Wednesday 20th April 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 20th April 2011

Race No. 1Maiden Easter Thursday @ Bgrc03:32PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1MUDSLIDE SLIM86FSTDG M Falla (Glamorgan Vale)
2ROBESON2NBTE D Suell (Gumdale)
3VOLCANO BOYFSHF J Barendrecht (Enoggera)
4GO WILD DESIRE85FSTDT L Okamura (Deception Bay)
5KATH’S A COUGAR373NBTR Attard (Fairney View)
6RAMP UPFSHM K Geraghty ()
7WHAT ABOUT JENNA63FSTDP R Robson (Redcliffe)
8KIMI ROSE47282NBTJ J Bradley (Coominya)
9LOZZA’S CHAOS45267NBTD A Turley (Leeville)
10MISS TOPFSHA R Bock (Plainland)
Race No. 2Maiden 03:51PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1BREKKY FOR TEAFSHA R Bock (Plainland)
2 BAND7NBTR Attard (Fairney View)
3GOLDEN TIMES66263NBTK A Houghton (Murrumba Downs)
4FOUR WAY ENCORE3NBTM James (Thagoona Qld)
5CAMAROSAFSHG L Holmes (Gatton)
6WHAT ABOUT TERI2FSTDP R Robson (Redcliffe)
7SCHERZINGER222NBTK D Macintosh (Kallangur)
8WITCHEN HOUR3FSHD A Turley (Leeville)
9CAV LIKE82626NBTJ W Hutchinson (Rush Creek)
10CLASSIC AFFAIR5336NBTT D Medcalf (Carina)
Race No. 3Novice Catch The Bunny Syndicates04:11PM (QLDtime)
NNP event over 331 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1GET THAT TIGER2283219.53S J Smith (Beachmere)
2CALIFORNIA STRIP1119.26J A Cumming (Wolffdene)
3RIPPED UNIT57483NBTD A Turley (Leeville)
4GO ON RED6774120.00R Peschke (Ipswich Qld)
5BERELLA BREE7413419.56J M Viles (Churchable)
6LADY LOLA318619.41R C Whisson (Ellengrove)
7CHEEKY CYCLONE23454NBTW R Andrews (Strathpine)
8HANG TEN TEDDYF521319.34K S Arnold (Jimboomba)
9FITZ GOOD76355FSTDJ D Hauritz (Springwood Qld)
10DARCOOL35166NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
Race No. 4Novice Mtd 04:31PM (QLDtime)
NNP event over 331 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1COL DIAMOND22188NBTJ T Edwards (Fernvale)
2DIAMOND DUST78148NBTD A Turley (Leeville)
3IRIDIUM31568FSTDD A Turley (Leeville)
4GOT THE GEARS417319.60K G Myers (Kallangur)
5CAV GOGO16472NBTJ L Reimer (Rush Creek)
6ALL ABOUT MENO5127FSTDP R Robson (Redcliffe)
7BUDDY UNREAL72755NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
8TELLY AND JAY2723119.29J T Jeffrey (Elimbah)
9EUROA SHAMU8122619.32J T Pay (Park Ridge)
10MONLOR VENUS52734NBTB E Grant (Bundamba)
Race No. 55th Grade ‘give Me Five’ At Stud04:51PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY TEMPO47423NBTJ M Viles (Churchable)
2PURE MIX3132323.04K A Houghton (Murrumba Downs)
3KATHRYN LANE56141FSTDG L Holmes (Gatton)
4HURRY HAROLD83562NBTP A Ruetschi (Atkinsons Dam)
5LADY OF FIVE1221323.65J R Bloomfield (Greenbank)
6PURE CHANCE45531NBTC I Bourke (Ebenezer)
7SIXTY FIVE ROSIE1151NBTG R Thorpe ( Bundaberg)
8WAY POINT4835123.07D A Turley (Leeville)
9DIAMOND KNUCKLES5112523.02J T Edwards (Fernvale)
10JESSE’S MATE6486723.29A L Dargusch (Churchable)
Race No. 64th Grade Corey Pearce Photography05:11PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1BOOT AND SCOOT6323323.13J L Reimer (Rush Creek)
2CHILLED ONE571F423.02R D Ogden (Burpengary)
3LAURA’S REIGN3614523.21W A Robertson (Bray Park)
4BLACK MERC1158423.14N G Hastie (Logan Village)
5GO BLUE BOY4251223.11P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
6CRACKABILITY8372623.30D A Searle ()
7BOY ZOHAN2482623.14G Hagicostas (Loganholme)
8MIDNITE MISCHIEF35214NBTP R Bateman (Caboolture)
9HIGH ENERGY2645723.17D Russell (Innisplain)
Race No. 74/5 Grade Hawkins Media Solutions05:36PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1LATE DEBATE5377130.53J A Knight (Casino)
2HERVEY 47345NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
3HARA’S COUGAR33461NBTK G Myers (Kallangur)
4EUROA JAFFA14616FSHJ T Pay (Park Ridge)
5SANRICO MARYLOO72788NBTS A Clark (Burpengary)
6WITHCOTT WARRIOR2512230.12T W Brett (Grandchester)
7HOWIE’S GEMMA3777430.29R D Ogden (Burpengary)
8SPINDLE1641130.58C L Apap (Gatton)
9KULU SMOKE6F687NBTG Hagicostas (Loganholme)
10 PEGASUS5636530.64P R Bateman (Caboolture)
Race No. 8(best 8) Easter Thursday @ Bgrc05:56PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1JACK ADIOS1682823.39K J Ackling (Leeville)
2HIGHLAND DANCER1141522.75R H Eddie (Caboolture)
3REDEX1567122.96D A Turley (Leeville)
4PHIL’S HOLIDAY1562322.94K Boan (Kynnumboon)
5CAITLIN JADE6423522.99E G Griffin (Glasshouse Mountains)
6IVORY SPY4552622.96K J Boan (Murwillumbah)
7RED BOMB1514823.68R D Herr (Jimboomba Qld)
8STAMINATOR54243NBTS A Topping (Tivoli)
9WHERE’S LE SPICE4858622.97D A Turley (Leeville)
Race No. 95th Grade The ‘a’ Team06:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1SUNSHINE BOY47742NBTE J Kleinhans (Beerwah)
2SUPER WALLY87248NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
3BEFITTING1571730.59B T Dull (Fernvale)
4HARA’S DESIGN3343830.96M A Stephenson (Bray Park)
5JADE DUCHESS15128NBTR E Chandler (Cleveland)
6EXTENDED EDITION47568NBTR Attard (Fairney View)
7WALGETT5266130.48E Salmoni (Doubtful Creek)
8SIAM STARR54267NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
9HARDCORE FORCE77348NBTR D Herr (Jimboomba Qld)
10SOUTHERN STYLE1556830.48R H Eddie (Caboolture)
Race No. 105th Grade Ratings06:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1SUIT YOURSELF3121122.98D Russell (Innisplain)
2FELICITY TRICK5887222.96G W Gilbert (Tivoli)
3STAFFORD SWAGMAN44151NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
4JACO REMA77816NBTD Turley (Leeville)
5QUEEN VINTAGE3364323.33J L Reimer (Rush Creek)
6TOBASCO LAD4123123.19B I Millard (Morayfield)
7MISS ZIPSTA2321123.12P A Ruetschi (Atkinsons Dam)
8LORD OF THUNDER75113NBTS A Casey (Casino)
9RUN TAMMY RUN115NBTR D Ogden (Burpengary)
10SPOONER STREET1878723.28J L Reimer (Rush Creek)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments