Thursday 12th May 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Thursday 12th May 2011

Race No. 1Novice Catch The Bunny Syndicates06:44PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1SET FOR FAME62318NBTT A Sharpe (Braemore)
2WHAT A FEELING11247FSHS H Arnold ()
3HOT SUNDAY1FSTDR Attard (Fairney View)
4SASHA’S BABE2312530.80G Hagicostas (Loganholme)
5GO PETA44342NBTR D Ball (Prenzlau)
6SURFIN’ STEFFI1816530.43S A Giles (Churchable)
7NEOLUX26251NBTD C Twible (Churchable)
8ATOMIC AUSSIE2130.57B T Linnan (Lake Clarendon)
9DEEDEE OLYMPUS85474NBTR P Mcbride ( Booval)
10BLUE MEANIE25444FSTDG L Holmes (Gatton)
Race No. 2Novice Winning Edge07:03PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1TOUGH AS4612630.51R D Ball (Prenzlau)
2LOOSE LIONEL6162NBTR M Giltinan (Ormeau)
3BOGIE TIGER35234NBTP G Roy (Murrumba Downs)
4LARGE DIAMOND3152331.22J T Edwards (Fernvale)
5WHAT ABOUT TERI221FSTDP R Robson (Redcliffe)
6MANY SOCKSF1FSHM Mcardle (Tugun)
7EXTREME CAUTION7321430.90D L Crook (Park Ridge)
8MADE TO FLY16435NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
9HAPPY NIGHTS21464NBTR D Ogden (Burpengary)
10BEILPAJAH FIRE2234530.48A D Kennewell (Mount Tarampa)
Race No. 35th Grade Welcome Back Burgo Trophy07:20PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1HOPE TO SALUTE1374230.76J R Hill (Bahrs Scrub)
2CLEAN SHAVE74421NBTK M Snow (Cornubia)
3SUNSHINE BOY54522NBTE J Kleinhans (Beerwah)
4WAVE TO ELLE88567NBTP Cauchi (Kellyville)
5NATURAL REMEDY7857330.48T O Tzouvelis (Ormeau)
6SUPER SURFER2642330.29R D Ball (Prenzlau)
7GHOST CITI3127630.24I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
8FERMIUMF151130.40T A Sharpe (Braemore)
9PURE ADRENALIN6266630.13D Russell (Innisplain)
10THAT’S EMMA LEE2265730.46A C Hess (Camira)
Race No. 4(open) Ratings07:41PM (QLDtime)
FFA event over 710 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1KAY CEE EXPRESS31236NBTT A Sharpe (Braemore)
2ROSE 3515442.58D I Lennon (Churchable)
3BEAVER NUGGET34433NBTP R Quarrell (Strathpine)
4TWIN IMPACT2351642.26R B Burman (Park Ridge)
5BLACK CAT MOAN61F54FSTDD E Smyth (Heritage Park)
6ABBY SHIRAZ5111242.66S J Hunt (Atkinson Dam)
7SHAZZA’S COMET57243NBTP J O’Reilly (Yamanto)
8BARE ESSENTIALS1246742.31T O Tzouvelis (Ormeau)
9KOSY AZZ47878NBTK S King (Coominya)
10BOGGABRI BLAZE46776FSTDK J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 54th Grade ‘give Me Five’ At Stud08:05PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1TOO FOOLISH2841730.18R P Mcbride (North Booval)
2CAWBOURNE CODY1331230.27S M Ellis (Morayfield)
3CHAMPAGNE SHELL5822730.49D J Titmarsh (Bracken Ridge)
4IMA HORNET2222730.51R B Burman (Park Ridge)
5CRACKING SPEED5514130.42C E Byers (Drayton)
6CITI HAWK2211130.31I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
7IMA 2318830.64D A Hannon (Mount Nathan)
8ELLIE’S DAUGHTER1751330.37J T Edwards (Fernvale)
9BETTY’S DIAMOND3234730.22I R Hoggan (Churchable)
10PRAYING MANTIS7381430.13B A Belford (Logan Village)
Race No. 65th Grade Mtd 08:25PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1FASHION POLICE41452NBTD A Hannon (Mount Nathan)
2SUPER WALLY72487FSTDK J Kemp (Caboolture Qld)
3PICCOLO BACIO13234NBTF L Hancock (Spring Grove)
4DAYS OF TUNZA7183635.27G Dart (Dulguigan)
5CRYSTALIZATION8574635.46R B Burman (Park Ridge)
6SOLID AS65711FSTDG N Wyborn (Murwillumbah)
7OUR MOVIE STAR1885435.31R J Hazelgrove (Park Ridge)
8ROCOCO ROCKS1443835.99B A Belford (Logan Village)
9KOSY AZZ4787835.50K S King (Coominya)
10BOGGABRI BLAZE46776NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 75th Grade Brandons Electrical08:44PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1ARETHA TRICK1111230.47D C Schafer (Ettrick)
2IN AND UNDER2735130.32D Russell (Innisplain)
3MARSHALL STAR5521130.65T O Tzouvelis (Ormeau)
4SPIRITUAL GIFT4631330.23K Boan (Kynnumboon)
5WHERE’S PADDY3474630.57M J Chapman (Park Ridge)
6ROMAN EXPRESS4613530.17C G Hamilton (Morningside)
7COUSIN ALFIE1544430.47R J Hazelgrove (Park Ridge)
8FAVOURED ONE42263NBTM Mcardle (Tugun)
9YANKEE DOODLE74466NBTG B Paull ()
10THAT’S EMMA LEE2265730.46A C Hess (Camira)
Race No. 8(best 8) Redcliffe Oxley Meats09:08PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $10,316 Prizemoney.
1st: $5,148 2nd: $1,584 3rd: $792 Unplaced: $396.

No.NameFormBestTrainer

1ISADEL7117730.06C L Apap (Gatton)
2BELLA ROMANA4318330.11G Crisci (Churchable)
32123530.18P R Quarrell (Strathpine)
4LATE SHOW LEE1663629.96D J Titmarsh (Bracken Ridge)
5DUFFY5443330.11M Mcardle (Tugun)
6FRANKLIN STYLE4242129.90S J Hunt (Atkinson Dam)
7EXTRA RUMBLE1221130.15J A Cumming (Wolffdene)
8MERCY RULE112F130.09P J Field (Logan Reserve)
9BIG THURSDAY7358430.29G L Dart (Dulguigan)
10HONEY LASS6165830.20R B Burman (Park Ridge)
Race No. 95th Grade 09:28PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1DASH OF SHIRAZ5245435.21J Thompson (Shannonbrook Nsw)
2GAMBLE ON77522NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
3HILLCREST GWEN3121535.45G L Dart (Dulguigan)
4GIGGLING2323735.21R M Giltinan (Ormeau)
5EXTENDED EDITION8265635.27R Attard (Fairney View)
6BELAIR PRINCE7558735.13K S King (Coominya)
7FIE FIE3745535.24F L Currey (Leeville)
8PROMISES PRETTY35211NBTG Bowe (Clifton)
9KOSY AZZ4787835.50K S King (Coominya)
10BOGGABRI BLAZE46776NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 105th Grade The ‘a’ Team09:52PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY CARDIN4824130.53D A Hannon (Mount Nathan)
2MR. PREMIER1531730.56R J Hazelgrove (Park Ridge)
3SWIFT WARRIOR1117330.38S J Hunt (Atkinson Dam)
4BOGANGLES BILLIE2115430.69T O Tzouvelis (Ormeau)
5SUCH A RUKKAS6255530.66G L Dart (Dulguigan)
6RAZOR BACK66512NBTD Gilroy (Dulguigan)
7IFS AND BUTTS3834230.79J N Cauchi (Tugun)
8PEYOTE2831230.28R D Ogden (Burpengary)
9PURE ADRENALIN6266630.13D Russell (Innisplain)
10SHEZ REAL CLASSY2688730.54B T Linnan (Lake Clarendon)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments