Wednesday 22nd July 2009


Race 1 395m 3.49pm
HT 1 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 LILLYARNA M ANNE SOUTHEE
2 MOTORCYCLE MIKE M KERRY MYERS
3 BUB’S ANGEL M NEIL THOMPSON
4 LISTRO LAD M TROY JONES
5 JOY RIDE M CHARLES MIFSUD
6 VOODOO KISS M LANCELOT WALDON
7 WHITE WINE WENDY M JULIE KING
8 AWESOME BLUE BOY M COLIN NOWLAN

Race 2 395m 4.09pm
HT 2 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 PUISSANT M JOHN REIMER
2 MANX STORM M ROBERT WALL
3 NAMES JAMES M DESMOND GILROY
4 CRYSTAL BEAUTY M CHARLES MIFSUD
5 BONNIE PEARL BAY M FRED CROWTHER
6 BIG BOMBORA M ANNE SOUTHEE
7 JUST A LAKIE M COLIN NOWLAN
8 AS YOU DO M PETER RUETSCHI

Race 3 395m 4.29pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4 1ST LEG EXT DBL
1 MISS SKY WAY 5 GARY MOORE
2 BACARDI BREEZE 5 GLENDA DART
3 LUCKY KARANNE 5 PATRICK LAVIS
4 CINDY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
5 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
6 SIGNING OFF 5 ERROL SUELL
7 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER
8 FOUR EX FEVER 5 GLEN NORTHFIELD
9 SAM ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
10 LOOK DOWN MISSY 5 GLEN NORTHFIELD

Race 4 520m 4.49pm
HT 1 5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 2ND LEG EXT DBL
1 VINTAGE CARBINE 5 GARY MOORE
2 LOVE RULES 5 ERROL SUELL
3 ROBO RAPTOR 5 TONY BRETT
4 MIDNIGHT SURF 5 REG HAZELGROVE
5 MARY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
6 JOKER’S SMILE 5 MALCOLM DAWSON
7 MACLEAN BOY 5 WILLIAM WARNER
8 REBEL UNDERCOVER 5 DENNIS MOORE
9 OBJECTION 5 GLEN NORTHFIELD
10 GEMINI TEARS 5 COLIN NOWLAN

Race 5 395m 5.07pm
4/5 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 RATATAT FOOL 5 ERROL SUELL
2 TRUFFLE MAKER 5 RAYMOND CHRYSTAL
3 GRAEME’S FOLLY 5 DESMOND GILROY
4 YOUTAR DAGGY 4 JOHN DART
5 FALSIFY 5 ELAINE KLAASSEN
6 CIVIL RAIDER 4 PATRICK LAVIS
7 IN A BOUND 5 FRED CROWTHER
8 MJALA WARRIOR 5 PATRICK LAVIS
9 POWER OF TEN 5 JOHN REIMER
10 SAM ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON

Race 6 520m 5.24pm
HT 2 5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ALL CONNECTED 5 DARRYL SMITH
2 BACK PAGE 5 GARY THORPE
3 AUTUMN WALTZ 5 TONY BRETT
4 RAIL RAIDER 5 GARY MOORE
5 SALLAMA 5 GLEN NORTHFIELD
6 SURF THE REEF 5 MALCOLM DAWSON
7 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
8 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
9 OBJECTION 5 GLEN NORTHFIELD
10 BAZ ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON

Race 7 520m 5.39pm
HT 3 5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 GENERAL DOUGLAS 5 REG HAZELGROVE
2 GOLD SONATA 5 DARRYL SMITH
3 AUSSE VALE 5 GLEN NORTHFIELD
4 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON
5 LORD WOLSELEY 5 JOSEPHINE KNIGHT
6 NOT SO COOL 5 PETER MAY
7 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL
8 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
9 GEMINI TEARS 5 COLIN NOWLAN
10 BAZ ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON

Race 8 395m 5.58pm
MIXED FINAL THE “A” TEAM *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SATURN STATE 5 TROY SHARPE
2 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
3 TRUE STATE 5 TROY SHARPE
4 RUN LIMMO RUN 5 JOANNE PRICE
5 CHARIOT HAWK 5 PETER RAYNER
6 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER
7 PARRA STATE 4 JUDY GRIFFITHS
8 ALL ABOUT STYLE 5 SANDRA HUNT
9 IN A BOUND 5 FRED CROWTHER
10 DEVIL GATE DRIVE 5 MARK WARE

Race 9 395m 6.19pm
(BEST 8) GREG COOLEY WINES F4
1 KAY SIZE STATE 1 TROY SHARPE
2 MYSTICAL MANDY 1 DESMOND GILROY
3 CLOUD DANCER 1 ROBERT EDDIE
4 PAINTED LADY 3 ERROL SUELL
Box5 VACANT
6 FIRE OF LONDON 2 PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
7 ELISE ODETTE 3 DENNIS MOORE
8 PINK CHARACTER 1 JIM GALLAWAY

Race 10 395m 6.35pm
5TH GRADE SUREPICK F4
1 SARGENT ELITE 5 PETER MAY
2 DARK JEWELL 5 JOHN REIMER
3 TAMROOKUM 5 MELVYN PEARSON
4 HALF DONE 5 PATRICK LAVIS
5 WHAT A PRINT 5 MARIA NOTORAS
6 MYSTERY MAYHEM 5 JOANNE PRICE
7 AMY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
8 HEATHY 5 GLENDA DART
9 POWER OF TEN 5 JOHN REIMER
10 LUCY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON