Friday 31st December 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Friday 31st December 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Bgrc02:56PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PETAL PICKEN46543C E Suttle (Redland Bay)
2PURPLE SKY255T C Guymer (Wonglepong)
3OH REALLY52524D J Gilroy (Dulguigan)
4FITZ GOODJ D Hauritz (Underwood Qld)
5BAR ROOM BLONDIE58354C E Suttle (Redland Bay)
6OUTTA STATE32B N Morris (Lowood)
7ARLO’S ROCKET24N A Thompson (Bracken Ridge)
8REDEX5325D A Turley (Leeville)
9SMASHING BOY7J R Bloomfield (Greenbank)
10NEW SHIRAZ46T O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 2Ht 2 Maiden Bgrc03:18PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ALWAYS GAFFER47263K A Galloway (Tamborine)
2SHAZAND63276T A Sharpe (Braemore)
3BAR ROOM BROADC E Suttle (Redland Bay)
4SECRET WEB64238N A Thompson (Bracken Ridge)
5RIPPED UNIT62D A Turley (Leeville)
6OCTANE TAXI32338G L Dart (Dulguigan)
7CHIC CHIC BOOM6G B Paull (Spring Creek)
8DESSA BY CHANCE736D A Arnold (Churchable Qld)
9LAKODA POPPY7R J Druery (Churchable)
10FAWN STAR66J Price (Canungra)
Race No. 3Mixed Final Sky Racing03:36PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LARKHILL BOY4P J Rayner (Dakabin)
2MAUREEN’S LEGACY1D H Bramich (Redbank Plains)
3ATOMIC HAWK323P J Rayner (Dakabin)
4SUPER CENTURION2E C Easton (Ormeau)
5KIKEM SHIRAZ4T O Tzouvelis (Ormeau)
6BIG HUA8F62S M Morris (Lowood)
7ANGEL FORCE3N A Thompson (Bracken Ridge)
8PENDRAGON22271M R Ross (Bracken Ridge)
9BONDILLY GIRL32435R D Ball (Prenzlau)
10SHEZ TORQUING83457R Attard (Fairney View)
Race No. 42/3 Grade Wheeler Greyhound Kennels03:58PM (QLDtime)
Mixed 2/3 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1GNARLEY BOY42133M R Dawson (Mt Forbes)
2PENNY’S DOLL66428N A Thompson (Bracken Ridge)
3MARKET TALK15212S J Hunt (Atkinson Dam)
4PROVEN ROSITA11532W A Vassallo (Devon Meadows)
5SUNLANDER1F464T A Noble (Karrabin)
6WHERE’S DEN51775R D Herr (Buccan)
7RAZZLE UNO22527R D Ogden (Burpengary)
8COOL FIVE67583J T Pay (Park Ridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 53/4 Grade ‘give Me Five’ At Stud04:16PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ASTON ADITI11441T W Brett (Grandchester)
2TRIBE KING33726I Roberts (Pimpama)
3BUSH WALKER47645J C Durrant (Tamborine)
4AMY’S LAKODA22171R J Druery (Churchable)
5GOLDEN DUCK33354M C Brauer (Logan Reserve)
6ALL ABOUT DREAMS21745S J Hunt (Atkinson Dam)
7TIN LIMITED18766D Russell (Innisplain)
8RED BOMB46785R D Herr (Buccan)
9DIVA DORIS25458S A Clark (Burpengary)
10PURE SHOT88765R D Herr (Buccan)
Race No. 63/4 Grade Big Dog Pet Foods04:38PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FINISHING STYLE43873R S Knudsen (Virginia)
2PALACE MISTRESS17521P J Creamer (Lower Beechmont)
3IN AND UNDER21113D Russell (Innisplain)
4SANTINO MARELLA72122S D Rolph (Arana Hills)
5CHASIN’ CHLOE41431J W Woods (Greenbank)
6LORRALAI64541S P Zammit (Willowvale)
7IMPOSING JETT52116D J Irwin (Maudsland)
8HIGH INTEREST63152P J Rayner (Dakabin)
9DIVA DORIS25458S A Clark (Burpengary)
10SIR TREND35754R Attard (Fairney View)
Race No. 7(best 8) Brandons Electrical04:57PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1REBEL UNDERCOVER55533D J Moore (Redcliffe)
2HOWES BRADO11525M R Dawson (Mt Forbes)
3LEICA JACKAROO33242C J Horrigan (Caboolture)
4HIGHLAND DANCER56511R H Eddie (Caboolture)
5CHIEF JUSTICE12126P J Rayner (Dakabin)
6TAKE HOLD33146S J Hunt (Atkinson Dam)
7FINE APPROACH21275S J Hunt (Atkinson Dam)
8MYSTICAL MANDY73615D J Gilroy (Dulguigan)
9PROVEN ROSITA11532W A Vassallo (Devon Meadows)
10SUNLANDER1F464T A Noble (Karrabin)
Race No. 8Mixed Final Cartwright Property Group05:14PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RETURN THE DUKE24131R J Druery (Churchable)
2WHERE’S ZALI82612T O Tzouvelis (Ormeau)
3HARA’S COUGAR41754M A Stephenson (Bray Park)
4SEA BEAST25141P J Rayner (Dakabin)
5WAVES OF GLORY21614A G Hines (Bundamba)
6SUMMER SKIES47473F W Crowther (Capalaba West)
7TECHNO DANCE62823B N Morris (Lowood)
8EXTENDED EDITION37462J J Catton (Burpengary Qld)
9THAT’S EMMA LEE83175A C Hess (Camira)
10DARK WHISPER23885G C Keep (Burpengary)
Race No. 94th Grade Hawkins Media Solutions05:32PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ELLERY43637J T Pay (Park Ridge)
2ORIGIN ENFORCER48385L M Wyatt (Churchable)
3ELEGANCE66864J C Durrant (Tamborine)
4HIGH ENERGY56742D Russell (Innisplain)
5IRON FORCE21454R D Herr (Buccan)
6SCONTRO68378M J Emery (Churchable)
7MIDNITE MISCHIEF48733P R Bateman (Caboolture)
8SLICK APPROACH26313S J Hunt (Atkinson Dam)
9DIVA DORIS25458S A Clark (Burpengary)
10PURE SHOT88765R D Herr (Buccan)
Race No. 105th Grade Happy New Year From Bgrc05:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FANTASY WEB26133N A Thompson (Bracken Ridge)
2MAJA MEG62561M M Jovicic (Monterey Keys)
3LADY SAL82651R H Eddie (Caboolture)
4SUCH A RUKKAS74251G L Dart (Dulguigan)
5CHEATING CHARLIE32711D J Green (Barellan Point)
6BLUE DART13121G Dart (Dulguigan)
7BLACK BARBARIAN14384D J Gilroy (Dulguigan)
8MUM’S AN AUSSIE73364G C Keep (Burpengary)
9WANNA BE REDDY85232J S Holmes (Norman Park)
10GUESS WHAT62823R D Ogden (Burpengary)