Wednesday 17th June 2009


Race 1 395m 3.39pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 DELICATE BOND M KEITH HOUGHTON
2 DARK UNDERCOVER M KERRY MYERS
3 FATIMA M STEVE WOODS
4 BERT’S FORCE M NORMAN BRADFORD
5 UTTER CHAOS M RACHEL SCOTT
6 FATHER ROD M GLENDA DART
7 WHAT A PRINT M MARIA NOTORAS
8 SOCKS ROSE HI M TREVOR THOMPSON
9 ANN ROSE HI M TREVOR THOMPSON
10 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES

Race 2 395m 4.00pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 ELAINE’S MAGIC M KEITH BOAN
2 FAT MAX M STEVE WOODS
3 LISSINO BEAUTY M JOSEPH COTRONEO
4 TIZZA FLYER M GLENDA DART
5 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
6 TORN TO SHREDS M LOUISE INALL
7 AMAZING ATTITUDE M NEVILLE DALE
8 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON
9 ANN ROSE HI M TREVOR THOMPSON
10 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES

Race 3 395m 4.18pm
MIXED FINAL BRANDONS ELECTRICAL F4 1ST LEG EXT DBL
1 LILLY’S PRIDE 5 ANNE SOUTHEE
2 BEHOLD M MALCOLM DAWSON
3 PURELY GOOD M GRAEME DUNN
4 LISSINO ASSASSIN 5 JOSEPH COTRONEO
5 BIG BOMBORA M ANNE SOUTHEE
6 ONE OVER M RON BALL
7 SEISMIC YELLOW M WAYNE WHYATT
8 OUTBACK CHARLIE M NORMAN BRADFORD
9 UTTER CHAOS M RACHEL SCOTT
10 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON

Race 4 395m 4.38pm
NOVICE REDCLIFFE OXLEY MEATS F4 2ND LEG EXT DBL
1 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
2 CALL ME BENJI N ROSS OGDEN
3 TRICKED N DARREN RUSSELL
4 BUNDY ASSASSIN N GARY KEEP
5 BEER DAY FRIDAY N DESMOND GILROY
6 OXLEY COUNTY N LEE WYLIE
7 FALSIFY N MICHAEL THRUPP
8 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
9 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK
10 PURE SURF N PAUL CAUCHI

Race 5 395m 4.58pm
3/4 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 RICKABY 3 ROSS OGDEN
2 GAZZA SHIRAZ 4 PAUL CAUCHI
3 SPLATTER 3 JOHN HARRIS
4 GO WILD CAZA 4 LEE WYLIE
5 GRAEME’S FOLLY 4 DESMOND GILROY
6 CRADLE EBONY 4 BARRY MORRIS
7 SUNLANDER 4 THOMAS NOBLE
8 SIR SHIRAZ 3 THOMAS NOBLE
9 IMAGINE ROGER 4 KEITH BOAN

Race 6 395m 5.17pm
HT 1 5TH GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER
2 MONZA MAGIC 5 GRAEME DUNN
3 SHIZZLE APPEAL 5 JOHN HARRIS
4 DENGUE FURY 5 THOMAS NOBLE
5 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
6 HIGHTON SURF 5 MICHAEL BRAUER
7 HARPIE LADY 5 GLENDA DART
8 ZILLIAH AMY 5 JOHN HILL
9 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON
10 BOUNCY 5 DEAN TURLEY

Race 7 395m 5.36pm
(BEST 8) HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 CORPORAL O’REILY 1 DEAN TURLEY
2 PINK CHARACTER 1 JIM GALLAWAY
3 PAINTED LADY 3 ERROL SUELL
4 JAI ALATION 1 JOHN HARRIS
5 DIVER’S DALLWOOD 3 GLENDA DART
6 LUCKY ROSE HI 2 TREVOR THOMPSON
7 BRALYN TORT 2 DAVE IRWIN
8 UNO MIDNIGHT 2 LEITH MCHUGH
9 SIR SHIRAZ 3 THOMAS NOBLE
10 SPLATTER 3 JOHN HARRIS

Race 8 520m 5.57pm
FINAL 5TH GRADE SKY CHANNEL *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SUNARIAN 5 GRAEME DUNN
2 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
3 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
4 WAR GENERAL 5 DEAN TURLEY
5 MISS JERSEY 5 GLENDA DART
6 SMOOTH CHARACTER 5 VICTOR IRWIN
7 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER
8 BEACH BOND 5 DESMOND GILROY
9 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER
10 PASIFIKA BOY 5 JEFFREY PUHOTAU

Race 9 395m 6.12pm
HT 2 5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 MY GIRL MILLIE 5 BARRY MORRIS
2 ON DISPLAY 5 RONALD MCCALMAN
3 SIGNING OFF 5 ERROL SUELL
4 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
5 SHE’S THE GOODES 5 ANTHONY AZZOPARDI
6 THUNDER GLEE 5 KEITH BOAN
7 PARRA STATE 5 JUDY GRIFFITHS
8 ON THE BALL 5 ROSS OGDEN
9 BOND’S AWAY 5 THOMAS NOBLE
10 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA

Race 10 395m 6.37pm
HT 3 5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 FLAMING TSUNAMI 5 MICHAEL BRAUER
2 FEDRICK TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
3 ULTIMAX 5 SELENA ZAMMIT
4 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
5 BALL AND CHAIN 5 BARRY MORRIS
6 JUSTIN 5 STEVE WOODS
7 POLDAR FORCE 5 GLENDA DART
8 REGAL BOUND 5 FRED CROWTHER
9 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
10 SILVER SHARI 5 RONALD MCCALMAN