Sunday 24th March 2013

Greyhound Box Draw For Albion Park – Sunday 24th March 2013

Race No. 1Catch The Bunny Syndicates Maiden05:06PM (QLDtime)
Maiden event over 395 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1WINNING HEARTSFSHD J Gilroy (Dulguigan)
2STRAIGHT JACKET33224FSHB A Lord (Jindera)
3BOXED LIGHTNING36782NBTS C Woods (Park Ridge Qld)
4SERENADE WHATFSHT O Tzouvelis (Ormeau)
5PROVIDORE83473NBTP R Bateman (Caboolture)
6COCO BENZFSHG E Uhrhane (Paradise Point)
7WALLACE HENRYFSHE G Griffin (Glasshouse Mountains)
8SIR YORKLEA1FSHP N Lavis (Tregeagle)
9SHADOWERFSHT A Sharpe ( Qld)
10FOUR TIMESFSHC R Dargusch (Churchable)
Race No. 2 Mixed Final05:29PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1UNO MY SIZE8572123.41A J Stevens (Wakerley)
2KAWANA MORONEY24523NBTG Dart (Dulguigan)
3SOOTY LEE4NBTG S Smith (Park Ridge)
4PUNTER’S PUP2NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
5BIG RED CUBBAN3NBTG S Smith (Park Ridge)
6ITALIAN PEDRO2564123.19G Crisci (Churchable)
7ONLY DANCING46652NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
8FLYING THUNDER22264NBTC F Campbell (Brassall)
9PANPAN48735NBTR D Ogden (Burpengary)
10SELECT WEB38375NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
Race No. 3Macro Meats Gourmet Game Novice05:44PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1MERGE RIGHT647T623.23M J Mcalister (Deagon Qld)
2LEROY KAHN125723.27G Dart (Dulguigan)
3BLACK OYSTER1552123.08T A Sharpe (Churchable Qld)
4TOWER STREET3712223.04R W Andrews (Stratheden)
5GOLD DUST BABY41857FSTDE G Griffin (Glasshouse Mountains)
6PASS THE SUGAR32341NBTK J Boan (Kynnumboon)
7BILL’S MYSTERY611NBTW B Elson (Yandina Creek)
8RUN RYAN RUN1FSTDA N Oshyer (Boyland)
9CUBBER25145FSTDD J Titmarsh (Bracken Ridge)
10FAYDON FORCE2821423.45R D Herr (Jimboomba)
Race No. 4Bunya Club 4th Grade06:02PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKJACK GENT1214222.89D A Arnold (Churchable Qld)
2PEDRO’S ELITE2714123.28P D Graham (Doomben Qld)
3IRISH LINK5715823.20R M Briant (Lockyer Waters)
4USAIN FORCE5617323.26R D Herr (Jimboomba)
5RED RAPPER2332F22.92S J Hunt (Atkinson Dam)
6OAK TREE BLUE6177323.08J T Pay (Park Ridge)
7HANIFY’S LUCK3742123.09K Boan (Kynnumboon)
8WARRALI WARRIOR13363FSHP Lavis (Tregeagle)
9ILIKA MALIKA8388723.45M James (Windsor Qld)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5A Team Stud 0-5 Wins06:20PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SMALL PERCENTAGE72452NBTS J Goodwin (Jimboomba)
2QUIET ACHIEVER7553835.80K Hawkings (Mount Samson)
3SIZZLING SHIRAZ5667535.94K Hawkings (Mount Samson)
4FOUR EXOTIC3755735.23C L Wills (Closeburn)
5MISS KAROO16245FSTDS Casey (Doubtful Creek)
6RAGTOP MUSTANG4122236.03K M Snow (Cornubia Qld)
7SEVEN STRAIGHT2453134.88J A Cumming (Wolffdene)
8FLYING TINSEL13267NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
9MADAM’S FOLLY24824NBTB R Mcnamara (Highland Park)
10LADY CHILL27245NBTC A Nilsson (Marsden)
Race No. 6Gem Hotel 4/5 Grade06:44PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY SWIFT23344FSHS J Hunt (Atkinson Dam)
2BELLISIMO BELLE4236130.68D J Titmarsh (Bracken Ridge)
3ENTERPRISE76362FSTDW J Smith (Bargara)
4HONEY BOUQUET1313129.94J R Conlon (Beachmere)
5PASSIONATE EYES74441NBTP R Bateman (Caboolture)
6BABYLON HOTEL21323FSTDJ T Pay (Park Ridge)
7TUQIRI TIGER12143NBTG D Hammant (Coominya Qld)
8SUVOROV21176FSTDM K Geraghty (Churchable Qld)
9BOLD MISS6216330.47J D Shaw (Sheldon)
10EUROA JAFFA61427NBTJ T Pay (Park Ridge)
Race No. 7Redcliffe Oxley Meats 3/4 Grade06:59PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1CASUAL PADDY2411122.79D G Thomme (Glasshouse Mountains)
2JUST TOO LUCKY3833823.02K Hawkings (Mount Samson)
3SOME REGRETS76843FSHP N Lavis (Tregeagle)
4 OF CAKE5657722.89M I Quarrell (Strathpine Qld)
5STALINGRAD6764622.72M K Geraghty (Churchable Qld)
6ALL ABOUT MENO4316523.05P R Robson (Redcliffe)
7BARRA TIME1672622.85R D Ogden (Burpengary)
8BUNBURY32121FSHT R Salmoni (Doubtful Creek)
9ILIKA MALIKA8388723.45M James (Windsor Qld)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Garrard’s Horse And Hound 1/2 Grade07:17PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SUPREME SIND1572122.88T O Tzouvelis (Ormeau)
2I’M BEWITCHED3347F22.72S J Hunt (Atkinson Dam)
3FRANKLIN FURY3312122.70S J Hunt (Atkinson Dam)
4TEARS OF SHIRAZ5333223.05K J Boan (Kynnumboon)
5KIKEM RIDDLER58733NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
6BLACK ATTITUDE1741122.75V L Wisener (Postmans Ridge)
7DUEL ‘EM UP3445422.94G L Dart (Dulguigan)
8PLAYFUL ELLY8321123.02P N Lavis (Tregeagle)
9DELL’S DELIVERY6764522.87S J Hunt (Atkinson Dam)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Hawkins Media 5th Grade07:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1EL BELLA BEACH4511123.07G Dart (Dulguigan)
2BOGAN GIRL54521FSTDP Lavis (Tregeagle)
3LARNIE LAD78888NBTS C Woods (Park Ridge Qld)
4MADE IN MERMAID68765NBTM James (Windsor Qld)
5SOLD IT4756723.10J T Pay (Park Ridge)
6STATE BORDER1158123.03G Greville (Chipping Norton)
7WORTH HAVIN’5775823.59J T Pay (Park Ridge)
8BLACK JEKYLL3753123.02D Gilroy (Dulguigan)
9PRINCESS TEE1118223.03S J Hunt (Atkinson Dam)
10FAST DELIGHT65612FSHB A Lord (Jindera)
Race No. 10Brandons Electrical Services 4th Grade07:51PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1HOT SHADOW22756FSHT A Sharpe (Churchable Qld)
2SPIRAL FORCE78566NBTR D Herr (Jimboomba)
3BUTTERFLY BANDIT2164422.87G L Dart (Dulguigan)
4GAMAH’S WONDER2446622.73O T Kunde (Warner)
5BOGAN MISS11133FSHP N Lavis (Tregeagle)
6TOTAL FANTASY2133422.99A J Stevens (Wakerley)
7ICY RELIC2251423.35C G Elson (Wurtulla)
8JAGGED EDGE6383423.22K Boan (Kynnumboon)
9ILIKA MALIKA8388723.45M James (Windsor Qld)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments