Wednesday 17th April 2013

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 17th April 2013

Race No. 1Xxxx Island Maiden Heat 103:49PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 331 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1GAMBLER’S FOLLY34NBTG Greville (Chipping Norton)
2ROCK ON ROSIE66NBTD A Hannon (Mount Nathan)
3MAKING MISCHIEF42436FSTDG B Paull (Glenore Grove Qld)
4YORKLEA MODEL82NBTM Cuneo (Yorklea Nsw)
5PUNJABI BOY37NBTM J Boody ( Qld)
6WEIGHTLOSS JENNYFSHD L Buxton (Leichhardt Qld)
7NITRO JEDI24545NBTS J Glasscock (Churchable)
8LIZZY’S JESS55NBTR Attard (Fairney View Qld)
9PAT’S EXPRESS48675NBTG M Falla (Glamorgan Vale)
10IMA COLLISION477FSHM James (Windsor Qld)
Race No. 2Golf Gurus Aspley Maiden Heat 204:09PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 331 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1JONATHAN BENZ6NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
2THIS IS EASYFSHN Tonks (Banora Point)
3YORKLEA ROCKET6NBTM Cuneo (Yorklea Nsw)
4SPARKLE WEB46772NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
5LET’S CHA CHA65445NBTM James (Windsor Qld)
6DOWNUNDER LASS68NBTD E Smyth (Heritage Park)
7YORKLEA ANTHONY44NBTM Cuneo (Yorklea Nsw)
8LAKODA FURYFSHR J Druery (Churchable)
9BUNSEN BURNER488NBTM R Campbell (Coominya)
10WOODGREEN85757NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 3Gem Hotel Novice04:29PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 331 Metres at Albion park Of $1,800 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $305 3rd: $150 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1TUSCANY SALLY6133719.38W B Elson (Yandina Creek)
2STATE OF ART2119.19G Greville (Chipping Norton)
3LET’S HOPE15356NBTR J Simpson (Upper Kedron Qld)
4CAVEY28265NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
5ULTIMATE SHOT486119.56M R Campbell (Coominya)
6DAYSEAS ROXY37573NBTC T Walker (Warwick)
7ELECTRIC PINK78244NBTG B Paull (Glenore Grove Qld)
8STATE BONUS45863NBTE Harris (Whiteman Creek)
9QUEEN BOUDICA2487719.20M J Boody (Churchable Qld)
10LARNIE LAD88884NBTS C Woods (Park Ridge Qld)
Race No. 4G2 Futurity Tomorrow Night Novice04:49PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 331 Metres at Albion park Of $1,800 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $305 3rd: $150 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1DAWN ROSE HI68815NBTT W Thompson (North )
2JET BLACK BONUS35218NBTE Harris (Whiteman Creek)
3SATIN MOON1228719.46M J Emery (Churchable Qld)
4UNO MY SIZE17363NBTA J Stevens (Wakerley)
5ARAB JUNGLE17555NBTF Barendrecht (Burnett Heads)
6RUMBLE JOKER4134319.37J A Cumming (Wolffdene)
7BELLISIMO LADY12538NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
8RANGA SPICE6212319.69K G Bussian (Sandstone Point Qld)
9BLAZING PETA1563619.90K J Kemp (Caboolture Qld)
10KICK AND RUN2188719.50M R Campbell (Coominya)
Race No. 5G2 Derby Heats Tomorrow Night 3/4 Grade05:09PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1EL MORROW4227123.04M Cuneo (Yorklea Nsw)
2MYSTICAL MAGIC25375NBTR J Wall (Hendra Qld)
3RICKABAUGH4176122.95M J Emery (Churchable Qld)
4MIDNIGHT TOAST2121122.97G Greville (Chipping Norton)
5ILUKA LASS42748NBTM W Patterson (Iluka)
6BIG DAC7722623.14C G Hamilton (Morningside Qld)
7HARA’S HOWARD3333623.15K G Myers (Kallangur Qld)
8BLUE’S ON PARADE615T123.41A J Stevens (Wakerley)
9BLACK TANGO1572723.06K G Myers (Kallangur Qld)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Macro Meats Gourmet Game 5th Grade05:24PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LOST FOR WORDS4327322.95G Friend (Wyrallah Nsw)
2BY THE CAMPFIRE41241FSTDN G Hastie (Logan Village Qld)
3JEDI HAYLEY5287323.31S J Glasscock (Churchable)
4SERENADE WHAT122122.94T O Tzouvelis (Ormeau)
5KIKEM NEW ORLEAN3237123.05T O Tzouvelis (Ormeau)
6FLIGHT OR FORCE5576723.03K A Houghton (Murrumba Downs Qld)
7TOTAL FANTASY3444322.99A J Stevens (Wakerley)
8SON OF JOY6851223.37I R Hoggan (Churchable)
9BILL’S MYSTERY1111622.95W B Elson (Yandina Creek)
10I’M FRANK62337NBTR E Chandler (Cleveland)
Race No. 7Brandons Electrical 5th Grade05:40PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE PLAYER2112330.60B M Beesley (Deception Bay Qld)
2MISS BLACK OPS36637NBTJ N Canavan (Eagleby Qld)
3BITTA LICORICE1427330.36B J Young (Morayfield)
4SARAH’S SPIRIT2133330.42M I Quarrell (Strathpine Qld)
5MISTER TO YOU16155NBTT D Auckram ()
6SHAKE YA TUSH14546NBTR Attard (Fairney View Qld)
7ROSA BUS77434NBTI R Hoggan (Churchable)
8JIMMY BUTTERFLY52141NBTK Bryant (Tiaro)
9GEE WAH52764NBTG Friend (Wyrallah Nsw)
10BLUE SHIRAZ1577431.04K J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 8Sky Racing 5th Grade05:57PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1US WE ANCO1554830.83D L Buxton (Leichhardt Qld)
2RHANI’S ROSE65453NBTE G Chapple (Seven Hills)
3MOSS GAMBO1521130.36K Bryant (Tiaro)
4STOP SCRAMMIN’6121230.25D J Irwin (Maudsland Qld)
5CATCH A SHIRAZ63285NBTF A Guymer (Mt Forbes)
6CECIL HENRY2131530.59G B Brennan (South Maclean Qld)
7KIRA KAWATI1753530.35L C Neal (Coominya)
8KESH STREAM63542NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
9WOOROOLIN IMAGE13447NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
10HOPE DIAMOND31757NBTL W Meteyard (Keperra Qld)
Race No. 9Dinky Di Web Design 0-3 Wins06:14PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LADY CHILL24588NBTC A Nilsson (Marsden)
2TRACK RATTLER53315NBTP A Sullivan (Mt Forbes)
3SUNDANCE TYCOON52336FSTDR Attard (Fairney View Qld)
4DUCHESS DORA23354NBTR B Burman (Park Ridge)
5PRODIGIOUS BLUE67675FSTDR B Burman (Park Ridge)
6BLACK CAT MOAN78677NBTD E Smyth (Heritage Park)
7BORGY ROSE HI43561FSTDS P Sherwell (Doubtful Creek)
8HANNA SAVANNA56455NBTG S Friend (Wyrallah)
9YOU GOTTA FRIEND83663FSTDM W Patterson (Iluka)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Bogie King @ Stud 5th Grade06:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1RAY’S TIGER365F3NBTR G Talbot (Upper Coomera)
2TREGER TASTIC7167623.14S A Clark (Burpengary Qld)
3KIKEM PLUGGER86152NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
4ROCKET FUEL53833FSTDM J Emery (Churchable Qld)
5SWEET STICKA2411FSTDM C Cuneo (Yorklea)
6CORNELIA BELLE14867NBTM J Mcalister (Deagon Qld)
7BULLY BLUE BOY25453NBTR D Ogden (Burpengary)
8DIAMOND EARNER43751NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
9TOO ELITE46271NBTK D Macintosh (Kallangur)
10CHASIN’ TAIL74443NBTJ N Canavan (Eagleby Qld)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments