MARIA 4 RUTH MATIC
8 LUCATONI 4 DARREN MCDONALD

Race 5 520m FFA 20.50
GIVE ME FIVE @ STUD STAKE
1 COOL FLIGHT 1 SYDNEY SWAIN
2 MISS BEESLEE 4 TIMOTHY CAINES
3 RADIO STAR 2 RICHARD DEAN
4 NAVADA SUNRISE 4 TRACEY BRUCE
5 Vacant
6 LEND US FIFTY 4 SAM SULTANA
7 ELUSIVE THUNDER 3 WALTER LUTIGER
8 PRINCE ERAGON 4 MARK ROBERTS

Race 6 520m 4/5 21.12
OVERFLO @ STUD BLUE PAWS FINAL
1 GLEN ABBEY RED 5 BEVERLEY CAFFYN
2 SARGENT TRIGGA 5 RAD MANOJLOVIC
3 ALL DONE 4 CAROLYN REINKE
4 GAZMICK JAX 5 MARIE BURTON
5 HOOKY BOOKY 4 MARK BELL
6 FASCINATE MARINA 5 NOELENE HOLLOWAY
7 ICON HAVOC 5 VICTOR BARTOLO
8 LUXURY KING 5 MARIE BURTON
9 GINO LEE 5 KEITH PEDRANA
10 NUNAH 5 JULIAN MICALLEF

Race 7 520m 5 21.35
NICE PRODUCTS STAKE
1 ZEN CHI BLUE 5 BRUCE KING
2 COOL AUSSIE 5 JODIE GILBERT
3 MAGIC CITY 5 JODIE GILBERT
4 MANDINGO 5 DOREEN DRYNAN
5 RICKY LEE 5 CAROLYN REINKE
6 ORPHAN POINT 5 GARY ERNST
7 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
8 MIGHTY ALBERT 5 NORMAN BECROFT
9 CLASSIC LOVE 5 RUTH MATIC
10 EXPLOSIVE WEAPON 5 BARBARA CHENEY

Race 8 520m 5 21.57
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 NOVEMBER PEARL 5 CHRISTINE OLDFIELD
2 GARDAM PRINCE 5 DARREN MCDONALD
3 TEENY TINY 5 JODIE GILBERT
4 NED’S PEDRO 5 DARREN MCDONALD
5 TORNADO HAVOC 5 VICTOR BARTOLO
6 MOVEALONG TITAN 5 STEPHEN GARDINER
7 HESA HORSE 5 DARREN SULTANA
8 GUANTANAMO JOEY 5 RONALD ROBERTS
9 MATERIAL JOURNEY 5 JANE CARRUTHERS
10 CLASSIC LOVE 5 RUTH MATIC

Race 9 520m 5 22.20
AAA RADIATOR SPECIALISTS STK
1 DROVER 5 JULIE FLETCHER
2 MICKA LEE 5 KEITH PEDRANA
3 JANE REACTION 5 WARREN HARPER
4 CASHMERE QUEEN 5 DIANNE CRAIG
5 JUG STORM 5 VICTORIA GREENWOOD
6 JAYDEE GRANT 5 RON BELL
7 GINO LEE 5 KEITH PEDRANA
8 NO WAY AARON 5 CAROLYN REINKE
9 BUDDY AND COKE 5 BRIAN MCKIVAT
10 STICK WITH ME 5 PHILLIP JONES

Race 10 520m 5 22.42
HOTHAM BODY REPAIRS STAKE
1 JOSE LUIS 5 TROY CALLAGHAN
2 PALE FACE ARIEK 5 KEITH JONES
3 CONNERY’S MATE 5 DAVID LONGMORE
4 NU BLUE 5 ROBERT BULMAN
5 GEORGIE’S GODESS 5 SIMON GAFA
6 UNLEASH DA BEAST 5 JUSTYN FERGUSON
7 BUCKLE BUNNY 5 JODIE GILBERT
8 STRIDING TO WIN 5 JASON LAURENCE
9 LATE NIGHT OUT 5 ANGELA HAND
10 LETHAL LILI 5 BARBARA CHENEY