Thursday 18th June 2009


Race 1 520m 6.43pm
NOVICE JUST THE BEST F4
1 WITHEREN’S FOOL N RON BALL
2 HOT TAMALI TRAIN N MATTHEW O’CONNOR
3 LEDARO LEWEY N RUSSELL DRUERY
4 COOL MIDAS TOUCH N BASIL TANSEY
5 DREAM SALUTE N GLENN NOFFKE
6 BLONDE STATE N PETER MAY
7 VOLARE N GERRY CRISCI
8 GROUP STATE N TROY SHARPE
9 MEGA FORCE N DESMOND TWIBLE
10 GENERAL DOUGLAS N REG HAZELGROVE

Race 2 710m 7.05pm
(BEST 8) PAUL FELGATE F4
1 NABISCO 5 PATRICIA CARRINGTON
2 LADY MOSCATO 2 BOB WRIGHT
3 SEMINOLE 5 MICHAEL THRUPP
4 BLACKJACK JACK 5 ALAN CAMERON
Box5 VACANT
6 IRISH FANTASY 3 GARRY GILBERT
7 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
8 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS

Race 3 600m 7.22pm
HT 1 BIG DOG CUP GROUP 3 F4 1ST LEG EXT DBL
1 SANTINO MARELLA 5 STEPHEN ROLPH
2 BOUNDING 2 FRED CROWTHER
3 FLYING KOSTANZA 5 TONY BRETT
4 SHE’S THE WORD 3 GARRY GILBERT
5 SPECIAL PHANTOM 3 JOHN FREE
6 TUSKEGEE 5 BARRY LAZZARINI
7 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
8 BRANDY SNAP 5 ROBERT GILTINAN
9 PADDY BELL 5 PATRICIA CARRINGTON
10 FLY CONCORD 5 NOEL MURDOCH

Race 4 600m 7.41pm
HT 2 BIG DOG CUP GROUP 3 F4 2ND LEG EXT DBL
1 CODE 1 ROBERT GILTINAN
2 GENISTA REIGN 2 NEIL FALLS
3 KALLAN BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 HOT DESSA 5 STEPHEN ARNOLD
5 BAD AZ SHIRAZ 5 DARRYL MCGRATH
6 SMART BETSY 4 JOHN TYRRELL
7 THAT’S MY MISSUS 5 ANTHONY HESS
8 MADAM SASH 5 PAUL CAUCHI
9 SMOKEY GIRL 5 JULIUS PERRETT
10 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY

Race 5 600m 8.05pm
HT 3 BIG DOG CUP GROUP 3 F4 1ST LEG QUAD
1 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
2 BLACK MONTY 1 THOMAS NOBLE
3 CLASSY CHA CHA 4 NOEL MURDOCH
4 AMAZING PHANTOM 5 JOHN FREE
5 KATHY’S RECALL 5 MARGARET QUARRELL
6 ON THE ROPES 3 DIANNA BUXTON
7 PUNK APPEAL 5 JOHN HARRIS
8 DASHING TOP HAT 5 DWYER LENNON
9 ALWAYS 5 MARGARET MCKNIGHT
10 GEMINI TEARS 5 COLIN NOWLAN

Race 6 600m 8.25pm
HT 4 BIG DOG CUP GROUP 3 F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 COUNT THE DOUGH 5 PETER RUETSCHI
2 WHATA SURF 5 CHRISTINE ROBARTSON
3 UNO PLAY BOY 3 HELEN KEEP
4 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
5 TEXAS RANGER 4 BRIAN KUTNER
6 GROWTH STATE 5 WAYNE HICKS
7 OAKLAND SPIRIT 3 GARY CLARKE
8 BLACK RULER 1 REG HAZELGROVE
9 SMOKEY GIRL 5 JULIUS PERRETT
10 POLDAR ENFORCER 5 MICHEAL GIALLOURAKIS

Race 7 520m 8.44pm
(BEST 8) KATHY EVANS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
2 GRAND RULE 1 JOHN GALE
3 EARTH QUEST 1 THOMAS NOBLE
4 STONE COLD SOBER 3 PETER WILSON
5 ELMA FUD 2 CHRISTINE ROBARTSON
6 GRAMPIAN 2 GREGORY BRENNAN
7 LOTS OF MOOLAH 2 CHRISTINE ROBARTSON
8 MATCHING OUTCOME 2 TINA WOMANN

Race 8 520m 9.10pm
FINAL N/P BRANDONS ELECTRICAL QUEENSLAND DERBY GROUP 2
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
2 DASHING CORSAIR 1 DWYER LENNON
3 JAMAICAN BOLT 5 PETER GILES
4 HIGH EARNER 4 CHRISTINE ROBARTSON
5 SETANTA 5 STEPHEN LENNON
6 DYNA LACHLAN 4 ANDREA DAILLY
7 TAKE THE KITTY 3 KENNETH CHEETHAM
8 BOGIE BOMBER 5 TONY BRETT
9 FEDEX 2 JASON THOMPSON
10 TREW CHASE 5 TINA WOMANN

Race 9 520m 9.41pm
4/5 GRADE LORETTA FELGATE F4
1 SPIRAL BUROW 4 TINA WOMANN
2 ASTON VANTAGE 4 CHRISTINE ROBARTSON
3 LIKE THE LOOK 4 RON BALL
4 COOL IDEA 5 STEPHAN FREDRICKS
5 BILLION SMILES 4 JOHN FREE
6 SPRINGER DOOLEY 5 BARRY DULL
7 REIGN OVER ME 4 VICTOR IRWIN
8 PADDY BELL 4 PATRICIA CARRINGTON
9 GO WILD ME 5 BRADLEY NORTHFIELD
10 TREW CHASE 5 TINA WOMANN

Race 10 520m 10.05pm
4TH GRADE IAN FELGATE F4
1 BERELLA RIHANNA 4 RON BALL
2 STRONG BREEZE 4 REG HAZELGROVE
3 MILLENNIUM 4 GREGORY BRENNAN
4 EMO APPEAL 4 JOHN HARRIS
5 MONKEY RANCH 4 TINA WOMANN
6 INFLAMMABLE 4 ROBERT GILTINAN
7 SKY LARKING 4 SANDRA HUNT
8 RYAN’S A ROCKET 4 RON BALL