Tuesday 19th May 2009


Race 1 395m 7.50pm
HT 1 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP
2 TASMAN VINTAGE M RONALD BARBER
3 THREE OFF M NORMAN SYKES
4 ROCK DANCER M ASHLEY BOCK
5 KEL’S REGRET M CASEY DARGUSCH
6 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
7 PASKA M RONALD BARBER
8 SPOT ON TOMMO M KYLIE JORGENSEN
9 NAMES JAMES M DESMOND GILROY

Race 2 395m 8.08pm
HT 2 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 ANNA’S LAST M SERGIO LIVOTTO
2 BINDI BLUE M TOM TZOUVELIS
3 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES
4 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
5 ROLLING SURF M BRIAN YOUNG
6 MISS LOCO M RAYMOND GREZLO
7 SELECT TEJAY M TRAVIS ELSON
8 QUEEN VINTAGE M RONALD BARBER
9 NAMES JAMES M DESMOND GILROY

Race 3 395m 8.27pm
MIXED FINAL B.G.R.C. F4 1ST LEG EXT DBL
1 ANOTHER ASTRA M JOHN REIMER
2 FLASH TUNE M ASHLEY BOCK
3 ELOQUENT 5 PAMELA KUNDE
4 MANX STORM M ROBERT WALL
5 COSMO’S REWARD M ALAN DARGUSCH
6 SUPER CRUISE M MICHAEL MCALISTER
7 SHOOTING ARROW M WAYNE USMAR
8 KING NEPTUNE 5 ROY O’MALLEY
9 SELECT TEJAY M TRAVIS ELSON
10 BINDI BLUE M TOM TZOUVELIS

Race 4 600m 8.50pm
MAIDEN GREYHOUND RECORDER F4 2ND LEG EXT DBL
1 JUDY STATE M PATRICIA COMLEY
2 ROCKET ARM M RAYMOND GREZLO
Box3 VACANT
4 BEARCHESTED M RAYMOND GREZLO
5 SING HALLELUJAH M IAN HOGGAN
Box6 VACANT
7 PINTO’S IMAGE M SAMUEL LEES
8 ELEGANT LASS M DARREN HORN

Race 5 520m 9.08pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 STROKER 5 DALE MORTIMER
2 JOKER’S SMILE 5 MALCOLM DAWSON
3 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL
4 MOLLY POWER 5 DONNA MAY
5 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
6 DAY SEAS CASSIE 5 CLAUDE DACEY
7 GIDGEE GLIDER 5 THOMAS NOBLE
8 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
9 OPAL ASSASSIN 5 RUSSELL MCBRIDE
10 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY

Race 6 520m 9.27pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SIR POWER 5 ERROL SUELL
2 NOT SO COOL 5 PETER MAY
3 MATISSE’S ANGEL 5 NEIL THOMPSON
4 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
5 SURF THE REEF 5 MALCOLM DAWSON
6 MORE FURY 5 THOMAS NOBLE
7 JASNEY’S STAR 5 TOM TZOUVELIS
8 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
9 EVIL ANGEL 5 LLOYD COYNE
10 OAKEY FLATS 5 JOHN QUARMAN

Race 7 395m 9.50pm
NOVICE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 DEAGON CHARMER N LEONARD SUTCLIFFE
2 BLUFF GIRL N MALCOLM DAWSON
3 TUFFAZ N KEITH HOUGHTON
4 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
5 PEACE AND QUIET N GLORIA FALLA
6 VICTORIA HARBOUR N MICHAEL MCALISTER
7 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
8 ANOTHER PALEFACE N GARY KEEP
9 DAN PATCH N FAYE CURREY
10 REGAL SILVER N WILLIAM ELSON

Race 8 600m 10.08pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BAD AZ SHIRAZ 5 DARRYL MCGRATH
2 SUPER SHAPE 5 SERGIO LIVOTTO
3 KALLAN BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
5 IMPACT ZONE 5 RAYMOND KNUDSEN
6 ELIZABETH 5 MELVYN PEARSON
7 DAY SEAS PENNY 5 CLAUDE DACEY
8 GAMMONATION 5 DALE MORTIMER

Race 9 395m 10.28pm
3/4 GRADE GREG COOLEY WINES F4
1 SPINNAKER BAY 3 TOM TZOUVELIS
2 ELITE JUNO 4 JOHN COLLISON
3 HEZA SMASH 4 JOHN REIMER
4 GRAEME’S FOLLY 3 DESMOND GILROY
Box5 VACANT
6 POWER OF TEN 4 JOHN REIMER
7 VINTAGE SPARKLER 4 ASHLEY BOCK
8 SUNLANDER 4 THOMAS NOBLE

Race 10 395m 10.48pm
5TH GRADE IMAGETEC F4
1 SHEZA BIG SORT 5 JOHN REIMER
2 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER
3 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
4 APPLEBY 5 MICHAEL MCALISTER
5 SILVER HURDLER 5 TOM TZOUVELIS
6 JORGY’S BOY 5 NORMAN SYKES
7 SAINT JIMMY 5 CRAIG CAMPBELL
8 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER
9 MAJESTIC FLYER 5 CRAIG CAMPBELL
10 RATATAT FOOL 5 ERROL SUELL

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments