Sunday 11th December 2011

Greyhound Box Draw For – Sunday 11th December 2011

Race No. 1Maiden The Gem Hotel04:52PM (QLDtime)
Maiden event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1FAITHFUL RAIDER82342NBTP J Rayner (Dakabin)
2AMBROSE CRUMPFSHG V Greensill (Rosewood Qld)
3RUBY LIPSFSHD C Twible ()
4WILD SURFERFSHM J Mcalister (Deagon Qld)
5HANSON BOLT52355NBTG T Allen (Tamborine Qld)
6MIGHTY CHA CHAFSHN D Murdoch (Oakhurst)
7GRACIE VEE56233NBTD A Hannon (Mount Nathan)
8SISTER SLEDGE68335FSTDM Saal (Highfields)
9MR. JUVANTE5NBTM J Mcalister (Deagon Qld)
10WEB SEARCH67NBTR J Wall (Hendra Qld)
Race No. 2Maiden Hawkins Media05:11PM (QLDtime)
Maiden event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1MY PANDORA8FSTDH A Wendt (Walloon)
2SARAH’S 4FSHT A Noble (Karrabin Qld)
3BOROVICHI83334NBTM K Geraghty (Churchable Qld)
4ROYAL CHA CHAFSHN D Murdoch (Oakhurst)
5SHORT POPPYFSHJ Dart (Dulguigan)
6PAIGE EXPRESS45342NBTJ J Bowe (Toowoomba)
7SPOT AWAY573NBTG C Keep (Burpengary Qld)
8SAFARI SURFERFSHM J Mcalister (Deagon Qld)
9BAD BOY TROY5NBTG T Allen (Tamborine Qld)
10EM’S CODY4NBTM James (Windsor Qld)
Race No. 3Novice The ‘a’ Team05:34PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1TOTALLY DREAMING33123.38B N Morris (Lowood)
2PLAYING SURFACE3622523.38R D Ball (Prenzlau)
3UNDERSTAND THIS156223.56M C Brauer (Wolffdene Qld)
4PACIFIC RIM56385NBTR J Wall (Hendra Qld)
5ROMAN EMPRESS124FSTDG C Keep (Burpengary Qld)
6SPLASH OF PAINT7413323.33D Gilroy (Dulguigan)
7ANOTHER CASCADE1622623.11J R Hill (Bahrs Scrub)
8LAURIE LACHLAN515NBTR J Kay (Lowood)
9MORAYFIELD TIGER8447223.66L G Kleinhans (Morayfield)
10WHERE’S THE GIG21736NBTJ R Bloomfield (Greenbank)
Race No. 45th Grade Corey Pearce Photography05:55PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1TRAIN A LASS2834335.54B I Millard (Morayfield Qld)
2GOT STANDARDS85446NBTJ V Corrigan (Grafton)
3LADY CHILL36455FSTDM J Chapman (Park Ridge Qld)
4BOOT CAMP4F58135.64G L Dart (Dulguigan)
5BABE WATCH42453NBTG J Cannon (Keperra)
6MATILDA’S CHARM31736FSTDR M Giltinan (Ormeau)
7EUROA JAFFA48124NBTJ T Pay (Park Ridge)
8SANTE FE SIYAN67772FSTDD M Sadler (Nar Nar Goon)
9GOLD RUSH BEN87886NBTR Attard (Fairney View Qld)
10COOLA BA BA13F65NBTJ T Pay (Park Ridge)
Race No. 53/4 Grade ‘give Me Five’ At Stud06:15PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHERN STYLE8756523.00E G Griffin (Glasshouse Mountains)
2YOUNG KANGA7641522.93J A Hose (Chambers Flat)
3CRAZY TEMPO3841522.99D A Arnold (Churchable Qld)
4ALOTA ABILITY3114822.90D J Bloomfield (Bethania Qld)
5DELL’S DELIVERY4113322.87S J Hunt (Atkinson Dam)
6KIEWA SHOW2165622.84P D Graham (Doomben Qld)
7JEDI WAMPA2628222.86S J Glasscock (Churchable)
8ROBESON4743723.14E D Suell (Gumdale Qld)
9SPINNING FREE1782723.05J L Reimer (Rush Creek)
10MEGA BUCKS MAGIC4885522.86T A Noble (Karrabin Qld)
Race No. 6(best 8) Winning Edge06:36PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1KNOT HAZARDOUS1173122.80S J Hunt (Atkinson Dam)
2CAITLIN JADE3812222.99E G Griffin (Glasshouse Mountains)
3GOLDEN DUCK1274822.79M C Brauer (Wolffdene Qld)
4TALAHATCHI2578123.36G Bowe (Clifton)
5SENOR ZORRO3442623.05B P Stevens (Mt Coolum Qld)
6OUR CAPTAIN3142322.83M I Quarrell (Strathpine Qld)
7EXPLOSIVE DREAMS8726122.93A Southee (Beenleigh)
8HIGHLAND DANCER8456622.75R H Eddie (Caboolture)
9ALOTA ABILITY3114822.90D J Bloomfield (Bethania Qld)
10ROBESON4743723.14E D Suell (Gumdale Qld)
Race No. 75th Grade Brandons Electrical06:55PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1THROPE34563NBTJ A Hose (Chambers Flat)
2BELLAGIO LAD4311430.64R D Ball (Prenzlau)
3ARLO’S ROCKET3467130.75D J Titmarsh (Bracken Ridge)
4PRINCE ELITE1712NBTL M Wyatt (Churchable Qld)
5BEACH BOMBER511130.25G Dart (Dulguigan)
6LINE OF FIRE46162NBTT W Mccarthy (Springfield Lakes)
7MR. CONTENDER3521830.22D R Milham (Forest Hill)
8ALADDIN’S QUEEN2112330.27B N Morris (Lowood)
9BLUE’S ON PARADE24228NBTA J Stevens (Wakerley)
10PETITE HAWK73427FSTDP J Rayner (Dakabin)
Race No. 8Mixed Final Catch The Bunny Syndicates07:15PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $3,556 Prizemoney.
1st: $1,768 2nd: $544 3rd: $272 Unplaced: $136.

No.NameFormBestTrainer

1REAL CATCH6111122.85M R Dawson (Mt Forbes Qld)
2OAK TREE BLUE2753223.18S M Morris (Lowood Qld)
3MR. NEGATIVE47762NBTJ L Quarman (Morayfield)
4SPECIAL INTEREST8132123.07R K Chrystal (Strathpine Qld)
5BECAMI TRAIN5887123.10L D Elgood (Park Ridge Qld)
6CHEATING CHARLIE8274223.17D J Green (Barellan Point Qld)
7ROUGH DIAMOND35472NBTV J Howard (Sherwood)
8STILLWATER GIRL7222123.09A E Farrell (Coominya)
9HOT SUNDAY1711323.25R Attard (Fairney View Qld)
10JUST TOO LUCKY12533NBTK Hawkings (Mount Samson)
Race No. 94th Grade Sky Racing07:37PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1DESSA BY CHANCE4732723.12D A Arnold (Churchable Qld)
2ATOMIC HAWK4321222.85P J Rayner (Dakabin)
3UNIQUE BLUE3263322.96L G Kleinhans (Morayfield)
4FRANKLIN FURYF171223.04S J Hunt (Atkinson Dam)
5BAY OF PEARLS6862823.34P A Sullivan (Wonglepong Qld)
6KNOCKA AGOGO111123.00J E Edmondson (Lowood)
7GO WILD DESIRE4721522.95T L Okamura (Deception Bay Qld)
8LITTLE MERV6315523.14N J Evans (Thagoona)
9WINE AND SPIRITS2F356FSHM Saal (Highfields)
10BLUE STYLE ODE44826FSHJ V Corrigan (Grafton)
Race No. 105th Grade Tattsbet07:58PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1DOWNUNDER DOLL2841323.28J T Pay (Park Ridge)
2SLICK ELLY3744723.22R Attard (Fairney View Qld)
3UP SIZED DOWN11FSTDJ E Edmondson (Lowood)
4HANSON TAMBO5158122.94G T Allen (Tamborine Qld)
5BONDILLY GIRL6322123.56R D Ball (Prenzlau)
6AMBLE LANCE51565NBTB M Woods (Greenbank)
7ANOTHER MEMORYF133223.27M I Quarrell (Strathpine Qld)
8DARK WHISPER6754723.17G C Keep (Burpengary Qld)
9BESSY BLUE2431323.19H D Rolph (Arana Hills)
10JUST TOO LUCKY12533NBTK Hawkings (Mount Samson)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments