Monday 8th November 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 8th November 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Sky Racing06:43PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BUCKS A MILLION66762O Edmonds (Coominya)
2CAV HERE24324J L Reimer (Rush Creek)
3DESSA FIVE32433D A Arnold ( Qld)
4ELUSIVE FLAME5D J Moore (Redcliffe)
5RIO TANGO5D J Moore (Redcliffe)
6BEILPAJAH POWER372A D Kennewell (Mount Tarampa)
7HOPE TO SALUTE63J R Hill (Bahrs Scrub)
8POINTE DU LAC7S L Livotto (Sunnybank)
9CAV LIKE23776J W Hutchinson (Rush Creek)
10COOL ELLA83788P Comley (Bethania)
Race No. 2Ht 2 Maiden Sky Racing07:03PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ELECTRIC GIRL5D J Moore (Redcliffe)
2TOO DEADLY68634P Comley (Bethania)
3BLONDIE’S BABE336T W Brett (Grandchester)
4CAV GOGO26736J L Reimer (Rush Creek)
5URBAN SPIRIT53762G J Sciortino (Forestdale)
6MADAM PEDRILLEM J Mcalister (Deagon)
7UNTIED LACES33232G W Linnan (Gatton)
8RAKATA62P J Field (Logan Reserve)
9REEL BLUE46465J W Hutchinson (Rush Creek)
10DESSA WARRIOR3855S H Arnold (Churchable)
Race No. 3Novice Northern Rivers Stud07:25PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MIGHTY CLASSY77617N D Murdoch (Oakhurst)
2KENNY’S KARMA14534O Edmonds (Coominya)
3FOUR EXCELLENCE23475P May (Dakabin)
4ELITE DROP1L M Wyatt (Churchable)
5WHERE’S DEN41543R D Herr (Buccan)
6GINNAGIN22125H M Keep (Deception Bay)
7MITZI 54474B G Smith (Tallebudgera)
8MISS JENNIFER62334P J Menary (Kallangur)
9YES MASTER55865D L Buxton (Logan Reserve)
10DARK ADONIS75666J T Pay (Park Ridge)
Race No. 4Novice 07:42PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JOHNNY’S TREATY3645FP Comley (Bethania)
2PART TIME NINJA3513A G Rich (Wilsonton)
3SUCH A RUKKAS13323G L Dart (Dulguigan)
4TAFFY JOHN47714J C Durrant (Tamborine)
5FIRST GANGSTA21483J D Mortimer (Ipswich)
6STUBBORN KID51374J N Cauchi (Tugun)
7DESSA FOOL61437D A Arnold (Churchable Qld)
8KIANIRA38886I R Hoggan (Churchable)
9CRACKABILITY72844D A Searle ()
10SOLID JO78558J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 55th Grade Redcliffe/oxley Meats08:02PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KERRY DEANF2855P R Robson (Redcliffe)
2STAR CHERRIE72215J L Mchugh (Logan Reserve)
3BEAVER NUGGET161P5P R Quarrell (Strathpine)
4HIGH INTEREST28216P J Rayner (Dakabin)
5GO SOUTH WIGGLE43167H M Keep (Deception Bay)
6KING COYOTE32212J C Durrant (Tamborine)
7SPECIAL APPROACH53344S J Hunt (Atkinson Dam)
8GENUINE BOND14248K A Houghton (Murrumba Downs)
9DIVA DORIS34844S A Clark (Burpengary)
10SURF CHARIOT45F44L M Wyatt (Churchable)
Race No. 64/5 Grade The Addiction Dishlickerz Cup08:24PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RAILROAD BLACKIE42623B N Morris (Lowood)
2MISS BLACK MAGIC23636J D Mortimer (Ipswich)
3NOIR WARRIOR25223P A Ruetschi (Golden Beach)
4NOTTA WHISPER47731P R Quarrell (Strathpine)
5OCEAN’S OWN43536B N Morris (Lowood)
6SPRING OUR PING81466P Comley (Bethania)
7FROM OZ72226S J Hunt (Atkinson Dam)
8JOSH’S BUDDY38565B A Belford (Logan Village)
9IMA 36454D A Hannon (Mount Nathan)
10DIAMOND SPAR25884J T Edwards (Fernvale)
Race No. 7(best 8) Winning Edge08:42PM (QLDtime)
Best 8 event over 600 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LADY TYCOON43727J N Cauchi (Tugun)
2BIKINI BEACHF8665H M Keep (Deception Bay)
3GOLD SONATA23254D R Smith (Burpengary)
4PRINCE MATTAN5731FP R Robson (Redcliffe)
5BE MY BABY35826R J Gatti (Glasshouse Mountains)
6HAPPY LOVE37565H M Keep (Deception Bay)
7MIDNIGHT LEE21343G E Uhrhane (Paradise Point)
8CARLINFORD FROST35611E G Griffin (Glasshouse Mountains)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8(best 8) Brandons Electrical09:02PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TARAARAT75587K M Snow (Cornubia)
271472J N Cauchi (Tugun)
3MERCY RULE62127P J Field (Logan Reserve)
4TOO FOOLISH53221R P Mcbride (North Booval)
5HILLCREST GWEN17212G L Dart (Dulguigan)
6PROPER LUCYF3725G L Dart (Dulguigan)
713665P R Quarrell (Strathpine)
8TERRIFIC STYLE86142T A Noble (Karrabin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 94/5 Grade Pinkenba Hotel09:25PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MY BOY MONTY56327T A Noble (Karrabin)
2COOL LARA66632P Comley (Bethania)
3NORDIC ASSASSIN21145A L Russell (Veresdale)
4FORMULA ONE FURY38114M James (Bundamba)
5PATCHY FIELDS45642G Dart (Dulguigan)
6DAYS OF TUNZA38532G Dart (Dulguigan)
7ROCOCO ROCKS75251B A Belford (Logan Village)
8RYGHT FINISH53142J D Ahern (Stafford)
9GRACEE JAY73735J T Pay (Park Ridge)
10MOOKI65457R D Ball (Prenzlau)
Race No. 105th Grade Garrard’s09:42PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE BONUS36383S H Arnold (Churchable)
2ROLLING DICE4743FK M Snow (Cornubia)
3TECHNO DANCE34353M C Tharle (Redland Bay)
4MINGELA MAULER21143T A Noble (Karrabin)
5WHERE’S LUKE73211S J Hunt (Atkinson Dam)
6NO CAN WHISTLE76588H M Keep (Deception Bay)
7SIR LANKAN32324S M Ellis (Morayfield)
8MR. BOSSY MAN32263G Crisci (Churchable)
9STATE PALACE84744A D Kennewell (Mount Tarampa)
10COOL MIDAS TOUCH63786B J Tansey (Palm Beach Qld)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments