Thursday 19th May 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Thursday 19th May 2011

Race No. 1Novice Catch The Bunny Syndicates06:42PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1SARAH OLIVIA1FSTDM J Emery (Churchable)
2WITHCOTT MIRACLE13FSTDT W Brett (Grandchester)
3INDIGO REX33371NBTD J Gilroy (Dulguigan)
4GO PETA43422NBTR D Ball (Prenzlau)
5MADE TO FLY4352130.62S J Hunt (Atkinson Dam)
6MADE TO ROCK45512NBTM Ware (Wynnum West)
7DOOLEY’S BEAR131.02B T Dull (Fernvale)
8HOT SUNDAY17NBTR Attard (Fairney View)
9BOGIE TIGER52347NBTP G Roy (Murrumba Downs)
10SIENNA BREEZE8666630.51T O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 2Novice Winning Edge07:05PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1LARGE DIAMOND1523831.22J T Edwards (Fernvale)
2HAIL A MAIL3127330.71D R Heilbronn (Ipswich)
3MANY SOCKSF16NBTM Mcardle (Tugun)
4WHAT ABOUT TERI2213NBTP R Robson (Redcliffe)
5BABE WATCH3442130.77G J Cannon (Keperra)
6MUM’S A DIVA51FSHT A Sharpe (Braemore)
7TOUGH AS6126430.51R D Ball (Prenzlau)
8PRETTY PLACE27335NBTB T Dull (Fernvale)
9BOGIE TIGER52347NBTP G Roy (Murrumba Downs)
10DEEDEE OLYMPUS54744NBTR P Mcbride (North Booval)
Race No. 35th Grade The Oriental Princess Trophy07:22PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1VOODOO TEWIN36131NBTR L Scott (Park Ridge South)
2GHOST CITI1276330.24I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
3MARSHALL STAR5211730.65T O Tzouvelis (Ormeau)
4PEYOTE8312330.28R D Ogden (Burpengary)
5SUNSHINE BOY45224NBTE J Kleinhans (Beerwah)
6RYBENBROOK BRITT1121230.45J S Fletcher (Woonona)
7WAVE TO ELLE5671130.37P Cauchi (Kellyville)
8HOPE TO SALUTE3742530.76J R Hill (Bahrs Scrub)
9BEER IS BETTER4553830.70J P Morris (Albion)
10FAVOURED ONE22636NBTM Mcardle (Tugun)
Race No. 44th Grade Surepick Ratings07:41PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE CODY3312630.27S M Ellis (Morayfield)
2ELLIE’S DAUGHTER7513330.37J T Edwards (Fernvale)
3ARETHA TRICK1112130.37D C Schafer (Ettrick)
4IMA HORNET2278530.51R B Burman (Park Ridge)
5BETTY’S DIAMOND3234730.22I R Hoggan (Churchable)
6CITI HAWK2111230.31I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
7CHAMPAGNE SHELL8227830.49D J Titmarsh (Bracken Ridge)
8PRAYING MANTIS7381430.13B A Belford (Logan Village)
9SID ROCK2386730.41M J Chapman (Park Ridge)
Race No. 55th Grade ‘give Me Five’ At Stud08:05PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1RUNNING A DREAM2283430.49R L Scott (Park Ridge South)
2MR. PREMIER5317730.56R J Hazelgrove (Park Ridge)
3SWIFT WARRIOR1173230.38S J Hunt (Atkinson Dam)
4SUPER SURFER4232130.29R D Ball (Prenzlau)
5IFS AND BUTTS3421130.45J N Cauchi (Tugun)
6RAZOR BACK65126NBTD Gilroy (Dulguigan)
7MISTY KIRALEE5551231.08T A Noble (Karrabin Qld)
8IN AND UNDER7351430.32D Russell (Innisplain)
9ELECTRIC GIRL3663730.51A E Moore (Redcliffe)
10SUCH A RUKKAS5553530.66G L Dart (Dulguigan)
Race No. 6(best 8) Mtd Australia08:25PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER CHIEF1235330.18P R Quarrell (Strathpine)
2ISADEL1177130.06C L Apap (Gatton)
3TERRIFIC STYLE4651130.07T A Noble (Karrabin Qld)
4BELTAH MAGIC5122130.19P G Roy (Murrumba Downs)
5ISO OCTANE6345630.40T W Brett (Grandchester)
6CLAIMANT1242230.35T M Fuller (Park Ridge)
7BELLA ROMANA3183230.11G Crisci (Churchable)
8FRANKLIN STYLE2421529.90S J Hunt (Atkinson Dam)
9MERCY RULE12F1630.09P J Field (Logan Reserve)
10CRACKING SPEED5141130.42C E Byers (Drayton)
Race No. 74/5 Grade Brandons Electrical08:44PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1ROBO RAPTOR24533NBTT W Brett (Grandchester)
2FASHION POLICE5221235.39D A Hannon (Mount Nathan)
3CLASSY CARDIN41746NBTD A Hannon (Mount Nathan)
4PIPING HOT2261135.37G L Dart (Dulguigan)
5OUR MOVIE STAR8854235.31R J Hazelgrove (Park Ridge)
6HILLCREST GWEN2151135.37G L Dart (Dulguigan)
7HIGH ON LOVE8547835.35G J Moore (Toowoomba)
8DAYS OF TUNZA8364335.27G Dart (Dulguigan)
9ROCOCO ROCKS4438435.99B A Belford (Logan Village)
10ROSE OCTAVIA5154435.80D I Lennon (Churchable)
Race No. 8Dave Brett Memorial Mixed Final09:08PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $10,316 Prizemoney.
1st: $5,148 2nd: $1,584 3rd: $792 Unplaced: $396.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET CASS130.36S J Hunt (Atkinson Dam)
2ZEPHYR ZING130.27E C Easton (Ormeau)
3SHEZA DELIGHT772NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
4LACOSTE2NBTC L Apap (Gatton)
5IS IT TRUE73NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam)
6CRYING GAME130.56S J Mcinerney (Bundamba)
7SIZZLING SHIRAZ34563NBTK Hawkings (Mount Samson)
8CLASSY GYPSY52NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam)
9HERE’S TO YOU63NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam)
10TIME WILL TELL74NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam)
Race No. 93/4 Grade Macro Meats09:28PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1UNLUCKY GINGA5661430.38K M Snow (Cornubia)
2HONEY LASS6584630.20R B Burman (Park Ridge)
3MERCY RULE12F1630.09P J Field (Logan Reserve)
4DUFFY4433830.11M Mcardle (Tugun)
5GNARRALOO7526230.06M R Dawson (Mt Forbes Qld)
6PROVEN KRUIZE2113530.22T W Brett (Grandchester)
7EXTRA RUMBLE2211430.15J A Cumming (Wolffdene)
8CRACKING SPEED5141130.42C E Byers (Drayton)
9SID ROCK2386730.41M J Chapman (Park Ridge)
Race No. 105th Grade The ‘a’ Team Stud09:52PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $6,416 Prizemoney.
1st: $3,198 2nd: $984 3rd: $492 Unplaced: $246.

No.NameFormBestTrainer

1TOUCH PASS8661130.81M J Algate (Drayton)
2SOLID AS5711530.71G N Wyborn (Murwillumbah)
3UNO’S AMIGO4131530.50N F Russell (Dakabin)
4PERFECT THRILL3585130.72T A Noble (Karrabin Qld)
5LADY TYCOON8551331.18J N Cauchi (Tugun)
6SIDE CUTTER4452130.12J T Pay (Park Ridge)
7BOOT CAMP1553330.21G L Dart (Dulguigan)
8COUSIN ALFIE5444230.47R J Hazelgrove (Park Ridge)
9WHERE’S PADDY7462530.57M J Chapman (Park Ridge)
10RIO TANGO6628730.58A E Moore (Redcliffe)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments