Friday 25th February 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Friday 25th February 2011

Race No. 1Ht 1 Maiden Bgrc02:57PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DESSA BY CHANCE28735D A Arnold (Churchable Qld)
2GLASGOW ANGEL582F6D J Titmarsh (Bracken Ridge)
3MADE GARI72462J C Kent (Gympie)
4FIVE OF ACES423L G Kleinhans (Morayfield)
5MISS ZIPSTA622P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
6JAMATA’S BOY72T Puhotau (Boondall)
7HIGHER GROUND37852H M Keep (Deception Bay)
8CYNTHIA’S GIFT76343D J Huddleston (Morningside)
9SHEZA HEATON7G T Heaton (Blackstone)
10SUPREME SIGNING6R F Dempsey (Walloon)
Race No. 2Ht 2 Maiden Bgrc03:17PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BLUE MAHOGANY88357L T Waldon (Camira)
2BAD BEARJ L Quarman (Morayfield)
3BOGARD’S MAGIC68472S C Woods (Park Ridge)
4DON’T KNOCK IT63422D J Titmarsh (Bracken Ridge)
5ALL ABOUT MENO5P R Robson (Redcliffe)
6COBRA STARSHIP66245G B Paull (Spring Creek)
7RAT’S BABE45258P J Shaxson (Lowood)
8BAR ROOM BABE763D J Huddleston (Morningside)
9DIAMOND SPARKLES44J T Edwards (Fernvale)
10TREY’S GONE WILD6D A Arnold (Churchable Qld)
Race No. 3Mixed Final Sky Racing03:37PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1THROPE3J D Mortimer (Ipswich)
2BEAUT DIAMOND2J T Edwards (Fernvale)
3FINN’S EXPRESS1D J Titmarsh (Bracken Ridge)
4STAFFORD SWAGMAN254D J Titmarsh (Bracken Ridge)
5MEGA BUCKS MAGIC1T A Noble (Karrabin Qld)
6BONDILLY GIRL34223R D Ball (Prenzlau)
7KIKEM SHIRAZ36632T O Tzouvelis (Ormeau)
8TRICKY FOX43334R W Keidge (Blackstone)
9COBRA STARSHIP66245G B Paull (Spring Creek)
10FIVE FOOT FIVE32535I R Hoggan (Churchable)
Race No. 43/4 Grade Corey Pearce Photography03:57PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COOL FIVE15776J T Pay (Park Ridge)
2NATURAL REMEDY56757T O Tzouvelis (Ormeau)
3CAITLIN JADE16416E G Griffin (Glasshouse Mountains)
4ROMAN EXPRESS27566C G Hamilton (Morningside)
5ROYAL OSCAR35151G R Clarke (Kyogle)
6UNIQUE BLUE32124L G Kleinhans (Morayfield)
7GENISTA GEM88535K D Macintosh (Kallangur)
8MADE MAN62313S C Woods (Park Ridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud04:17PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ARLO’S ROCKET44F31D J Titmarsh (Bracken Ridge)
2SUIT YOURSELF31D Russell (Innisplain)
3COMPOSITE44144S C Woods (Park Ridge)
4BECAMI TRAIN32223L D Elgood (Park Ridge)
5CINAMMON TWIST74513R M Wright (Mango Hill)
6ELECTRIC GIRL52651D J Moore (Redcliffe)
7CARLOS AMEGOS2221R J Hazelgrove (Park Ridge)
8PURE CHANCE37263C I Bourke (Ebenezer)
9SANRICO DANCER37438S A Clark (Burpengary)
10CASUAL BABE61655P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
Race No. 63/4 Grade Hawkins Media Solutions04:37PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SANTINO MARELLA13516S D Rolph (Arana Hills)
2SLICK CHICK62585G A Clegg (Mudgeeraba)
3CO STAR41116G J Cannon (Keperra)
4ASSET ONE73562A T Fitzsimmons (Buccan)
5DIOR DANCER48465P Camden-Bermingham (Manly West)
6BRAVE UNDERCOVER84653D J Moore (Redcliffe)
7HARA’S TRICK64363K G Myers (Kallangur)
8LORDS PRAYER11761B S Fitzgerald (Logan Central)
9SUNNY COWGIRL51644B J Hazelgrove (Crestmead)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 75th Grade The ‘a’ Team04:58PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KEE22746J T Pay (Park Ridge)
2BUCK’S BOY56178R F Dempsey (Walloon)
3SUEMAE26685S C Woods (Park Ridge)
4SOUTHERN STYLE72415R H Eddie (Caboolture)
5SWIFT WARRIOR1F15S J Hunt (Atkinson Dam)
6PURE SHILOW67742P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
7KOSY AZZ36174B J Young (Morayfield)
8CARLINFORD FROST18144E G Griffin (Glasshouse Mountains)
9EXTENDED EDITION37226J J Catton (Burpengary Qld)
10KIKEM RIDDLER11334T O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 8(best 8) Garrards05:14PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1NOT TODAY SON53553D J Titmarsh (Bracken Ridge)
2SPRING MALAWI32126C E Byers (Drayton)
3LEICA JACKAROO34221C J Horrigan (Caboolture)
4WE’RE NOT THERE72727M J Emery (Churchable)
5NOT SO COOL33425P May (Dakabin)
6MAJOR BILLY BLUE75112W B Elson (Yandina Creek)
7BUNDY ASSASSIN64137G C Keep (Burpengary)
8FINE APPROACH75131S J Hunt (Atkinson Dam)
9CAITLIN JADE16416E G Griffin (Glasshouse Mountains)
10ROYAL OSCAR35151G R Clarke (Kyogle)
Race No. 95th Grade Big Dog Pet Food05:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HAYNE TRAIN616T O Tzouvelis (Ormeau)
2OVER THE RANGE11221M J Emery (Churchable)
3MR. PREMIER11523R J Hazelgrove (Park Ridge)
4GINNAGIN3F521H M Keep (Deception Bay)
5BASALT JAB84311S Lippel (Murwillumbah)
6NEW SHIRAZ56887T O Tzouvelis (Ormeau)
7SANRICO JOAN1312FS A Clark (Burpengary)
8LESSON FIVE78613J Puhotau (Northgate Qld)
9GO BLUE BOY12474P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
10JAY HOUSTON26456D J Titmarsh (Bracken Ridge)
Race No. 105th Grade The ‘a’ Team05:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COUSIN ALFIE46231R J Hazelgrove (Park Ridge)
2YOUNG KANGA61361M J Emery (Churchable)
3SILENT KNOCKOUT46163S Lippel (Clontarf)
4BOGANGLES BILLIE11312T O Tzouvelis (Ormeau)
5EUROA ROZENE21257J T Pay (Park Ridge)
6CASCADE COBRA16347B J Young (Morayfield)
7MAL’S FOUR82128M J Mcalister (Deagon)
8TABASCO FLYER54313R F Dempsey (Walloon)
9DARK WHISPER63444G C Keep (Burpengary)
10JADE DUCHESS63444R E Chandler (Cleveland)