Wednesday 12th May 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 12th May 2010

Race No. 1Mixed Final Unitab03:44PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KAWATI KHAN28431L C Neal (Coominya)

2CRACKABILITY54574D A Searle (Kobble Creek)

3BRICKS AND MUD57472L D Elgood (Park Ridge)

4FIRST IN LINE44623J Judd (Milbong)

5BROKEN PISTON82484M Saal (Highfields)

6RAZOR BACK3D Gilroy (Dulguigan)

7FLEA WEIGHT45362J C Haim (Nanango)

8REGAL BOW45741J T Pay (Park Ridge)

9BENCH PRESS34235J T Pay (Park Ridge)

10CLASSIC MONARO445M R Hay (Oxenford)

Race No. 2Novice The Gem04:04PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PAY UP GUYS48713S C Woods (Park Ridge)

2BIG POSSIBILITY66123D A Searle (Kobble Creek)

3ROSIE’S CHUCK17J T Edwards (Fernvale)

4FUTURE CONTROL46582C J Downs (Mt Tarampa)

5MADE MAN41782S C Woods (Park Ridge)

6PAW FORM231F5J D Ahern (Stafford)

7HOLLY’S HOUSE7126G Dart (Dulguigan)

8SMART RIVAL24514G L Holmes (Gatton)

9ALGORITHM62416D E Mcgrath (Logan Village)

10BELL ROSE FLASH48238G L Dart (Dulguigan)

Race No. 3Ht 1 Maiden Dave Brett Memorial04:24PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TOMAHAWK LADR D Ball (Prenzlau)

2WHERE’S LUKE345S J Hunt (Atkinson Dam)

3UNIQUE ATTITUDEV L Wisener (Postmans Ridge)

4SANRICO SAGE454S A Clark (Burpengary)

5SEA BEAST135P J Rayner (Dakabin)

6COOL GENETICS3723B I Millard (Morayfield)

7MISS SHAKER2256K S King (Coominya)

8MOONSHINE MOLLY82245G B Paull (Spring Creek)

9DEVIL WITHIN3468M J Mcalister (Deagon)

10TONY’S REWARD37875T L Keegan (Bracken Ridge)

Race No. 4Ht 2 Maiden Dave Brett Memorial04:44PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PIPPIN BUDGIE74636K S King (Coominya)

2NOT TOO FLASH648M J Mcalister (Deagon)

3YES MASTER4322D L Buxton (Logan Reserve)

4FLYING KEROR M Wright (Mango Hill)

5CARBONATORR G Nelson (Bundamba)

6HEZA ENFORCER5J L Reimer (Rush Creek)

7STRAPPER’S KISS74635B G Green (Deception Bay)

8MICKEY MUSTARDR M Giltinan (Ormeau)

9DEVIL WITHIN3468M J Mcalister (Deagon)

10KELL’S FOOL866R L Higgs (Coominya)

Race No. 5Ht 3 Maiden Dave Brett Memorial05:04PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SHEZ ROMANTIC6546R M Giltinan (Ormeau)

2KOSY AZZ22343B J Young (Morayfield)

3PALEFACE PETE7G A Hardy (D’Aguilar)

4SPACE INVADERK S King (Coominya)

5KNOCK IT OFF348C L Sherwood (Chermside)

6BEER IS BETTER42355J P Morris (Albion)

7FINAL FRONTIER257P J Rayner (Dakabin)

8DARKAZJ R Crawford (Llandilo)

9DEVIL WITHIN3468M J Mcalister (Deagon)

10TONY’S REWARD37875T L Keegan (Bracken Ridge)

Race No. 6Ht 4 Maiden Dave Brett Memorial05:23PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LAWSON’S HERO346R M Giltinan (Ormeau)

2HIGH INTEREST4P J Rayner (Dakabin)

3WINGED COMMAND44655J W Hutchinson (Rush Creek)

4NAUTICAL MILE5M J Mcalister (Deagon)

5GOOSY LUCYR H Adams (Inala)

6FROM BEYOND2C Robartson (Churchable)

7NEVER CROSS ME24B G Green (Deception Bay)

8HANSON LOUISE53425G T Allen (Karana Downs)

9DEVIL WITHIN3468M J Mcalister (Deagon)

10KELL’S FOOL866R L Higgs (Coominya)

Race No. 74/5 Grade Big Dog Pet Foods05:40PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MR. BOSSY MAN25361G Crisci (Churchable)

2DYNAMIC LADY73886J L Reimer (Rush Creek)

3KULU ROYAL56373G Hagicostas (Loganholme)

4SHILAS13182S J Hunt (Atkinson Dam)

5SASSY TEXADA32866A L Dargusch (Lowood)

6SONIC SHOT48874R B Burman (Park Ridge)

7OUR MISS MAUD22841S L Livotto (Sunnybank)

8FLYING SPIRIT45567N D Sykes (Atkinson Dam)

9GAMBLE ON13532T A Sharpe (Atkinson Dam)

10SIR TREND12532T A Sharpe (Atkinson Dam)

Race No. 8(best 8) Corey Pearce Photography05:58PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1THAT’S BUDDY74614J T Pay (Park Ridge)

2SURF THE REEF51235J T Pay (Park Ridge)

3NOT TODAY SON78521N A Thompson (Bracken Ridge)

4HIGHLAND DANCER12166R H Eddie (Caboolture)

5CORPORAL O’REILY53264D A Turley (Leeville)

6QUARTER TIME63368M R Hay (Oxenford)

7IMA JALAPENO47243D A Hannon (Mount Nathan)

8NOT SO COOL22156P May (Dakabin)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 95th Grade Hawkins Media Solutions06:17PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PROPER LUCY66211G L Dart (Dulguigan)

2MIXED DRINKS35781C Mifsud (Gilberton)

3BOLINISI SILVER45573L D Elgood (Park Ridge)

4CAITLIN JADE83232E G Griffin (Glasshouse Mountains)

5AFFIRMATIVE64831N A Thompson (Bracken Ridge)

6ALL ABOUT DREAMS1141S J Hunt (Atkinson Dam)

7BOY ZOHAN411G Hagicostas (Loganholme)

8DECISION TIME68471J L Reimer (Rush Creek)

9MATISSE’S ANGEL33533N A Thompson (Bracken Ridge)

10SAINT JIMMY24532C F Campbell (Brassall)

Race No. 104th Grade Catching Pen06:34PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DARK WHISPER75343G C Keep (Burpengary)

2BERELLA CIATA16474T A Sharpe (Atkinson Dam)

3SPINNING FREE42451J L Reimer (Rush Creek)

4SARGENT ELITE75528P May (Dakabin)

5*** VACANT BOX ***

6BOUNCY31647D A Turley (Leeville)

7PENNY’S DOLL37256N A Thompson (Bracken Ridge)

8KULU ROSE22738G Hagicostas (Loganholme)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of