Thursday 4th December 2008


Advance Performance Dash – C5 295m 16:45
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 72463 Duwanna Hand 17.20 R Adcock
2 34247 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
3 68412 Remus 17.19 M & J Hill
4 12171 Rocka Hula 17.15 M M Grant
5 24132 Benzene 17.00 J & D Fahey
6 11311 Know Desire 17.25 G A Cleeve
7 14512 Karl Baxter 17.23 J T McInerney
8 13418 Baxters Lad 17.16 J T McInerney
9 23675 Not A Whata 17.15 M J Flipp
10 18266 Call Me 17.26 B C Dann

Challenge Opawa All-Up Sprint – C3 295m 17:22
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13212 Mungo 17.42 R D Blackburn
2 68251 World Warning 17.56 M M Grant
3 18686 Themelo 17.23 M M Grant
4 27645 Lyrical Bale nwd D L Roberts
5 53434 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
6 55126 Kathleen Boy 17.37 J T McInerney
7 44714 Know Love 17.15 G A Cleeve
8 62472 Groovy Carla 17.21 J E Dunn
9 35667 Foul Play 17.23 G A Cleeve
10 74156 Robtitle 17.41 J T McInerney

Www.willywhatatstud.com Stakes – C1/2 520m 17:48
$1800.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 16342 Curve Ball 30.52 G A Cleeve
2 31531 Continue 30.76 R Adcock
3 74523 Bankside Lass 30.90 R Adcock
4 63112 Fantasy Baxter 30.63 J T McInerney
5 51343 Velocity Lane nwd J & D Fahey
6 12473 Know Question fsdt G A Cleeve
7 75235 Flying Aspen nwd M M Grant
8 43531 Who’s Shifty 30.62 D T Barnes
9 41467 Willy Flirt 30.93 L J Waretini
10 F2231 Metro Scoop 30.46 J & D Fahey

Speight Six Pack – C5 520m 18:27
$3000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 43226 French Invader 30.65 D L Roberts
2 64132 Scotexcited 29.88 G A Cleeve
3 73432 Fanta Claws 30.03 R Casey
4 34414 Hear The Cheers 30.42 A D Williams
5 21143 Winsome Bucks 30.08 J & D Fahey
6 24421 Smart Josephine 30.75 R D Blackburn
7 14842 Lochinvar Vuiton 30.32 M M Grant
8 24424 Turbine Bale 30.14 D L Roberts
9 14265 Crafty Flynn 30.40 G A Cleeve
10 16516 Nitro Marta 30.22 A Hart & K Taylor

Www.greyhoundtips.co.nz Distance – C1d 645m 19:07
$2400.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 25283 Elara nwd L J Waretini
2 54345 Mr Bonzalas 38.66 S J Whall
3 16734 Mick Baxter 38.58 J T McInerney
4 81532 Glen Abbey Moon nwd A Hart & K Taylor
5 75634 Groovy Finance nwd J & D Fahey
6 66622 Bibi Dahl 38.32 R D Blackburn
7 46764 Winsome Junior 38.75 J E Dunn
8 43135 Botany Jim 38.32 J T McInerney
9 74756 Jackalicious fsdt S R Fagan
10 52737 Will She Echo fsdt J & D Fahey

Farewell Pat Mccord Sprint – C4 295m 19:47
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 71867 Gemstone Rusty fsdt M J Flipp
2 11621 Liam Bale 17.12 J M Jopson
3 16111 Wild St. Teddy 17.29 D L Roberts
4 48552 Homebush Castor 17.32 J T McInerney
5 86438 Ziggy War Cry 17.10 C Mitchell
6 28784 Saint Daniel 17.08 J T McInerney
7 18587 Know Good 17.24 G A Cleeve
8 72234 Know Faith 17.45 G A Cleeve
9 45386 Know Help 17.31 G A Cleeve
10 56585 Botany Roy 17.16 J T McInerney

Www.containersdirect.co.nz Stakes – C3 520m 20:25
$2150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35712 Charlie Stubbs 30.88 A D Williams
2 43352 Groovin’bain 30.53 D L Roberts
3 44455 Shrek Roxon 30.53 A Hart & K Taylor
4 41553 Chile Tart 30.71 G A Cleeve
5 52628 Chile Command 30.78 G A Cleeve
6 34166 Winsome Cyclone 30.41 M M Grant
7 25314 Deal For You 30.73 G A Cleeve
8 57772 Coasterzam 30.40 R Casey
9 34637 Know When 30.39 G A Cleeve

Schultz Panel & Paint Stakes – C3/4 520m 21:00
$2600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 77368 Your Turn 30.57 J T McInerney
2 86746 In Tom’s Memory 30.54 J T McInerney
3 36478 Cool Groovy 29.93 J & D Fahey
4 7465F Genista Brave 30.35 J E Dunn
5 53246 Enduro Skye 30.33 A Hart & K Taylor
6 86652 Winsome Blitz 30.04 J & D Fahey
7 66824 Keep Ya Cool fsdt J M Jopson
8 47376 Satan’s Plot 30.32 J T McInerney
9 34637 Know When 30.39 G A Cleeve

Www.canterburyproperty.co.nz Dash – C5 295m 21:32
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 83132 Baxter’s General nwd J T McInerney
2 17221 Grant A Fortune 17.03 P & T Hammond
3 111F3 Historium 17.05 J & D Fahey
4 32153 Samual Baxter 17.18 J T McInerney
5 71674 Hailstone Herb 17.45 J T McInerney
6 11141 Watch The Jet 16.90 B C Dann
7 24365 Nurse Nancy 17.24 M & J Hill
8 83765 Historical 17.28 R D Blackburn
9 23675 Not A Whata 17.15 M J Flipp
10 75836 Celtic Flyer 17.12 J M Jopson

Flair Sprint – C4 295m 22:07
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23274 Cawbourne Happy 17.34 M M Grant
2 38677 Bandanna Lee fsdt S R Fagan
3 55574 Chile Will He 17.12 G A Cleeve
4 16668 Sir Kretion 17.30 C J Weir
5 55332 Know Better 17.10 G A Cleeve
6 45582 Mr Fugles 17.19 J M Jopson
7 44752 Cadbury Hand 17.57 R Adcock
8 31353 Another Mangles 17.32 J T McInerney
9 14585 Homebush Mate 17.23 J T McInerney
10 56686 Whisky Lee Girl 17.08 J T McInerney