Tuesday 9th December 2008


Advance Performance Sprint – C1 295m 12:21
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 73554 Hamburger 17.65 I S Kaye
2 14675 Willy Flirt nwd L J Waretini
3 42222 Here’s Maree Now 17.78 J M Jopson
4 15653 Pareora Doll nwd M J Flipp
5 62534 Brave Endeavour fsdt A Hart & K Taylor
6 23146 Mum’s Reflection 17.53 B R Shaw
7 21547 Thrilling Jazz 17.48 D Kingston
8 16255 Homebush Astrid 17.66 J T McInerney
9 87563 Another Kerry nwd J T McInerney
10 44287 To Casual 17.31 G A Cleeve

Challenge Opawa All-Up Stakes – C1 520m 12:46
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 32434 Allegrini 30.89 L J Waretini
2 782F3 Gemma’s Country 30.93 G J Hodson
3 67564 Mount Riley 31.22 C Mitchell
4 66778 Clan Desperado 31.90 H G Cairns
5 43531 Who’s Shifty 30.62 D T Barnes
6 518 Know Spirit 30.19 G K Turnwald
7 76123 Off The Rails 31.26 R D Blackburn
8 37753 Dancing Jazzy 31.24 J M Jopson
9 75476 Coreys Comet nwd R P Breen
10 78485 Clan Saviour 31.45 H G Cairns

Dave Robbie Photographer Dash – C0 295m 13:11
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Stumpy Reltub J T McInerney
2 37 Willy’s Pride nwd M J Flipp
3 72245 Homebush Lady nwd S R McInerney
4 7 Ohoka Duke fsdt L J Waretini
5 Oswald Boateng A H Lee
6 2 Tickle Toe nwd R P Breen
7 77 Vero Nika nwd S R Fagan
8 5 Another Special fsdt J T McInerney
9 658 Mulberry Madam nwd K J Cassidy
10 576 Diarack nwd D Kingston

Duvauchelle Hotel Sprint – C1 295m 13:36
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34312 Best Card nwd J M Jopson
2 81485 Nitro Peggy 17.29 A Hart & K Taylor
3 27633 Nose My Title 17.63 R D Blackburn
4 35364 Chile Dan 17.48 L J Waretini
5 17542 Another Jenny 17.39 J T McInerney
6 53761 Jack Bellybeans 17.64 D L Roberts
7 73662 Botox Barbie 17.47 M J Flipp
8 63376 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine
9 74655 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
10 74466 Homebush Marlon fsdt J T McInerney

Addington Events Centre Stakes – C1 520m 14:01
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 74771 Boo Roo nwd M Robinson
2 12235 Waitui Fury fsdt J & D Fahey
3 64736 Rewind History 30.98 L J Waretini
4 62355 Sister Dee 31.56 H G Cairns
5 24264 Don The Hop nwd J R Goode
6 75176 Firm Offer 30.44 J M Jopson
7 78787 Gunna Smoke 31.20 C Mitchell
8 62243 Tiger Balm 31.14 C Mitchell
9 57655 Wood Pigeon 30.79 R P Breen
10 67548 Anytime Soon 31.54 J A McMillan

George Calvert Cleaning Dash – C1 295m 14:26
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 85263 He’s So Fine 17.32 B C Dann
2 47713 Thrilling Rita 18.10 D Kingston
3 44654 Soichiro 17.49 J T McInerney
4 34564 Know Need nwd G A Cleeve
5 44644 Karamea Labri nwd J T McInerney
6 24535 Homebush Burt 17.56 C J Weir
7 66354 Coleridge Kid nwd C Mitchell
8 55871 Carnaby 17.38 R D Blackburn
9 44556 Utter Madness 17.41 A Hart & K Taylor
10 47347 Trendy Guy nwd J A McMillan

Kolorful Kanvas Stakes Final – C1f 520m 14:52
$1700.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 71871 St. Wild 30.88 D L Roberts
2 45252 Jodie Bale 30.64 J M Jopson
3 12662 Crafty Cleeve 30.85 L J Waretini
4 44421 Gina Rosa 30.59 D L Roberts
5 13461 Up Town Lass 31.03 R Adcock
6 86762 Baba Ganoosh 30.41 D L Roberts
7 76371 Swish Bale 30.56 D L Roberts
8 22311 Metro Scoop 30.46 J & D Fahey
9 45682 Jackpot Jack 30.58 C Mitchell
10 31652 Chestnut 30.74 R Adcock

Garrard’s Horse And Hound Sprint – C0 295m 15:30
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 68642 Homebush Hazard nwd J T McInerney
2 Cap Fantastic J T McInerney
3 3 Easy Finance nwd C J Weir
4 5 Lauren’s Legacy nwd D Kingston
5 Barber’s Girl M & J Hill
6 4 Liam Title nwd L J Waretini
7 Ears Chuck R P Breen
8 6x Natasha’s Duffer fsdt J T McInerney
9 66656 Rama Ding Dong nwd M Robinson
10 25848 Amber Dervish fsdt D L Roberts

Coaster’s Tavern Stakes – C0 520m 15:46
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 672 Guinness Lass nwd G R McCormick
2 Leeny Title L J Waretini
3 42343 Ailie Bale nwd D L Roberts
4 58 Blue Willy nwd J M Jopson
5 35 Slick Notch nwd M J Flipp
6 7586 Dirt Trak Cowboy fsdt M J Flipp
7 8 Ohoka Kerry nwd L J Waretini
8 66326 Veronica nwd M J Flipp
9 8 Gold Notch fsdt M J Flipp
10 56477 That’s Sarah fsdt D L Roberts

$30k Pick Six Leg 1 – C1 520m 16:05
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 15326 Glen Abbey Moon nwd A Hart & K Taylor
2 47563 Jackalicious 30.63 S R Fagan
3 45682 Jackpot Jack 30.58 C Mitchell
4 31652 Chestnut 30.74 R Adcock
5 37518 Clan Mcdee 31.47 H G Cairns
6 6157 Patty’s Girl 30.79 J & D Fahey
7 46647 Robbity Bob nwd J R Goode
8 23324 Dear Abbey 30.88 C Mitchell
9 46838 Bert Badger 30.59 L H Anderton
10 F4578 Pango Will He 30.90 A J McCook

Www.greyhoundtips.co.nz Stakes Final – C0f 520m 16:21
$1600.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11 Zita Grace 30.78 M M Grant
2 2 Willy Bolt nwd M J Flipp
3 64352 Kaiapoi First nwd R D Blackburn
4 42721 Lilly Skye 31.04 M M Grant
5 4 Ohoka Tash nwd L J Waretini
6 523 Follow My Haze nwd M & J Hill
7 2663 Boon Dock nwd J & D Fahey
8 4 Johnny Dunnit nwd L J Waretini
9 5 Another Special nwd J T McInerney
10 35 Slick Notch nwd M J Flipp

Air Rescue Trust Stakes – C4 520m 16:40
$2600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 15115 Boatswain Wally 30.50 J R Goode
2 25283 Elara 30.28 L J Waretini
3 36478 Cool Groovy 29.93 J & D Fahey
4 67464 In Tom’s Memory 30.54 J T McInerney
5 68248 Keep Ya Cool nwd J M Jopson
6 32462 Enduro Skye 30.33 A Hart & K Taylor
7 77368 Your Turn 30.57 J T McInerney
8 47376 Satan’s Plot 30.32 J T McInerney
9 87667 Sally Baxter 30.56 J T McInerney

Wilson’s Sports Bar Sprint Final – C2f 295m 17:00
$1500.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24732 Know Question nwd G A Cleeve
2 23774 Lagoon Monroe 17.43 J T McInerney
3 65342 Nicca Notch 17.32 M J Flipp
4 71553 Betty Beatzer 17.43 C Mitchell
5 85111 Elite Baxter 17.14 J T McInerney
6 11121 Les Baxter 17.15 J T McInerney
7 46783 Alecia Reltub 17.31 J T McInerney
8 33344 Know Go 17.35 G A Cleeve
9 74115 Da Coola 17.27 J T McInerney
10 14675 Willy Flirt nwd L J Waretini

Clarkson Sian Studio Sprint – C5 295m 17:20
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24365 Nurse Nancy 17.24 M & J Hill
2 34247 Go Strait Threw 17.30 J T McInerney
3 31475 Homebush Aussie 17.29 J T McInerney
4 32153 Samual Baxter 17.18 J T McInerney
5 71674 Hailstone Herb 17.45 J T McInerney
6 24132 Benzene 17.00 J & D Fahey
7 68412 Remus 17.19 M & J Hill
8 11311 Know Desire 17.25 G A Cleeve
9 83765 Historical 17.28 R D Blackburn
10 75836 Celtic Flyer 17.12 J M Jopson

Speights Six Pack – C2/3 520m 17:40
$2150.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 44555 Shrek Roxon 30.53 A Hart & K Taylor
2 33523 Groovin’bain 30.53 D L Roberts
3 31128 Fantasy Baxter 30.63 J T McInerney
4 63786 Southern Man 30.90 H G Cairns
5 27768 Lagoon Lad 30.74 J T McInerney
6 31357 Botany Jim 30.65 J T McInerney
7 51343 Velocity Lane nwd J & D Fahey
8 53146 Deal For You 30.73 G A Cleeve
9 74523 Bankside Lass 30.90 R Adcock
10 16342 Curve Ball 30.52 G A Cleeve