Tuesday 24th March 2009


Race 1 395m 7.08pm
HT 1 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 SKILLED ASSASSIN M MELVYN PEARSON
2 MITZIE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
3 MUSGRAVE MONEY M TREVOR LIST
4 ALINA M KEITH HOUGHTON
5 ULTIMATE FORCE M RUSSELL MCBRIDE
6 EASY COUNTRY M BRUCE CADEN
7 FOUREX CITED M COLIN WILLS
8 DARK TRANQUILITY M JEFF AHERN
9 JEDI DESTROYER M SHANNON GLASSCOCK
10 HOPEFUL BABE M NORMAN SYKES

Race 2 395m 7.27pm
HT 2 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 FOUREX CEL M COLIN WILLS
2 IDOLATER M MICHAEL THRUPP
3 BLACK SNIP M RUSSELL MCBRIDE
4 PENNY’S DOLL M NEIL THOMPSON
5 GLOWING GEM M MELVYN PEARSON
6 BLACK SPEAR M ELIZABETH GRIFFIN
7 JEDI MONKEY M SHANNON GLASSCOCK
8 AZUSA M KEITH HOUGHTON
9 JEDI DESTROYER M SHANNON GLASSCOCK
10 FLASH TUNE M ASHLEY BOCK

Race 3 395m 7.50pm
MIXED FINAL B.G.R.C F4 1ST LEG EXT DBL
1 MATISSE’S ANGEL 5 NEIL THOMPSON
2 IPSWICH MURAL M LANCELOT WALDON
3 ELOQUENT M PAMELA KUNDE
4 SWEET AS ME M GRAHAM HALL
5 PEPI POWER M PETER MAY
6 POWER MAC 5 PETER MAY
7 SUPER CRUISE M CASEY DARGUSCH
8 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
9 MITZIE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
10 ALINA M KEITH HOUGHTON

Race 4 395m 8.08pm
NOVICE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG EXT DBL
1 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
2 MAYWYN CHASE N ANTHONY BROADRICK
3 EMERGENCY DASH N GARY KEEP
4 FLAMING TSUNAMI N MICHAEL BRAUER
Box5 VACANT
6 HE’S UNREAL N ALFRED LOVE
7 BIG RED ROCK N NORMAN SYKES
8 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK

Race 5 395m 8.27pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 SPECIAL STYLE 5 JOY HARDING
2 BLACK VISION 5 RUSSELL DRUERY
3 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS
4 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA
Box5 VACANT
6 POPEYE’S CHICK 5 GARY JANES
7 VEYRON 5 JEFF AHERN
8 BETTER HALVES 5 MALCOLM ROSS

Race 6 395m 8.50pm
NOVICE SUREPICK F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 PONDEROSA KING N NORMAN SYKES
2 LATE SHOW LEE N NEIL THOMPSON
3 SANTINO MARELLA N STEPHEN ROLPH
4 BEACHMERE BOUND N JOHN CONLON
5 MON REECE N MICHAEL THRUPP
6 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
7 ROSE FANTASIA N SHANNON GLASSCOCK
8 HE’S WRECKLESS N ALFRED LOVE

Race 7 520m 9.08pm
5TH GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
2 SARGENT ELITE 5 PETER MAY
3 MISTA ROPER 5 LEE ELGOOD
4 SUPER SAM 5 PAUL MCILVEEN
5 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
6 ROSE DOUBLOON 5 ASHLEY BOCK
7 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
8 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
9 WIND SMOKE 5 RUSSELL MCBRIDE
10 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON

Race 8 600m 9.30pm
5TH GRADE DINKY DI WEB DESIGN F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 CLASSY HOSTESS 5 MICHAEL THRUPP
2 TICKETS PLEASE 5 BRUCE CADEN
3 SAMMY’S LEGACY 5 BILL SHARPE
4 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
5 IODO 5 JAMES CARLTON
6 SURFING BLONDE 5 KEVIN MACINTOSH
7 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
8 JOSH’S BUDDY 5 BOB BELFORD
9 HONEY BUNNY 5 PAUL MCILVEEN
10 LEMURES 5 RUSSELL ROBERTS

Race 9 395m 9.48pm
4/5 GRADE WINNING EDGE F4
1 DUAL ENFORCER 4 BOB WRIGHT
2 STAFFORD PUNTERS 5 NEIL THOMPSON
3 KARMAZZ 5 PETER WILSON
4 AFRICA STATE 5 LEE ELGOOD
Box5 VACANT
6 CLANCY’S FLOW 4 BRUCE CADEN
7 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
8 HE’S DYNAMIC 4 ALFRED LOVE

Race 10 395m 10.07pm
5TH GRADE GREYHOUND RECORDER F4
1 BEAU PIERRE 5 JOHN CONLON
2 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING
3 KADET 5 LEE ELGOOD
4 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
Box5 VACANT
6 SHARDEN CARN 5 DION CROOK
7 KEVO HALL 5 JOHN EDWARDS
8 MONLOR SARAH 5 BRAD GRANT