Saturday 3rd January 2009


Race 1 520m MX 19.30
TOWN HALL NEWSAGENCY STAKES
1 OCTANE LANE M RODNEY MCDONALD
2 STRIKING ACTION 5 GEOFFREY SHEATHER
3 KATIE DO M RHONDA TURNER
4 DANA AMY M RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 MENDOORAN MAN M DANIEL HOSKINS
7 EVOLVED 5 KERRIE WALKER
8 BEING FABULOUS M VICKI PREST

Race 2 347m M 19.47
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT STAKES
1 OVERHEAD M RODNEY MCDONALD
2 HOPE SO M BETTY CRIBB
3 REGAL LASS M CAROLINE RICH
4 KOOKABUNNA BLAZE M JAMES WORLEY
5 OSTI’S WONDER M EDWIN DOSS
6 SURFINS COOL M GEOFFREY SHEATHER
7 SASHA LANE M MARGARET BANNERMAN
8 MATRIX TRILOGY M TANIA CAHILL

Race 3 347m MX 20.04
J&L PET SUPPLIES STAKES
1 BUILT TOUGH M DAVID CRIBB
2 BING BING ROO M DANIEL HOSKINS
3 CASH FLOW BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 OSTI’S MYTH M EDWIN DOSS
5 Vacant
6 MORE TO CHANCE M GARY SMITH
7 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN
8 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH

Race 4 347m MX 20.21
GOLDRUSH MOTEL STAKES
1 REAL PUNCH M DAVID CRIBB
2 SHERKHAN 5 TANIA CAHILL
3 JACOB’S BANQUET 5 GILLIAN APPS
4 SURE TEMPA M GEOFFREY SHEATHER
5 Vacant
6 FILFLA M DANIEL HOSKINS
7 TOP ENFORCER 5 JASON WILSON
8 MIDNIGHT ELLIS M CAROLINE RICH

Race 5 347m 5 20.38
YOUNG SHIRE COUNCIL STAKES
1 HODSON 5 STANLEY HANNAN
2 GUNNADOO BLAZE 5 KERRIE WALKER
3 BRAD’S ROCKET 5 TERRY O’KEEFE
4 OCEAN ASSASSIN 5 DANIEL HOSKINS
5 Vacant
6 STAR OSTI 5 EDWIN DOSS
7 DUNGALEER BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
8 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT

Race 6 347m 4 20.55
DALTON’S WATER DRILLING STAKES
1 SLIPPERY HAVOC 4 JAMES WORLEY
2 PRINCESS JET 4 MATTHEW MILLER
3 KALI RAMIREZ 4 GORDON HERBERT
4 LEGAL ARGUMENT 4 GEOFFREY SHEATHER
5 NEKIA COUNTRY 4 KEITH ANDERSON
6 HOLD ‘EM BARRY 4 DANIEL WALKER
7 GATHERING 4 LORRAINE ROY
8 WRONG WAY JACK 4 DANIEL WALKER

Race 7 520m 5 21.12
BLUE PAWS HEAT 1
1 MISS SAIGON 5 CAROLINE RICH
2 DANA CUZZY 5 RODNEY MCDONALD
3 ROYAL CYCLONE 5 DANIEL HOSKINS
4 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 BET ON BRUSH 5 VICKI PREST
7 BRITTANIA 5 TANIA CAHILL
8 REEFTON BOND 5 MARGARET BANNERMAN

Race 8 520m 5 21.29
BLUE PAWS HEAT 1
1 BONNIE HENRY 5 TANIA CAHILL
2 SNOWDROP COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
3 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
4 AVID WILLOW 5 LORRAINE ROY
5 ANOTHER DOSSIE 5 THELMA O’KEEFE
6 ARGUING JAKE 5 RODNEY MCDONALD
7 PLUGGER BANQUET 5 GILLIAN APPS
8 DALGAZ DENNIS 5 GARRY PARSONS

Race 9 520m 5 21.46
BLUE PAWS HEAT 3
1 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
2 COLD TEA JACK 5 DANIEL WALKER
3 SNEAKIN’ UP 5 VICKI PREST
4 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
5 Vacant
6 ALTAIR IZMIR 5 WAYNE TAYLOR
7 MISS MINI MOVER 5 KERRIE WALKER
8 FLYING WINGER 5 RODNEY MCDONALD

Race 10 347m 5 22.03
BAT’S FRUIT STAKES
1 RELAX SHIRAZ 5 DANIEL HOSKINS
2 CLANCY’S FLOW 5 LORRAINE ROY
3 Vacant
4 KOOKABUNNA BING 5 JAMES WORLEY
5 GEOFF’S DREAM 5 GEOFFREY SHEATHER
6 Vacant
7 ARTISTIC OSTI 5 EDWIN DOSS
8 RICH AND REGAL 5 CAROLINE RICH