Friday 11th April 2008


Race 1 347m M 19.30
WHEELER KENNELS STAKE
1 SANDY COUNTRY M JAMES JOHNSON
2 TOKEN BOB M ROBERT FELSTEAD
3 BIG IRON M LORRAINE ROY
4 CHANCE LANE M SEAN BANNERMAN
5 BOOF’S LAW M RODNEY MCDONALD
6 WALKING SUPREME M ROBIN HARVEY
7 JET POWER M GEOFFREY SHEATHER
8 TIME LIFE M GAI DERRICK

Race 2 520m MX 19.47
SOUTHWEST VIDEO PRODUCTIONS
1 DURESS 5 ERNEST BECROFT
2 SHAKE IT UP M PETER BELL
3 ELEGANT LANE M MARGARET BANNERMAN
4 CHERRY BANQUET 5 NOEL BATINICH
5 PEN PUSHER M LORRAINE ROY
6 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
7 MISS ASHOM M MARGARET BANNERMAN
8 MAID OF LIFE M GARY SMITH
9 ALANIS LANE M MARGARET BANNERMAN

Race 3 347m MX 20.04
MILL TAVERN STAKE
1 AWESOME KAY 5 JEFFREY STEDMAN
2 CHOLE BEC 5 ROBIN HARVEY
3 COOL TOKEN 5 ROBERT FELSTEAD
4 BONNIE ROPER M TANIA CAHILL
5 Vacant
6 APPLE CROSS 5 GEOFFREY SHEATHER
7 MAIMARU MAGIC 5 JAMIE MUNDY
8 MODERN BRAEWOOD M WILLIAM MOLLOY

Race 4 347m 5 20.21
SOUTHWEST TREE MANAGEMENT
1 VEEBEE KALI 5 GORDON HERBERT
2 FEARLESS PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
3 STONE THE CROWS 5 GARRY HARDING
4 DANA SAMMY 5 RODNEY MCDONALD
5 BOMBA BANQUET 5 NOEL BATINICH
6 GLENOLLIE 5 GEOFFREY SHEATHER
7 DANA COOPER 5 RODNEY MCDONALD
8 PARDNER’S HOPE 5 KENNETH RICHARDS

Race 5 520m 4/5 20.38
AUSTRALIAN HOTEL STAKE
1 LESTER’S HAVOC 4 LESTER SHEATHER
2 DUCHESS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 Vacant
4 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
5 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS
6 Vacant
7 AWESOME PENNY 5 BRETT MCKENZIE
8 LARA LEE BARNEY 5 LESTER SHEATHER

Race 6 520m FFA 20.55
YOUNG SHIRE COUNCIL/GRNSW CC CUP
1 FLOUNDER RO 4 STANLEY HANNAN
2 TOKEN MULWEE 1 JOANNE RUSSELL
3 LAYLAH’S LAW 5 RODNEY MCDONALD
4 THUNDER NUTS 4 GARRY HARDING
5 Vacant
6 AQUIN LANE 2 MARGARET BANNERMAN
7 LITTLE BANQUET 4 GILLIAN APPS
8 NOT CHEAP 2 LESLIE MITCHELL

Race 7 520m FFA 21.12
YOUNG SHIRE COUNCIL/GRNSW CC CUP
1 MY BEST GIRL 3 STEVEN COCKSEDGE
2 IIGLOO OSTI 1 LORRAINE ROY
3 Vacant
4 ITZA PEARLER 4 RODNEY MCDONALD
5 STUNNING KALI 4 GORDON HERBERT
6 Vacant
7 NAVAHO LANE 4 MARGARET BANNERMAN
8 GO MIGHTY MOUSE 4 NORM BECROFT

Race 8 520m FFA 21.29
YOUNG SHIRE COUNCIL/GRNSW CC CUP
1 HARDEN BANDIT 4 ANN ANDERSON
2 BUSTA MUGGLETON 1 RODNEY MCDONALD
3 KAY’S DESIRE 4 JEFFREY STEDMAN
4 BUSTA MOSS 4 STEPHEN TURNER
5 Vacant
6 THIRTY BUCKS 3 MATTHEW MILLER
7 TOP PICK 4 LESLIE MITCHELL
8 SAMANTHA VICTORY 2 DAVID JORDAN

Race 9 347m 5 21.46
OVERLAND METAL RECYCLERS
1 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
2 ORBIE 5 ANN ANDERSON
3 Vacant
4 COUNT PEPPER 5 PHILLIP WOODS
5 TIGGA 5 DALE ASHTON
6 Vacant
7 KALI RAMIREZ 5 GORDON HERBERT
8 DANA TEE 5 RODNEY MCDONALD

Race 10 347m BEST 22.03
DONGES IGA BEST
1 CARLISLE TIGER 4 WILLIAM HAMPTON
2 GEOFF’S A HERO 4 LESTER SHEATHER
3 SAMBA LANE 4 MARGARET BANNERMAN
4 ONE INTENTION 4 GREGORY PREST
5 Vacant
6 GATHERING 4 LORRAINE ROY
7 LESSON LERNT 2 GORDON HERBERT
8 COMFORTABLY NUMB 3 JASON WILSON