Thursday 21st August 2008


RACE 01 (BEST 8) 600M 6.43PM
THE “MISS PERLITA” STAND
F4
1 BILLY BEE STING 2 RAYMOND BURMAN
2 SEMINOLE Q 2 KAYLEEN THRUPP
3 VACANT
4 HONEYSUCKLE ROSE Q 1 THOMAS NOBLE
5 BERELLA DIVA Q 1 RON BALL
6 VACANT
7 MISTY BEAR Q 4 BARRY DULL
8 CALIFORNIAN BABE Q 3 PAUL MCILVEEN

RACE 02 4/5 GRADE 710M 7.05PM
HAYS LABOUR HIRE
F4
(FOR GREYHOUNDS OF ANY GRADE THAT HAVE NOT WON A CLASS 1 EVENT BEYOND 700M)
1 LITTLE EGYPTIAN 5 DAWN GARRETT
2 SPECIAL GIFT Q 5 JOY HARDING
3 BOMBALONG 5 CYNTHIA SUTTLE
4 OUR ALLY KAY Q 5 BILL SHARPE
5 OUR TEAM SPIRIT Q 5 BILL SHARPE
6 OAKLAND SPIRIT 4 GARY CLARKE
7 CARTELLO Q 5 JOHN FIELD
8 AUNTY VICK 4 JOHN DART

RACE 03 5TH GRADE 520M 7.22PM
HAWKINS MEDIA SOLUTIONS
F4 1ST LEG EXT DBL
1 MY BEE Q 5 TANYA SNOW
2 BACKHOE BILLY Q 5 PETER WILSON
3 SNEAKY SHIRAZ Q 5 RAYMOND BURMAN
4 JUST SPUD Q 5 GREGORY KENNEDY
5 MISS SOUTHERLY Q 5 MICHAEL THRUPP
6 KATANDRA Q 5 DAVID HUNTER
7 SUPER STANLEY Q 5 ALEX GREEN
8 STEEL WHISTLE Q 5 HELEN KEEP
9 HEZA MENAGERIE 5 JOHN REIMER
10 LILLY SHIRAZ Q 5 ANNE SOUTHEE

RACE 04 5TH GRADE 600M 7.41PM
PORTSMOUTH CUP WINNERS TROPHY
F4 2ND LEG EXT DBL
1 ON THE ROPES Q 5 DIANNA BUXTON
2 KABOBULATOR Q 5 ROBERT ANDREWS
3 BOMBER BABE Q 5 RAYMOND BURMAN
4 POLDAR BLACK Q 5 STEPHEN ARNOLD
5 LAHDI DAH Q 5 KAYLEEN THRUPP
6 SPONTANEOUS Q 5 KAYLEEN THRUPP
7 NIMBLE ROCK 5 MAX HAY
8 SURF RULER 5 JOHN CLANCY
9 DEAGON SHADOW 5 LEONARD SUTCLIFFE
10 BRALYN ANN 5 JOHN DART

RACE 05 NOVICE 520M 8.05PM
CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
F4 1ST LEG QUAD
1 SHADOW BOXER Q N GREGORY BRENNAN
2 BOND’S AWAY Q N THOMAS NOBLE
3 QUAYS ON LOGAN Q N BEVERLEY CHAPPELL
4 THISTLE WHISTLE Q N HELEN KEEP
5 HONEY BUNNY Q N PAUL MCILVEEN
6 THREE COPIES Q N GRAHAM HALL
7 OPPORTUNITY KNOX N GARY MACKAY
8 ALPHAMATIC N GARY EDMONDS
9 BOREMAN Q N AMBER BOODY
10 GIRL LEG Q N NIGEL RUGG

RACE 06 4TH GRADE 520M 8.25PM
GARRARDS
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 MADAM SASH 4 PAUL CAUCHI
2 CAYMAN BALE 4 SANDRA HUNT
3 SAM BEAU STANLEY Q 4 ALEX GREEN
4 TARAWI GEM 4 SHANE ROBINSON
5 KAYCEE DIVA 4 TROY SHARPE
6 IRON STEED Q 4 PAUL FELGATE
7 GUNAMATTA Q 4 ANNE SOUTHEE
8 GENISTA THUNDER 4 NEIL FALLS
9 SECRET BOMBER Q 4 RAYMOND BURMAN

RACE 07 5TH GRADE 520M 8.44PM
HAYS MAINTENANCE
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 BLUEY’S SPIRIT 5 COLIN GRAHAM
2 GRAMPIAN 5 GREGORY BRENNAN
3 READY FOR RAIN 5 LEITH MCHUGH
4 DOOLEY’S ANGEL Q 5 BARRY DULL
5 COBBELL LASS Q 5 MARGARET QUARRELL
6 ELMOTION 5 GARY EDMONDS
7 PILGRIM’S LEGACY Q 5 DEBORAH ARNOLD
8 IMPACT ZONE Q 5 RAYMOND KNUDSEN
9 GEORGIA ANNE Q 5 ANNE SOUTHEE
10 MONIQUE BAR 5 PAUL CAUCHI

RACE 08 (BEST 8) 520M 9.08PM
WINNING EDGE
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 LETHAL MARISKA 3 JAN FINNERAN
2 WITHEREN’S GIRL Q 2 RON BALL
3 SUPER HORNET Q 1 RAYMOND BURMAN
4 GOZO TESS Q 3 RON BALL
5 BECTON Q 2 BOB WRIGHT
6 ABUNDIA PETE Q 1 TERRY BARRY
7 OVERFLOW BREAKER 1 PAUL FELGATE
8 BOGIE BLAZE Q 3 TONY BRETT
9 SPELL FIRE 3 ELAINE WILLIAMSON

RACE 09 5TH GRADE 520M 9.28PM
SKY CHANNEL
F4
1 PICKETT’S CHARGE Q 5 JOHN FIELD
2 PETTY CASH 5 MICHAEL PATTERSON
3 FREE CHEERS Q 5 THOMAS NOBLE
4 ALMICH LASS Q 5 ALAN CAMERON
5 CUTTING REMARK Q 5 PAUL FELGATE
6 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
7 PLAYING TRICKS Q 5 BARRY DULL
8 TEJAY’S ASSASSIN Q 5 TRAVIS ELSON
9 GEORGIA ANNE Q 5 ANNE SOUTHEE
10 MONIQUE BAR 5 PAUL CAUCHI

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.52PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4
1 GAZZA SHIRAZ 5 PAUL CAUCHI
2 KATHY’S RECALL Q 5 MARGARET QUARRELL
3 GANNON Q 5 KAYLEEN THRUPP
4 KULU WARRIOR 5 JOHN CLARSON
5 GO ARDER CHAMP Q 5 HELEN KEEP
6 BOGIE SKYE Q 5 RYAN AYRE
7 SIR SHIRAZ Q 5 THOMAS NOBLE
8 WOLFENDEN Q 5 BRUCE LINNAN
9 HEZA MENAGERIE 5 JOHN REIMER
10 LILLY SHIRAZ Q 5 ANNE SOUTHEE