Tuesday 30th June 2009


Race 1 395m 7.50pm
MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 DASHING PEGASUS M SHANNON GLASSCOCK
2 WEEKEND SHOPPER M HELEN KEEP
3 PUISSANT M JOHN REIMER
4 WHIRLY BIRD M HELEN KEEP
5 SPANISH LULLABY M SANDRA HUNT
6 OH DANNY BOY M BRUCE LINNAN
7 KING SIZE LORIAN M TRAVIS ELSON
8 DEE CEE BEE M HELEN KEEP
9 QUATRO GAL M NORMAN SYKES
10 JUST AS FOXY M BRADLEY WOODS

Race 2 395m 8.08pm
MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 BOOM CRASH M BRADLEY WOODS
2 NUGGET BENZ M BRUCE LINNAN
3 TOP CONTENDER M DEREK MILHAM
4 HAPPY LOVE M HELEN KEEP
5 TRICK RIDER M HELEN KEEP
6 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
7 SELECT TEJAY M TRAVIS ELSON
8 BROOKVALE ANGEL M BEVERLEY LEARY
9 DARCY’S LAD M NORMAN SYKES
10 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY

Race 3 395m 8.27pm
MIXED FINAL B.G.R.C. F4 1ST LEG EXT DBL
1 QUEENIE’S SIZE M JOHN BRADLEY
2 JAY FELLA M NEIL THOMPSON
3 SILK WEB 5 NEIL THOMPSON
4 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP
5 ALANNA SURF M JAMES HOLMES
6 MISS INTIMIDATE 5 BRADLEY WOODS
7 LILLY LOUISE M RONALD HAMILTON
8 MISS CLANCY M BRETT DAVIES
9 QUATRO GAL M NORMAN SYKES
10 OH DANNY BOY M BRUCE LINNAN

Race 4 600m 8.50pm
MAIDEN/5TH GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG EXT DBL
1 ELEGANT LASS 5 KEVIN ETCHELL
2 EVA WROSE M PETER FURBANK
3 WING A WAY 5 SANDRA HUNT
4 ROSE DOUBLOON 5 ASHLEY BOCK
5 SURFING BLONDE 5 KEVIN MACINTOSH
6 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE
7 ST. JAMES’ GATE 5 ROBERT GREENSILL
8 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
9 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU
10 LORD WOLSELEY M JOSEPHINE KNIGHT

Race 5 395m 9.08pm
NOVICE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 SATURN STATE N TROY SHARPE
2 DUTCH GOLD N RODNEY SLINGSBY
3 JERRY CAN CAP N ELIZABETH GRIFFIN
4 COONOWRIN BRINDY N RAYMOND GATTI
5 MARIA’S HOT N BRADLEY WOODS
6 MISTA ROPER N LEE ELGOOD
7 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
8 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK
9 POWER MAC N PETER MAY
10 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY

Race 6 395m 9.27pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 JEDI DESTROYER 5 SHANNON GLASSCOCK
2 BLONDE WAYS 5 BERYL GREEN
3 TOFFEE TIM 5 ROBERT GREENSILL
4 GRANNY STATE 5 TROY SHARPE
5 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
6 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
7 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
8 ELOQUENT 5 PAMELA KUNDE
9 DARK TRANQUILITY 5 JEFF AHERN
10 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA

Race 7 395m 9.50pm
4/5 GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 TRUE STATE 5 TROY SHARPE
2 STAFFORD PUNTERS 4 NEIL THOMPSON
3 BEAU PIERRE 4 JOHN CONLON
4 POWER OF TEN 5 JOHN REIMER
5 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
6 BLACK ANSWER 4 MARGARET MCKNIGHT
7 VINTAGE SPARKLER 4 ASHLEY BOCK
8 CAPTAIN JOHNO 4 KEVIN MACINTOSH
9 REGAL SILVER 5 WILLIAM ELSON
10 TWO AMIGOS 5 PETER DRUERY

Race 8 520m 10.08pm
4/5 GRADE GARRARDS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 AZAKHAN 4 ALEX GREEN
2 NAUGHTY STATE 4 TROY SHARPE
3 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
4 OUR MOVIE STAR 5 REG HAZELGROVE
5 BLONDE STATE 5 PETER MAY
6 SEE THE SEA 4 JACKSON MORRIS
7 BOLINISI SILVER 4 LEE ELGOOD
8 LATE SHOW LEE 4 NEIL THOMPSON
9 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
10 BOZO’S A SURFER 5 RAYMOND GATTI

Race 9 520m 10.30pm
5TH GRADE IMAGETEC F4
1 AFRICA STATE 5 LEE ELGOOD
2 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
3 MIDNIGHT SURF 5 REG HAZELGROVE
4 RAGAMUFFIN VIXEN 5 KEVIN ETCHELL
5 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL
6 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
7 NOT SO COOL 5 PETER MAY
8 HERE’S POLLY 5 GARY KEEP
9 ROCK DANCER 5 ASHLEY BOCK
10 BEACHMERE BOUND 5 JOHN CONLON

Race 10 395m 10.52pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4
1 COONOWRIN CASSY 5 RAYMOND GATTI
2 MAJOR BILLY BLUE 5 WILLIAM ELSON
3 MINI WEB 5 SCOTT MCGUINESS
4 VEYRON 5 JEFF AHERN
5 SILVER BONDS 5 NORMAN SYKES
6 ELITE JUNO 5 JOHN COLLISON
7 BUNDY ASSASSIN 5 GARY KEEP
8 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
9 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER
10 WIND SMOKE 5 ROBERT PESCHKE