Tuesday 18th August 2009


Race 1 395m 7.50pm
MAIDEN SKY RACING F4
1 ROCKLYNN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
2 ICABOD M DESMOND YOUNGBERG
3 BLUE MAVERICK M BRUCE LINNAN
4 CHASING TEGAN M NORMAN SYKES
5 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP
6 FLIPERTTY JIG M CYNTHIA ELSON
7 FAT MAX M STEVE WOODS
8 TRANSMIT M JEFF CUMMING
9 SOPHIE LOUISE M RONALD HAMILTON
10 BROOKVALE LUCK M BEVERLEY LEARY

Race 2 395m 8.08pm
MIXED FINAL B.G.R.C. F4
1 MADDISON LANE M NEIL THOMPSON
2 HIGH DEF 5 JEFF CUMMING
3 YOUNG LIGHTNING M JON WINDUSS
4 MOTORCYCLE MIKE M KERRY MYERS
5 PASKA 5 RON BARBER
6 TURNING ANGLE M GARY KUNDE
7 ROMAN EXPRESS M COLIN HAMILTON
8 NO BRINDISI M RAYMOND GREZLO
9 ROCKLYNN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
10 TASMAN VINTAGE M RON BARBER

Race 3 520m 8.27pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 1ST LEG EXT DBL
1 POWER MAC 5 PETER MAY
2 HEAVEN AND HELL 5 CHRIS DOWNS
3 ANOTHER PALEFACE 5 GARY KEEP
4 MITZIE’S ANGEL 5 TROY OKAMURA
Box5 VACANT
6 TRUFFLE MAKER 5 RAYMOND CHRYSTAL
7 LULU BELL 5 MICHAEL BRAUER
8 MERGING 5 JEFF CUMMING

Race 4 395m 8.50pm
NOVICE IMAGETEC F4 2ND LEG EXT DBL
1 ROSE BAGUETTE N CASEY DARGUSCH
2 NAMES JAMES N DESMOND GILROY
3 SUPER SNOW N NORMAN SYKES
4 JAY FELLA N NEIL THOMPSON
5 ANNIE MAREE N RONALD HAMILTON
6 QUEENS AND TENS N LARRY FRANKS
7 JAZZIN’ ABOUT N PETER MAY
8 HAIL CAESAR N STEVEN SMITH

Race 5 395m 9.08pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
2 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
3 MAJOR BILLY BLUE 5 WILLIAM ELSON
4 WHAM BAM 5 JEFF CUMMING
5 SILVER BONDS 5 NORMAN SYKES
6 TINY ENFORCER 5 TERRY BRERETON
7 REVEL IN 5 KEITH BOAN
8 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING

Race 6 395m 9.27pm
5TH GRADE GREG COOLEY WINES F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ZEPHYR LILY 5 KEITH BOAN
2 TUFFAZ 5 KEITH HOUGHTON
3 NOT SO COOL 5 PETER MAY
4 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
5 SAMMY’S LEGACY 5 BILL SHARPE
6 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA
7 HERE’S POLLY 5 GARY KEEP
8 ELOQUENT 5 PAMELA KUNDE

Race 7 395m 9.50pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 REGAL SILVER 5 WILLIAM ELSON
2 MATISSE’S ANGEL 5 NEIL THOMPSON
3 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
4 OH DANNY BOY 5 BRUCE LINNAN
5 HARBOUR DAWN 5 PAUL HENNELLY
6 SPECIAL STYLE 5 JOY HARDING
7 BUNDY ASSASSIN 5 GARY KEEP
8 JEDI DESTROYER 5 SHANNON GLASSCOCK

Race 8 395m 10.08pm
3/4 GRADE DINKY DI WEB DESIGN F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SPECIAL SHE IS 4 JOY HARDING
2 GRAEME’S FOLLY 3 DESMOND GILROY
3 STAFFORD PUNTERS 4 NEIL THOMPSON
4 COOL GENERATION 4 DESMOND GILROY
5 ON THE BALL 4 ROSS OGDEN
6 LUCY’S IMAGE 4 KEITH BOAN
7 WILD ECLIPSE 4 TREVOR WILSON
8 SUNLANDER 3 THOMAS NOBLE

Race 9 395m 10.30pm
NOVICE GARRARDS F4
1 ELAINE’S MAGIC N KEITH BOAN
2 JUSTIN N STEVE WOODS
3 GENERAL MOGABE N NEIL THOMPSON
4 JAMAICAN DOLL N DAVID DOYLE
5 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
6 ROXY GIRL N NORMAN SYKES
7 CALL ME BENJI N ROSS OGDEN
8 ROSE RAMBLER N CASEY DARGUSCH

Race 10 520m 10.52pm
4/5 GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4
1 HAPPY CLOWN 5 THOMAS NOBLE
2 SERBIAN WARRIOR 4 DESMOND GILROY
3 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
4 FLYING SPIRIT 4 NORMAN SYKES
Box5 VACANT
6 COOL POSS 5 DENIS COMERFORD
7 SHEZ REAL CLASSY 5 DIANNA BUXTON
8 VISUALIZATION 5 BRIAN YOUNG