Saturday 15th August 2009


Race 1 347m M 13.00
GIDDYUP GAGS & BITS
1 LEGIONNAIRE M PAUL RICKETTS
2 DANTEX M BENJAMIN MACKENZIE
3 BONDCRETE M KENNETH CUMMINGS
4 DALGAZ LUCY M GARRY PARSONS
5 SKIZZ M GLEN ENFIELD
6 BLACK POMPEII M JOHN FIELD
7 FINAL MAGIC M MELBA SPENCE
8 PHANTOM IZMIR M GREGG MILLS

Race 2 347m MX 13.17
MILL TAVERN STAKES
1 SLIPPERY MAJAW M JAMES WORLEY
2 PETITE KAY M JEFFREY STEDMAN
3 FOREST MIST M UNAVAILABLE
4 FORTUNE LANE M MARGARET BANNERMAN
5 MULYAN CORNER M RONALD WEBB
6 MAID OF LIFE 5 MELBA SPENCE
7 DAD’S AWESOME M WILLIAM HAMPTON
8 MISS FLOOD 5 ERIC BARNES

Race 3 347m MX 13.34
WOMBAT HOTEL STAKES
1 CHARLOTT’S WEB M MELBA SPENCE
2 SALLY SHIRAZ 5 JAMES WALL
3 REGAL LASS 5 CAROLINE RICH
4 BACK TRACK M UNAVAILABLE
5 GYPSY PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
6 TWITCH AND TWIRL M LORRAINE ROY
7 PINTO PIERCE M NOLA RICHARDS
8 CROWELLA 5 ALAN BLOOMFIELD

Race 4 520m M 13.51
KRAMMERS PLUMBING STAKES
1 BELLE’S LAST ONE M UNAVAILABLE
2 GLENROE IZMIR M GREGG MILLS
3 HILLY’S CROWING M ALAN BLOOMFIELD
4 IRINKA CATHY M RONALD WEBB
5 Vacant
6 COOL WINGS M PHILLIP PREST
7 DANA BOB M WAYNE WHITING
8 CLASSY KAY M JEFFREY STEDMAN

Race 5 520m 5 14.08
CENTRAL WEST COUNTRY CHALLENGE
1 WESTERN FANTASY 5 ALBERT WILLIAMS
2 BUILT TOUGH 5 DAVID CRIBB
3 BELFAST BEAUTY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 KOOKABUNNA RED 5 ERNEST BECROFT
5 GOOD BOY BLUE 5 MAURICE TAYLOR
6 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
7 FEEL THE FEAR 5 CAROLINE RICH
8 ETTALONG 5 JUDITH ROBINSON
9 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
10 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS

Race 6 347m 4/5 14.25
T & D PRODUCE STAKES
1 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
2 BABAJI’S GIFT 4 MICHAEL GRANT
3 TOOLMAN BONZA 4 RONALD HUPPATZ
4 AMBER’S OSTI 4 TERRY O’KEEFE
5 COLONEL SOLO 4 JUDITH ROBINSON
6 ROAD AHEAD 5 ERIC DAVIES
7 FLYING WINGER 4 WAYNE WHITING
8 BRAD’S ROCKET 4 TERRY O’KEEFE
9 JAY’S MAVERICK 5 JEFFREY STEDMAN
10 MISS SAIGON 5 CAROLINE RICH

Race 7 347m 2/3 14.42
WHEELER KENNELS STAKES
1 MINI MAN 2 ANN ANDERSON
2 PLUGGER BANQUET 3 NOEL BATINICH
3 DANA TIGER 2 RODNEY MCDONALD
4 IT’S A CHANCE 3 LORRAINE ROY
5 Vacant
6 PETE MACK 3 GEOFFREY SHEATHER
7 YAKERMANIS 3 GEOFFREY SHEATHER
8 BATTLE BROTHER 3 GARRY STREATFIELD

Race 8 347m 5 14.59
APPSOLUTELY EARTHMOVING STAKES
1 MATRIX TRILOGY 5 LESTER SHEATHER
2 CASH FLOW ENERGY 5 KENNETH RICHARDS
3 YVONNE’S BEST 5 ALAN BLOOMFIELD
4 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK
5 RIDE THE WAVE 5 GEOFFREY SHEATHER
6 IRINKA STACEY 5 RONALD WEBB
7 HOPE SO 5 BETTY CRIBB
8 HABMAK 5 LORRAINE ROY
9 SILVER TURBO 5 JEFFREY STEDMAN

Race 9 347m 5 15.16
SOUTH WEST TREE MANAGEMENT STAKE
1 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
2 ALTAIR IZMIR 5 GREGG MILLS
3 PARIS ELLIS 5 CAROLINE RICH
4 KATON’S LASS 5 GEOFFREY SHEATHER
5 SLICK WILLY 5 BETTY CRIBB
6 JAY’S REBEL 5 JEFFREY STEDMAN
7 ANNA ANNA 5 ALAN BLOOMFIELD
8 KOOKABUNNA BING 5 WILLIAM HAMPTON
9 PERFECT DRINK 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 10 520m 4/5 15.33
YOUNG TYRE POWER STAKES
1 HODSON 5 VICKI PREST
2 SPANISH ROSE 4 ERIC BARNES
3 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
4 KRISSY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 Vacant
6 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD
7 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
8 RICH AND REGAL 4 CAROLINE RICH

Race 11 520m 5 15.50
DONGES SUPA IGA STAKES
1 JACOB’S BANQUET 5 GILLIAN APPS
2 DIETIE’S GIFT 5 MICHAEL GRANT
3 MORE TO STATE 5 GARY SMITH
4 POKEY LOUISE 5 ALBERT WILLIAMS
5 TALL JAN 5 JEFFREY STEDMAN
6 DONNA CARINA 5 ERIC BARNES
7 SHERKHAN 5 TANIA CAHILL
8 KEY OF HARMONY 5 BRIAN HOWDEN