Monday 5th January 2009


RACE 01 MAIDEN 520M 6.43PM
HT 1 SKY CHANNEL
F4
1 MISTA ROPER M LEE ELGOOD
2 METEORA Q M ANITA WATTS
3 SMOOTH CHARACTER M VICTOR IRWIN
4 CARTER SLADE Q M DIANE HANNON
5 DARK WHISPER Q M GARY KEEP
6 TEXAS FOX M SANDRA HUNT
7 MEPUNGA GIFT M DAVID WESTON
8 IMA LIFESAVER Q M RAY GATTI
9 TEN DANCER Q M RAYMOND GREZLO
10 MASTER LUKE Q M TONY ZAMMIT

RACE 02 MAIDEN 520M 7.03PM
HT 2 SKY CHANNEL
F4
1 HIGH PLAY M VICTOR IRWIN
2 ONE IN TEN Q M GARY KEEP
3 MAYWYN GLORY Q M ROBERT ESSEX
4 TENDER LEE Q M MICHAEL THRUPP
5 ROCKY RAGOON Q M SANDRA HUNT
6 OH SWEET PEE Q M RAY GATTI
7 DAKARAI Q M WAYNE WHYATT
8 PRUDENCE BROWN M GREGORY BRENNAN
9 MONLOR JOHN Q M BRAD GRANT
10 HEPTARCHY M JOHN REIMER

RACE 03 NOVICE 520M 7.25PM
NUDGE
F4 1ST LEG EXT DBL
1 PREMIER CHIEF N MARGARET QUARRELL
2 QUEEN OF SPADES N MICHAEL BRIANT
3 JANEFIELD LAD N STEVE WOODS
4 UNCLE ERNIETTA N GLENDA DART
5 KICKING UP DUST Q N VICKI WISENER
6 ROXY ROCKS Q N SANDRA HUNT
7 SMART FANCY N CYNTHIA SUTTLE
8 CRADLE EBONY Q N BARRY MORRIS
9 NEW CHAPTER Q N ROBERT ESSEX
10 MAYWYN’S ELITE N MICHAEL MCALISTER

RACE 04 5TH GRADE 520M 7.42PM
HT 1 WINNING EDGE
F4 2ND LEG EXT DBL
1 UNO PLAY BOY Q 5 HELEN KEEP
2 LIZZIE GREYSTOCK Q 5 DENIS COMERFORD
3 SUPER STANLEY Q 5 ALEX GREEN
4 SEMINOLE Q 5 MICHAEL THRUPP
5 BOLINISI SILVER 5 LEE ELGOOD
6 MAD DAD Q 5 JEFF AHERN
7 COULTA DUST 5 DAVE IRWIN
8 SPIRITUAL CLOUD 5 GLENDA DART
9 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
10 PLAYING TRICKS Q 5 BARRY DULL

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.02PM
HT 2 WINNING EDGE
F4 1ST LEG QUAD
1 TAKE A SQUIZZ Q 5 GARRY GILBERT
2 TRACK HAMMER Q 5 MICHAEL THRUPP
3 SIDEWAYS Q 5 MICHAEL CHAPMAN
4 WRAP IT UP Q 5 GERARD BOWE
5 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
6 HARPIE LADY 5 GLENDA DART
7 PHANTOM BEN 5 JOHN FREE
8 LEZZY ME LAD 5 RONALD MCCALMAN
9 TSUNAMI SURF Q 5 ROBERT ADAMS
10 TEJAY’S ASSASSIN Q 5 TRAVIS ELSON

RACE 06 5TH GRADE 520M 8.24PM
HT 3 WINNING EDGE
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 OFFSET Q 5 GERARD BOWE
2 MAYWYN HISTORY Q 5 ROBERT ESSEX
3 GANNON Q 5 MICHAEL THRUPP
4 GINGER’S ME MUM Q 5 JOHN PAY
5 ELEVEN GRAND Q 5 JOHN EDWARDS
6 ITALIAN BELLA Q 5 GERRY CRISCI
7 SKY LARKING 5 SANDRA HUNT
8 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
9 AMALFI RHYTHM Q 5 TREVOR NEWMAN
10 SHE’S THE WORD Q 5 GARRY GILBERT

RACE 07 5TH GRADE 520M 8.42PM
HT 4 WINNING EDGE
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 STRAIGHT WICKED Q 5 RON BALL
2 VOODOO PRINCE Q 5 RACHEL SCOTT
3 COUNT THE DOUGH Q 5 PETER RUETSCHI
4 DIAMOND SPAR Q 5 JOHN EDWARDS
5 MIDNIGHT HONCHO Q 5 REG HAZELGROVE
6 DISRUPTION Q 5 MICHAEL THRUPP
7 INTELLIGENCE 5 LEE WYLIE
8 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
9 ADVANCE TERMS Q 5 GERARD BOWE
10 COBBELL LASS Q 5 MARGARET QUARRELL

RACE 08 4/5 GRADE 600M 9.02PM
NORTHERN RIVERS STUD
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 TIME TO PLAY 4 BOB BELFORD
2 SPONTANEOUS Q 5 MICHAEL THRUPP
3 BONFIRE AND ICE Q 5 P CAMDEN-BERMINGHAM
4 BOGIE BLUE Q 5 RYAN AYRE
5 SPECIAL PHANTOM 4 JOHN FREE
6 MONARCH’S MERLOT 5 MAX HAY
7 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
8 CEE CLAY Q 4 HELEN KEEP
9 DOOLEY’S ANGEL Q 5 BARRY DULL
10 BIKINI BEACH Q 5 HELEN KEEP

RACE 09 4TH GRADE 520M 9.22PM
DINKY DI WEB DESIGNS
F4
1 SIR SHIRAZ Q 4 THOMAS NOBLE
2 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER
3 POWERFOOL 4 LEE ELGOOD
4 STRONG BREEZE Q 4 REG HAZELGROVE
5 VACANT
6 EARTH QUEST Q 4 THOMAS NOBLE
7 MAYWYN’S FURY Q 4 ROBERT ESSEX
8 HAY CARTER Q 4 BEVERLEY CHAPPELL

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.40PM
HT 5 WINNING EDGE
F4
1 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
2 VADA STAR Q 5 REG HAZELGROVE
3 QUARTER TIME Q 5 MICHAEL THRUPP
4 BOND’S AWAY Q 5 THOMAS NOBLE
5 ABSINTH 5 GERARD BOWE
6 MONA BOND Q 5 ROBERT DEMPSEY
7 SNEAKY SHIRAZ Q 5 RAYMOND BURMAN
8 FIRE OF LONDON Q 5 P CAMDEN-BERMINGHAM
9 TANE WARRIOR Q 5 NOELA FERTCH
10 KATHY’S RECALL Q 5 MARGARET QUARRELL