Friday 8th October 2010

Greyhound Box Draw For 8th October 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Bgrc02:57PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SEMPER FIDELS5M J Emery ()
2PRETTY LADY DI47R N Green (Barellan Point)
3DESSA TEDDY62556D A Arnold (Churchable Qld)
4NATURAL BLACK4658M J Mcalister (Deagon)
5GO SOUTH WIGGLE36464H M Keep (Deception Bay)
6HI GARY AGAIN5542N A Thompson (Bracken Ridge)
7BLACK AT NIGHT76R Peschke (Tivoli)
8NEJO MISS78456J J Buckland (Bald Hills)
9CHONTAE’S FORCE87758R D Herr (Buccan)
10CRUZING ECLIPSEJ T Pay (Park Ridge)
Race No. 2Ht 2 Maiden Bgrc03:17PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSIE SPECIAL62646J T Edwards (Fernvale)
2CAV GOGO83526J D Cavanagh ( Booval)
3GO ON REDPR Peschke (Tivoli)
4NAUTICAL MILE44547M J Mcalister (Deagon)
5ONE FOR ALI5W J Warner (Thagoona)
6WEE COMET46744C N Houston (Burpengary)
7BOMB ZONE5F575L P Franks (Brightview)
8HIGHER GROUND37378H M Keep (Deception Bay)
9CHONTAE’S FORCE87758R D Herr (Buccan)
10STRAPPER’S KISS77668B G Green (Deception Bay)
Race No. 3Mixed Final 03:37PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S DRATTA87323A J Furner (Coolana)
2BANGER MAC4R D Ball (Prenzlau)
3GOZO’S GIFT1V L Wisener (Postmans Ridge)
4PENDRAGON38223M R Ross (Bracken Ridge)
5GINNAGIN22H M Keep (Deception Bay)
6DO YA BLOCK72K J Rolls (Atkinson Dam)
7GALLIVANT GIRL1C L Apap (Gatton)
8FANTASY WEB83774N A Thompson (Bracken Ridge)
9PEEWEE LOUISE465N B Goodwin (Deeragun)
10ONE FOR ALI5W J Warner (Thagoona)
Race No. 4Ht 1 5th Grade The Pinkenba Hotel03:57PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BRAHMINY KITE53233M R Ross (Bracken Ridge)
2HERE’S POLLY53451G C Keep (Burpengary)
3HAPPY LOVE54F44H M Keep (Deception Bay)
4DR. ROADSTER73116R J Wall (Hendra)
5SOBER KISS12873T A Noble (Karrabin)
6PAPAS PAL11477S J Hunt (Atkinson Dam)
7TONY’S REWARD71135T L Keegan (Bracken Ridge)
8BLUE’S ON FIRE86856S L Livotto (Sunnybank)
9LEICA BUNDY33786N A Thompson (Bracken Ridge)
10SOLID JO86777J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud04:17PM (QLDtime)
NNP event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CELTIC BLUE62542J M Loye (Kallungar)
2WOOROOLIN ROCKET24314P W Sykes (Atkinson Dam)
3MY MANDOO3441R M Dahl (Wellington Point)
4CAT SCRATCH FEVA72267D E Smyth (Heritage Park)
5ONYA MARK1437D J Green (Barellan Point)
6CURRY WEB63531N A Thompson (Bracken Ridge)
7JADE DUCHESS42515R E Chandler (Cleveland)
8SANRICO JOAN45217S A Clark (Burpengary)
9LIGHT HUMOUR58677N D Sykes (Atkinson Dam)
10AFRICAN BUDDY68757M J Emery (Churchable)
Race No. 61/2 Grade F.f.a. Melbourne Cup @ Capalab04:37PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SUNA SURF77662M R Dawson (Mt Forbes)
2REBEL UNDERCOVER13854D J Moore (Redcliffe)
3ON THE BALL81815R D Ogden (Burpengary)
4TINA’S SHOW84178R D Ball (Prenzlau)
5HIGHLAND DANCER11161R H Eddie (Caboolture)
6SUNLANDER15173T A Noble (Karrabin)
7FINE APPROACH28234S J Hunt (Atkinson Dam)
8KING COYOTE26132J C Durrant (Tamborine)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Ht 2 5th Grade North Devils Leagues Club04:59PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MAGIC CONTROL41751T A Noble (Karrabin)
2SIAM STARR61722N D Sykes (Atkinson Dam)
3BRAVE UNDERCOVER74738D J Moore (Redcliffe)
4SUMMER SKIES31664F W Crowther (Capalaba West)
583363A G Rich (Wilsonton)
6PEYOTE52755R D Ogden (Burpengary)
7YES MASTER23558D L Buxton (Logan Reserve)
8PIRATE BIRD38525S J Boody (Andergrove)
9BIKINI BEACH88F86H M Keep (Deception Bay)
10CAV MISS84778J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 84/5 Grade Wheeler Greyhound Kennels05:14PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RIVAL MANOEUVRE53412M J Emery (Churchable)
2ROCOCO ROCKS38175B A Belford (Logan Village)
3PACIFIC SLAYER75456T O Tzouvelis (Ormeau)
4ODIN’S FURY41366T J Brereton (Cedarvale)
5MOOKI22654R D Ball (Prenzlau)
6YIBBIDY YIBBIDAH46655T A Noble (Karrabin)
7DIAMOND SPAR42588J T Edwards (Fernvale)
8FINISHING STYLE48644T A Noble (Karrabin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 95th Grade The Royal Mail Hotel05:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SOUTHERN STYLE32541R H Eddie (Caboolture)
2ELLIE’S DAUGHTER42141J T Edwards (Fernvale)
3SCONTRO81888M J Emery (Churchable)
4TURBO CRUISE64273M J Mcalister (Deagon)
5WANNA BE REDDY53222J S Holmes (Churchable)
6MAGIC DREAMS28687S C Woods (Park Ridge)
7SANRICO SAGE36731S A Clark (Burpengary)
8WITH DIAMONDS61571J T Pay (Park Ridge)
9ELLERY72543J T Pay (Park Ridge)
10NO ENTRY74368J T Pay (Park Ridge)
Race No. 103/4 Grade Corey Pearce Photography05:55PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JAZZIN’ ABOUT51444P May (Dakabin)
2SHE CAN75487D Gilroy (Dulguigan)
3MAJOR BILLY BLUE41848W B Elson (Yandina Creek)
485565G C Keep (Burpengary)
5MOONLITE SHEIK32144S H Arnold (Churchable)
6NOT SO COOL56242P May (Dakabin)
7WHERE’S LUKE41317S J Hunt (Atkinson Dam)
8DESTRUCTO61513D Gilroy (Dulguigan)
9DYNAMIC LADY24867J L Reimer (Rush Creek)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments