Tuesday 31st March 2009


Race 1 395m 7.08pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 SPLIT APART M COLE SHERWOOD
2 PEPI POWER M PETER MAY
3 PACIFIC TYCOON M JEANETTE CAUCHI
4 VOODOO EYES M MEGAN BERNARD
5 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
6 ALINA M KEITH HOUGHTON
7 MENTALIST M TERRY GUYMER
8 BLACK SNIP M RUSSELL MCBRIDE
9 TAVISTOCK M KARREN ELGOOD
10 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE

Race 2 395m 7.25pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 INQUISITIVE M JOHN POLLOCK
2 MARVILLE FLYER M FRANK HARRIS
3 WHO IS THIS M VICTORIA LIGGINS
4 AMAZING ATTITUDE M NEVILLE DALE
5 PURE SURF M PAUL CAUCHI
6 FLASH TUNE M ASHLEY BOCK
7 IDOLATER M MICHAEL THRUPP
8 MITZIE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
9 FOUREX CEL M COLIN WILLS
10 NAMES JAMES M DESMOND GILROY

Race 3 395m 7.50pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 HOPEFUL BABE M NORMAN SYKES
2 GLOWING GEM M MELVYN PEARSON
3 DARK TRANQUILITY 5 JEFF AHERN
4 FOUREX CITED M COLIN WILLS
5 PENNY’S DOLL M NEIL THOMPSON
6 ULTIMATE FORCE M RUSSELL MCBRIDE
7 JEDI MONKEY M SHANNON GLASSCOCK
8 AZUSA 5 KEITH HOUGHTON
9 SKILLED ASSASSIN M MELVYN PEARSON
10 FOUREX CEL M COLIN WILLS

Race 4 395m 8.08pm
NOVICE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG EXT DBL
1 LATE SHOW LEE N NEIL THOMPSON
2 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
3 ROBSHAR SHADOW N ROBERT WALL
4 CUSTOM ALLOY N BRADLEY WOODS
5 MON REECE N MICHAEL THRUPP
6 MATISSE’S ANGEL N NEIL THOMPSON
7 DEAGON CHARMER N LEONARD SUTCLIFFE
8 EMERGENCY DASH N GARY KEEP
9 TAMBER GROVE N LEE ELGOOD
10 BIG RED ROCK N NORMAN SYKES

Race 5 395m 8.27pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 RYLEE’S ROAD 5 GREGORY STELLA
2 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
3 KADET 5 LEE ELGOOD
4 VEYRON 5 JEFF AHERN
5 BAGO FURY 5 MAX HAY
6 TWO AMIGOS 5 ANDREW RICH
7 KARMAZZ 5 PETER WILSON
8 BLACK VISION 5 RUSSELL DRUERY
9 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS
10 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES

Race 6 520m 8.50pm
5TH GRADE UNITAB F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 MISTA ROPER 5 LEE ELGOOD
2 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
3 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
4 SARGENT ELITE 5 PETER MAY
5 WIND SMOKE 5 RUSSELL MCBRIDE
6 SUPER SAM 5 PAUL MCILVEEN
7 JANEFIELD LAD 5 STEVE WOODS
8 BLACKJACK JACK 5 ALAN CAMERON

Race 7 395m 9.08pm
4/5 GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
2 PRATERAU 4 LLOYD COYNE
3 BEAU PIERRE 5 JOHN CONLON
4 CLASSIC ATTITUDE 5 NEVILLE DALE
5 POWERFOOL 4 LEE ELGOOD
6 STAFFORD PUNTERS 5 NEIL THOMPSON
7 ALMICH STAR 4 ALAN CAMERON
8 POPEYE’S CHICK 5 GARY JANES
9 MY DUX ELITE 5 RODNEY POWER
10 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS

Race 8 600m 9.27pm
MAIDEN/5TH GRADE DINKY DI WEB DESIGNS 0 – 2 WINS
(FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 2 WINS
MAIDENS ELIGIBLE)
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SURFING BLONDE 5 KEVIN MACINTOSH
2 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
3 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
4 ELIZABETH 5 MELVYN PEARSON
5 LEMURES 5 RUSSELL ROBERTS
6 BLAINE BALE 5 NICK TZOUVELIS
7 PRUDENCE BROWN 5 ALLAN OSHYER
8 CLASSY HOSTESS 5 MICHAEL THRUPP
9 TREVON JAYMES M JOHN POLLOCK

Race 9 520m 9.42pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 BEACHMERE BOUND 5 JOHN CONLON
2 JILLIE BEAN 5 JOHN EDWARDS
3 READY STEADY 5 STEVE WOODS
4 AFRICA STATE 5 LEE ELGOOD
5 OAKEY FLATS 5 JOHN QUARMAN
6 MALT MAN 5 DESMOND GILROY
7 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
8 EVIL ANGEL 5 LLOYD COYNE

Race 10 395m 10.01pm
5TH GRADE ELITE STATE AT STUD F4
1 PONDEROSA KING 5 NORMAN SYKES
2 SLIP THE MIST 5 COLE SHERWOOD
3 KEVO HALL 5 JOHN EDWARDS
4 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
5 DISRUPTION 5 MICHAEL THRUPP
6 DEVIL GATE DRIVE 5 COLIN HAMILTON
7 UPPER CRUST 5 BRUCE LINNAN
8 RYLEE’S ROCKIN’ 5 GREGORY STELLA
9 MY DUX ELITE 5 RODNEY POWER
10 TAMBER GROVE 5 LEE ELGOOD