Monday 6th December 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 6th December 2010

Race No. 1Maiden Sky Racing06:42PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1VUDINIJ A Hose (Chambers Flat)
2PARVANA55566S C Woods (Park Ridge)
3PARADISE FALLS25267R M Wright (Mango Hill)
4TWEED POWERM F Johnston (Banora Point)
5COOL MOG E Uhrhane (Paradise Point)
6RED TEARSR M Wright (Mango Hill)
7CAV HERE48247J L Reimer (Rush Creek)
8BELLE ANNALISSK G Myers (Kallangur)
9TOO DEADLY86346P Comley (Bethania)
10BAR ROOM BLING5C E Suttle (Redland Bay)
Race No. 2Mixed Final Bgrc07:04PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HOPE TO SALUTE32332J R Hill (Bahrs Scrub)
2BEILPAJAH POWER37243A D Kennewell (Mount Tarampa)
3MY COOL JACKSON41M James (Bundamba)
4CITY TYCOON4J N Cauchi (Tugun)
5ELECTRIC GIRL52651D J Moore (Redcliffe)
6POWERFUL PUZZLE4J N Cauchi (Tugun)
7DINKUM DEVIL5542C E Suttle (Redland Bay)
8MADAM PEDRILLE83M J Mcalister (Deagon)
9EUROA CATORI5S J Glasscock (Churchable)
10FERNVALE FLYER75535B J Hazelgrove (Crestmead)
Race No. 3Novice Hawkins Media Solutions07:23PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WATCH ME BURN2261T C Guymer (Wonglepong)
2WEST ON WENDY13246C Robartson (Churchable)
3CAV GOLD64175J L Reimer (Rush Creek)
4RAKATA23123P J Field (Logan Reserve)
5VIXON LASS31157J Price (Canungra)
6YES MASTER53432D L Buxton (Logan Reserve)
7CAV MISS78834J L Reimer (Rush Creek)
8SUCH A RUKKAS32742G L Dart (Dulguigan)
9VILLA ENFORCER26345B G Wilson (Aspley)
10MISS JENNIFER33475P J Menary (Kallangur)
Race No. 45th Grade Redcliffe/oxley Meats07:42PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SOLID AS62535G N Wyborn (Murwillumbah)
2FROM OZ62315S J Hunt (Atkinson Dam)
3COOL LARA63288P Comley (Bethania)
4BIG THURSDAY84215G L Dart (Dulguigan)
5DIVA DORIS42254S A Clark (Burpengary)
6ELEGANCE14668J C Durrant (Tamborine)
7WHERE’S LOGAN46224S P Zammit (Willowvale)
8TOMAHAWK LAD71365R D Ball (Prenzlau)
9CHASE THE BUN11765T A Sharpe (Braemore)
10HEZA WILD ONE66584J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 51/2 Grade F.f.a. ‘give Me Five’ At Stud08:06PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 520 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TERRIFIC STYLE21217T A Noble (Karrabin)
2GNARLEY BOY17225M R Dawson (Mt Forbes)
3SIDE CUTTER71785B N Morris (Lowood)
4YIKES14478C Robartson (Churchable)
5DASHING CORSAIR11165D M Lennon (Churchable)
6KINGSBRAE SAM11327G L Dart (Dulguigan)
7ROMAN EXPRESS52645C G Hamilton (Morningside)
8HILLCREST GWEN32831G L Dart (Dulguigan)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 63/4 Grade Brandons Electrical08:23PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ANOTHER ABILITY45464M I Quarrell (Strathpine)
2SUPER SURFER61217R D Ball (Prenzlau)
3JIM’S ABILITY73321T L Keegan (Bracken Ridge)
4TARAARAT72446K M Snow (Cornubia)
5CHASIN’ CHLOE13441J W Woods (Greenbank)
6RAILROAD BLACKIE13212B N Morris (Lowood)
7TINA’S SHOW74553R D Ball (Prenzlau)
8KING EMMANUEL61754B Kozionas (Highgate Hill)
9SPRING OUR PING66836P Comley (Bethania)
10NIGHT SHIVERS51627A Southee (Beenleigh)
Race No. 75th Grade Final *q-dog* Winning Edge08:42PM (QLDtime)
Grade 5 Final event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BERKELE33321B N Morris (Lowood)
2SPECIAL APPROACH44521S J Hunt (Atkinson Dam)
3RESTLESS STYLE43362C Robartson (Churchable)
4CHIEF JUSTICE61121P J Rayner (Dakabin)
5STAFFORD MISS15482N A Thompson (Bracken Ridge)
6FLYING KERO23533R M Wright (Mango Hill)
7HIGH INTEREST64363P J Rayner (Dakabin)
8KING COYOTE22322J C Durrant (Tamborine)
9WHERE’S LUKE13173S J Hunt (Atkinson Dam)
10DIVA DORIS42254S A Clark (Burpengary)
Race No. 8Mixed Final *q-dog* Northern Rivers Stud09:06PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COOL MIDAS TOUCH63312B J Tansey (Palm Beach Qld)
2GIVE ‘EM CURRY47511M E Menken (Bundamba)
3FAWN MAGIC13323R B Burman (Park Ridge)
4CARLINFORD SAM15382E G Griffin (Glasshouse Mountains)
5ROSE OCTAVIA66761D I Lennon (Churchable)
6BEAVER NUGGET51412P R Quarrell (Strathpine)
7MAD MAX PHANTOM44713J W Free (Fairy Hill)
8FERMIUM145F1T A Sharpe (Braemore)
9ALANNA LORIAN74653C E Suttle (Redland Bay)
10PALACE MISTRESS62484P J Creamer (Lower Beechmont)
Race No. 95th Grade Garrard’s09:22PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BUCK FIFTY23425L Wylie (Condong)
2DESSA FOOL43715D A Arnold (Churchable Qld)
3WHATZ MATTER YOU6226FJ F Heddles (Mansfield)
4BANGER MAC18277R D Ball (Prenzlau)
5TECHNO DANCE53628M C Tharle (Redland Bay)
6GEORGE’S MEMORY22883K J Connell (Boyland)
7WHERE’S LUKE13173S J Hunt (Atkinson Dam)
8CRYSTAL FLUTE21455S P Zammit (Willowvale)
9SUEMAE86875S C Woods (Park Ridge)
10CAV WHIZ18756J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 105th Grade Dinky Di Web Design09:38PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SIR TREND52371R Attard (Fairney View)
2DEAGON PEGASUS31624P R Bateman (Caboolture)
3REIGN OF TERROR41713J W Free (Fairy Hill)
4BUSH WALKER34764J C Durrant (Tamborine)
5CRYSTALIZATION63683R B Burman (Park Ridge)
6SUPER SOPRANO37145R D Ball (Prenzlau)
7GENISTA JEWEL51726C L Sherwood (Rochedale)
8IN AND UNDER12121D Russell (Innisplain)
9DYNAMIC LADY74777J L Reimer (Rush Creek)
10SOLID JO85588J L Reimer (Rush Creek)