Monday 24th October 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 24th October 2011

Race No. 1Maiden Redcliffe Oxley Meats06:45PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1DISTANT MONARCHFSHT G Zammit (Willowvale)
2HANSON TAMBO2NBTG T Allen (Tamborine Qld)
3ZAMBEZI EXPRESS36FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
4ALADDIN’S QUEEN53224NBTB N Morris (Lowood)
5BATTLE GEAR47743NBTS A Giles (Churchable)
6BUHRER72NBTG B Brennan (South Maclean Qld)
7COOL FLAME2NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
8EDWARNA342NBTC L Apap (Gatton)
9HI FIVE ALICE4FSTDP A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
10RUBY JONES5FSTDP A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
Race No. 2Novice The Gem Hotel07:04PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TAYAH37157NBTB P Chappell (Carbrook Qld)
2CHARMED I’M SURE62253NBTJ A Cumming (Wolffdene)
3ESTEEMED MAN65188FSTDR D Herr (Jimboomba Qld)
4SPECTRUM23355NBTS M Ellis (Morayfield Qld)
5ELLIE’S LASS4825630.78J T Edwards (Fernvale Qld)
6SAVARNA GOLD155NBTA Green (Park Ridge)
7CAV HERE6555430.95J L Reimer (Rush Creek)
8DESARAE SIYANT2654FSHG Dart (Dulguigan)
9FORWARD PRESS1587F30.47P J Field (Logan Reserve)
Race No. 3Novice Hawkins Media07:26PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1KIPENZI1322330.58J A Hose (Chambers Flat)
2EXTREME CAUTION7872830.90D L Crook (Park Ridge Qld)
3GEORGIOUS GIRL75424NBTK Boan (Kynnumboon)
4PACIFIC PRINCE71NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
5HONOLULU LULU35F4430.46J B Shaw (Churchable)
6THIRD WHEEL23167NBTC E Suttle (Redland Bay Qld)
7ZULU RUMBLE314NBTS J Kavanagh (Dungay)
8CAV GOLD8777730.69J L Reimer (Rush Creek)
9FORWARD PRESS1587F30.47P J Field (Logan Reserve)
Race No. 45th Grade The ‘a’ Team Stud07:43PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1PETIE PIE2131130.42V L Wisener (Postmans Ridge)
2CHICKEN SPECIAL67614NBTT A Noble (Karrabin Qld)
3HIGH RISER152130.30P J Field (Logan Reserve)
4SNOWBALL TINA48476FSHI R Dionysius (Yamanto)
5NUNDERI ACE3152130.76R G Palmer (Nunderi)
6SARTORIAL CLOUD5122730.84G L Dart (Dulguigan)
7MISS MILKSHAKE4351430.78R D Ball (Prenzlau)
8IZY BOSS4335530.63M J Boody (Churchable Qld)
9PIES TWENTY TEN3757830.53K M Snow (Cornubia Qld)
10RIP BEWARE4745730.65C E Suttle (Redland Bay Qld)
Race No. 54/5 Grade ‘give Me Five’ At Stud08:04PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY GYPSY45441NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
2BEFITTING4121134.84B T Dull (Fernvale)
3FERMIUM2752235.48T A Sharpe (Ebenezer Qld)
4DYNAMO OH FIVE13262NBTT G Zammit (Willowvale)
5STIR IT UP54134NBTD A Turley (Leeville)
6NOIR WARRIOR2315535.44P A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
7TOO FOOLISH32358FSTDB N Morris (Lowood)
8CLASSIC DORA1456735.75K J Boan (Kynumboon)
9GIVE ‘EM CURRY3478735.61A Southee (Beenleigh)
Race No. 65th Grade Mtd Australia08:26PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND SPARKLES2212230.60J T Edwards (Fernvale Qld)
2FUELLED FANTASY46383NBTT A Noble (Karrabin Qld)
3WATCH ME BURN3242730.28T C Guymer (Wonglepong Qld)
4STORM SURGE3481430.38R S Knudsen (Virginia)
5MADE IN MERMAID53447NBTR L Scott (Park Ridge South)
6TRUE UNDERCOVER8177730.76D J Moore (Redcliffe)
7HAIL A MAIL2131130.41D R Heilbronn (Ipswich)
8FOUR WAY FASHION2F313NBTD Russell (Innisplain Qld)
9RAGING RANGA5344FFSTDR F Dempsey (Walloon)
10MRS. BERRINGER86678NBTL D Elgood (Park Ridge Qld)
Race No. 74th Grade Tattsbet08:43PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1LEADING HAND34156FSHD Robinson (Dunbible)
2SMILEY CLOUD84755NBTG L Dart (Dulguigan)
3DIEGO GARCIA7586130.50D A Turley (Leeville)
4WHERE’S PADDY5812730.36L D Elgood (Park Ridge Qld)
5BOOT CAMP4234630.21G L Dart (Dulguigan)
6HOT TIGER2255230.48R Attard (Fairney View Qld)
7NIGHT SHIVERS4217230.48A Southee (Beenleigh)
8BRALYN TERRY6415530.71T C Guymer (Wonglepong Qld)
9YOU AND YOURS6146730.37P A Ruetschi (Atkinsons Dam Qld)
Race No. 8(best 8) Big Dog Pet Foods09:04PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1ORBISON1311129.84D J Irwin (Maudsland Qld)
2RAILROAD BLACKIE1425230.13S M Morris (Lowood Qld)
3SUPER SURFER3115430.29R D Ball (Prenzlau)
4HIGH ENERGY7731530.35D Russell (Innisplain Qld)
5BEILPAJAH POWER3512430.37A D Kennewell (Mount Tarampa Qld)
6JACK SWAGGER5211130.32T A Noble (Karrabin Qld)
7MAGIC CONTROL3221130.26T A Noble (Karrabin Qld)
8MINI POD6531630.27T A Noble (Karrabin Qld)
9SPECIAL PREMIER3115430.29S G Hazelgrove (Crestmead)
10LEADFOOT KATIE3343430.43R J Druery (Churchable)
Race No. 95th Grade Winning Edge09:25PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1MUM’S A DIVA8324730.19T A Sharpe (Ebenezer Qld)
2SATURN ASSASSIN5531330.50A L Russell (Veresdale)
3MYSTICAL DUK1F435NBTJ H Martin (Coominya)
4DEGAS VEGAS2752330.44R D Ball (Prenzlau)
5CARNAGE AND LIME341F130.65R L Scott (Park Ridge South)
6WILD ACE13142NBTR G Palmer (Nunderi)
7POWER UP36146NBTT M Snow (Cornubia)
8BERELLA MATTHEW34437NBTP H Smith (Gatton Qld)
9ONYA MARK76577NBTD J Green (Barellan Point Qld)
10BRAVE UNDERCOVER5158530.10D J Moore (Redcliffe)
Race No. 105th Grade Brandons Electrical09:42PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1ILIKA MALIKA76622NBTM James (Windsor Qld)
2ANOTHER ROADIE3151430.78J R Bloomfield (Greenbank)
3MISS EUREKA52115NBTG L Dart (Dulguigan)
4MYSTERY RUMBLE2353330.40S J Kavanagh (Dungay)
5ROCOCO ROCKS2741830.80B A Belford (Logan Village Qld)
6PURE ADRENALIN1827230.13D Russell (Innisplain Qld)
7LARGE DIAMOND1124130.56J T Edwards (Fernvale Qld)
8BOGANGLES BILLIE4767330.69R D Herr (Jimboomba Qld)
9ANNA DUK83658FSHJ H Martin (Coominya)
10CAV MISS6567630.85J L Reimer (Rush Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments