Thursday 3rd July 2009


Race 1 520m 6.43pm
NOVICE HAWKINS GIRLS F4
1 WITHEREN’S FOOL N RON BALL
2 KING EMMANUEL N BILLY KOZIONAS
3 NOTTA WHISPER N MARGARET QUARRELL
4 ASTRO HARDY N CHRISTINA APAP
5 ROLLING DICE N NED SNOW
6 GWAPO N NEIL FALLS
7 MEGA FORCE N DESMOND TWIBLE
8 SIDE CUTTER N BARRY MORRIS
9 COOL MIDAS TOUCH N BASIL TANSEY
10 BANZAI PIPELINE N TONY BRETT

Race 2 520m 7.05pm
4/5 GRADE TROY HELSDON F4
1 STRONG BREEZE 4 REG HAZELGROVE
2 SPRINGER DOOLEY 5 BARRY DULL
3 KATHY’S RECALL 4 MARGARET QUARRELL
4 GIDGEE GLIDER 5 THOMAS NOBLE
5 BOSANOVA BLUE 4 KEVIN FORRESTER
6 CLARRIE EARLY 5 RAYMOND GATTI
7 QUARTER TIME 5 MAX HAY
8 TAWNY SHIRAZ 4 PAUL HILL
9 BOGIE GEM 5 TONY BRETT
10 ANOTHER REQUEST 5 CHRISTINE ROBARTSON

Race 3 710m 7.22pm
4/5 GRADE TIM & KAREN ROBINSON *QDOG* F4 1ST LEG EXT DBL
1 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
2 NABISCO 5 PATRICIA CARRINGTON
3 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
4 DASHING TOP HAT 4 DWYER LENNON
5 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
6 IRISH FANTASY 4 GARRY GILBERT
7 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
8 SEMINOLE 5 MICHAEL THRUPP

Race 4 520m 7.41pm
HT 1 IMAGETEC GOLD COAST CUP GROUP 2 F4 2ND LEG EXT DBL
1 TREW MILLIONS 1 TINA WOMANN
2 HIGH EARNER 4 CHRISTINE ROBARTSON
3 SKY LARKING 4 SANDRA HUNT
4 STONE COLD SOBER 3 PETER WILSON
5 LIKE THE LOOK 4 RON BALL
6 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON
7 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
8 KEROMA OH SEVEN 5 DAVE IRWIN
9 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
10 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER

Race 5 520m 8.05pm
HT 2 IMAGETEC GOLD COAST CUP GROUP 2 F4 1ST LEG QUAD
1 GRAMPIAN 1 GREGORY BRENNAN
2 DASHING CORSAIR 1 DWYER LENNON
3 PADDY BELL 3 PATRICIA CARRINGTON
4 RAILWAY MAX 4 TINA WOMANN
5 BERELLA RIHANNA 4 RON BALL
6 KALLAN BALE 2 TOM TZOUVELIS
7 REIGN OVER ME 4 VICTOR IRWIN
8 AZASTAR 2 ALEX GREEN
9 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
10 HEZA RACER 5 JOHN REIMER

Race 6 520m 8.25pm
HT 3 IMAGETEC GOLD COAST CUP GROUP 2 F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 TURANZA BALE 1 GRAEME BATE
2 LUVA DRINK 5 RON BALL
3 ELMA FUD 2 CHRISTINE ROBARTSON
4 FIRE SALE 5 GARRY GILBERT
5 BOGIE BOMBER 5 TONY BRETT
6 COSMIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
7 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
8 TEXAS RANGER 5 BRIAN KUTNER
9 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
10 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER

Race 7 520m 8.44pm
HT 4 IMAGETEC GOLD COAST CUP GROUP 2 F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 TONTO TEARS 4 TONY BRETT
2 SURF CHARIOT 5 JUDY GRIFFITHS
3 RYAN’S A ROCKET 3 RON BALL
4 WHIRLY STORM 3 REG HAZELGROVE
5 MILLENNIUM 3 GREGORY BRENNAN
6 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
7 VELOCETTE 1 GRAEME BATE
8 MATCHING OUTCOME 2 TINA WOMANN
9 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
10 HEZA SURFER 5 JOHN REIMER

Race 8 710m 9.08pm
HAWKINS MEDIA SOLUTIONS SUPERSTAYERS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 LILLEY CRIMINAL 1 ANTHONY AZZOPARDI
Box2 VACANT
3 AMITY BALE 2 GRAEME BATE
Box4 VACANT
5 MANTRA LAD 1 GRAHAM JOSE
Box6 VACANT
7 FORTY TWENTY 2 JOHN HEARD

Race 9 600m 9.35pm
(BEST 8) JANE RHODES F4
1 SHE’S THE WORD 3 GARRY GILBERT
2 UNO PLAY BOY 3 HELEN KEEP
3 OAKLAND SPIRIT 2 GARY CLARKE
4 ON THE ROPES 3 DIANNA BUXTON
Box5 VACANT
6 BOUNDING 2 FRED CROWTHER
7 GENISTA REIGN 1 NEIL FALLS
8 CODE 2 ROBERT GILTINAN

Race 10 600m 9.55pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
2 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
3 BOSTON’S ELEMENT 5 JUDY GRIFFITHS
4 SHOOSTER 5 ALLAN LANG
5 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
6 PROMISES NOTHING 5 TRICIA FULLER
7 COUNT THE DOUGH 5 PETER RUETSCHI
8 HOT DESSA 5 STEPHEN ARNOLD
9 GROWTH STATE 5 WAYNE HICKS
10 ULTRA RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH